بلینکن هفته آینده با ولیعهد ابوظبی دیدار می‌کند
25.03.2022 - 05:35

 

Missing media item.

Missing media item.

 

وزارت خارجه ایالات متحده روز پنجشنبه اعلام کرد که آنتونی بلینکن هفته آینده در طی سفر خاورمیانه‌ای خود، در مراکش با شیخ محمد بن زاید، ولیعهد ابوظبی، نیز دیدار خواهد کرد.

بنا بر این گزارش، وزیر خارجه آمریکا در این سفر از اسرائیل، سرزمین‌های فلسطینی، مراکش و الجزایر دیدار خواهد کرد.

بلینکن در دیدار‌های خود بر «تعهد واشنگتن به امنیت اسرائیل تاکید می‌کند و در عین حال درباره نیاز به حفظ امکان یافتن راه‌حل دو کشور برای مناقشه اسرائیل و فلسطینیان مذاکره خواهد کرد.»

ند پرایس، سخنگوی وزیر خارجه آمریکا، که در این سفر همراه بلینکن است، «درباره فعالیت‌های بی‌ثبات‌کننده ایران» در منطقه رایزنی خواهد کرد.

یائل لمپرت، جانشین معاون وزیر خارجه آمریکا در امور خاور نزدیک، گفت بلینکن پس از اسرائیل، به مراکش خواهد رفت و در آنجا ضمن دیدار با مقام‌های آن کشور، با ولیعهد ابوظبی نیز ملاقات خواهد کرد. او در این نشست درباره مسائل مربوط به ایران، یمن، سوریه، بازارهای جهانی انرژی و اوضاع اتیوپی با شیخ محمد بن زاید گفت‌وگو خواهد کرد.

به گفته ند پرایس، بلینکن در جریان سفر خود به همه سران کشورها یادآور خواهد شد که ایالات متحده در قبال تهاجم [روسیه] به اوکراین، در کنار دولت و مردم اوکراین ایستاده‌ است.»

او افزود: «ما به همکاری نزدیک با متحدانمان ادامه خواهیم داد تا اگر پوتین تغییر مسیر ندهد، هزینه بیشتری به او تحمیل کنیم.»

 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

کیانوش توکلی

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما