آلترناتیو سازان سال 57 ،در پی نسخه پیچی دوباره

آلترناتیوسازان سال ۵۷ و مدعیان دروغین سکولاریسم، بار دیگر در پی نسخه پیچی برای ایران و ایرانی برآمده اند و پا را از این هم فراتر گذاشته و به بانیان فراخوان برای تشکیل شورای ملی ایران ، تهمت همکاری با حکومت جمهوری اسلامی می زنند که این مهم در کنار نوشته هموطنی از ایران باعث شد سکوت خود را بشکنم و برای دفاع از عملکرد خود و دیگر همکارانم که آقای نوری علا و همفکرانش ،مغرضانه بر آن تاختند ، یاد آور موضوع زیر برای هموطنان فهیم و هوشیار باشم :

آلترناتیوسازان سال ۵۷ و مدعیان دروغین سکولاریسم، بار دیگر در پی نسخه پیچی برای ایران و ایرانی برآمده اند و پا را از این هم فراتر گذاشته و به بانیان فراخوان برای تشکیل شورای ملی ایران ، تهمت همکاری با حکومت جمهوری اسلامی می زنند که این مهم در کنار نوشته هموطنی از ایران باعث شد سکوت خود را بشکنم و برای دفاع از عملکرد خود و دیگر همکارانم که آقای نوری علا و همفکرانش ،مغرضانه بر آن تاختند ،  یاد آور موضوع زیر برای هموطنان فهیم و هوشیار باشم :

اینروزها بسیارند کسانی که به دنبال آلترناتیو سازی برای مردم ایران هستند . " (( اسماعیل نوری علا یکی از آنهاست. وقتی نوری علا ازخمینی دفاع می کرد، نسل دانشجوی امروز ما هنوز متولد نشده بود. دسترسی به اسناد آنروزها آسان نیست، مخصوصا که به شکل اسرار آمیزی همه مقالات آنروزها را پنهان می کنند. این بخش از تاریخ را برای نسل امروز ایران منتشر می کنیم و قضاوت را به عهده نسل هوشمند جوان امروز می گذاریم. دهم آذر ماه ۱۳۵۷، چهار تن از روشنفکران سکولار آقایان امیر پیشداد، مولود خانلری، حسین ملک و حسین مهدوی نامه سرگشاده ای خطاب به همه مبارزان جنبش مردم ایران در هفته نامه ایرانشهر به چاپ رساندند که به شدت به انقلابیون درباره خطر برپایی حکومت مذهبی و رهبری مذهبی خمینی اعتراض کردند. اسماعیل نوری علا، ۱۳ روز بعد در ۲۳ آذرماه ۱۳۵۷ مقاله ای خطاب به این روشنفکرهای سکولار نوشت و برای احمد شاملو،سردبیر مجله ایرانشهر فرستاد و شاملو این جوابیه را عینا به چاپ رساند تا مردم خودشان قضاوت کنند. نوری علا که امروز خود را پدر سکولاریسم نو می داند، ۳۳ سال پیش به روشنفکرهای سکولار حمله می کرد و از حکومت مذهبی و رهبری خمینی دفاع می کرد. در بخشهایی از این مقاله، نوری علا می گوید: " امام خمینی پدیده ای تازه و دلگرم کننده در تاریخ تشیع است. او رهبر سیاسی جنبش است، جنبشی که تعریفی جز برانداختن ظلم و تقلید کورکورانه و شکستن بت های دیکتاتوری سیاسی و مذهبی ندارد. چه کس او را امتحان کرده تا بداند آیا از همه علماء به علم دین واقف تر است یا نه؟ و چگونه این اعلمیت، و در نتیجه، رهبری غیرانتخابی و تحمیلی، مردم را به تقلید از او کشانده است؟ نه! امام خمینی را مردم " انتخاب" کرده اند، به جهت اینکه در عین علم به احکام شرع به مقام ارشدیت نیز رسیده است. او در پی آن نیست تا قشر روحانیت را حاکم بر سرنوشت ما کند، بلکه در پی آنست تا ما را از دیکتاتوری همه اقشار حاکم و خواستار اطاعت کورکورانه برهاند. و هر آنکس از روحانیت سنتی که در این راه قدم گذارد مقدمش گرامی است، اما اگر تردیدی در این راه از خود نشان دهد دیگر کسی برای رساله و اعلمیت و زهدش فاتحه هم نمی خواند. اکنون علم را با عمل می سنجند. اکنون نقاب ابا ( اشتباه از متن است، عبا صحیح است) و عمامه کنار زده شده است و رهبری مردم شیعه باید از آن کسی باشد که امام کفن پوش کربلا را در پیش روی دارد. جز این، هر رهبری، حتی در اوج محبوبیت، یکشبه در بایگانی تاریخ مطول ما مدفون خواهد شد. ))" « برگرفته از سایت خبرگزاری رسمی دانشجویان ایرانی - فروردین 1391 »

امیدوارم جناب نوری علا و دوستان همراهشان ، ابتدا شجاعت اعتراف به اشتباهاتی که من و نسل جوان کنونی را اینچنین سوزاند و خاکستر کرد را داشته باشند و از پیشگاه ملت و بخصوص جوانان عذر خواهی کنند و در ضمن با استراحت دادن به خود و توصیه به بازنشسته شدن دیگر همکارانشان ، میدان را برای فعالیت جوانان این مرز و بوم ،که بدون چشم داشتی ، دل در گرو ایران و آزادی آن دارند ،خالی و هموار سازند و فراموش نکنند که تاریخ گواه بر عملکردهای گذشته و حال افراد است و نمی توان به راحتی  افراد را در معرض تهمت قرار داد و انسانها را ترور شخصیتی کرد .

پاینده ایران یکپارچه و ملت یگانه ایران
همایون نادری فر
16/9/2012

ایمیل نویسنده: 
منبع: 
www.h-naderifar.blogspot.com
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
درود برشما
امیدوارم بتوانید همواره همین گفتارمستتدل وبا ادب وآرامش ودرعین حال صریح ومحکم خود را نگه بدارید ودربرابر افکاروگفتارمغرضانه مانند آنها برخورد نکنید زیرابه گمان بنده دراین شرایط حساس وبحرانی ایران افرادی مانندشما ارزشمندترین سرمایه هابرای آینده ایران هستند امروزماتشنه حقیقت وانصاف ومحبت وعدالت هستیم واینها رامیتوان درگفتارشمادید وحالاکه توان تحلیل شرایط ونوشتن مطالبی روشنگردارید مسئولیتتان سنگینتراست
پایداروپیروز باشید
پاینده ایران

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
دومين دليل تشييع جنازه خميني است كه با حضور برنامه ريزي نشده بيش از ده ميليون نفر صورت گرفت .
همين حالا هم نخست وزير همان خميني مرد و مردانه در كام خطر ايستاده و ذره اي از مواضعش كوتاه نمي آيد.
آري دوست من بزرگترين هنر خميني اداره كشور بر اساس خواست اكثريت مردم بود و اين يعني مهمترين بخش دمكراسي ... اگر واقعاً به آن معتقديد. پايدار باشيد.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
خدایش من که دیگه عقلم قد نمیکشه و گیج و حیرانم از دست این نوشته نادر خان با کلی تناقض.
آخه کسی نیست به این آقا بگه حالا که نوری علا به خاطر یک مطلب در سال 57 باید توبیخ و بازنشسته بشه شما نادر خان چرا در سال 2012 با یک سری آدم مشکوک و همکار وزارت خارجه و سفارتخانهاش کنار یک میز نشستی باهاشون همکاری کردی و دل دادی قلوه گرفتی و هیچ مقاله یا افشاگری مثل این مورد در باره نوری علا در موردشون ننوشتی . نوری اعلا هرچند مثل هزاران انقلابی نسل خودش از خمینی حمایت کرد ولی مانند این افراد کمیته شما جیره خور جمهوری اسلامی نشد.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
رنگین کمان گرامی ،اگر در دنیای اطلاعات و اینترنت جستجویی انجام دهید ،کنجکاویتان در مورد شناخت حقیر مطمئنا فروکش خواهد کرد . چرا که اگر به خواسته شما که همانا معرفی خودم هست تن در دهم ،هستند همفکرانتان که این بار فریاد بر خواهند زد که : جوان است و جویای نام....
ضمنا خوشحالم که مقاله نوشته شده در ایرانشهر را در تاریخ 23 آذرماه سال 57 ساختگی اعلام نکردید و ظاهرا تنها با سایت منتشر کننده آن مشکل داشتید ! حال خود قضاوت کنید در عرصه نقد و انتقاد ،دلیل شما مبنی بر سایت منتشر کننده ،خنده دار است ،یا اشاره من به مرجع مستدل و موثق؟!
همیشه خندان باشید و رنگهایتان پایدار!!

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
رنگین کمان گرامی ،اگر به خود زحمت بدهید و جستجویی در فضای اطلاعات امروزی یعنی اینترنت داشته باشید ،مطمئنا با نام و فرتور نویسنده مقاله بیشتر آشنا خواهید شد . ضمنا ما اهل از خود گفتن نیستیم ،چون اگر بگوییم ،خواهید گفت : جوان هستند و جویای نام !
در ضمن ،خوشحال شدم که حداقل درستی مقاله نوری علا را تایید کردید و ظاهرا فقط باسایتی که آن را منتشر کرده مشکل داشتید ،حال در دنیای نقد و انتقاد و سیاست ،ببینید استدلال و دلیل شما خنده دار است یا منبع مستدل و سخن گفتن با دلیل و منبع موثق من...
همیشه خندان باشید!

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
رنگین کمان گرامی ،دوست داشتید چرخی در دنیای اطلاعات و اینترنت امروز بزنید و جستجویی بکنید تا نویسنده مطلب را بشناسید . بزرگان مملکت اگر اینان باشند ..وای به حال آن مملکت..در ضمن مشک آن است که خود ببوید نه آنکه عطار بگوید .

خوب است که حال نگفتید که اصلا این مقاله آقای نوری علا ساختگی است...و ظاهرا تنها با سایتی که آن را منتشر کرده مشکل دارید...حال در دنیای نقد و انتقاد ،ببینید نقد شما خنده دار است یا نوشته مستدل و با منبع من

همیشه خندان باشید!!!!

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
این رسم بدی هست که کسی‌ بخواهد با لگد زدن به بزرگان بزرگ شود دیر بیاید و بخواهد زود برود.خدا وکیلی من امروز اسم و عکس شما را میبینم اما نوری علا را سالهاست می‌شناسم کمی‌ از خودتان بنویسید تا اول شما را بشناسیم بعد به بقیه گیر دهید نادر جان !!! شما اسم اینرا شکستن سکوت گذاشتید؟عجب دو سطر نوشته‌اید و مقاله آقای نوری علا را به نقل از سایت فخر آور کپی پس کردید ! خنده دار بود