رفتن به محتوای اصلی

حمایت از طرح شکایت از خامنه‌ای در شورای امنییت
23.12.2011 - 09:00

اقدام به جای شاهزاده رضا پهلوی در طرح شکایت و در خواست از شورای امنییت سازمان ملل برای رسیدگی به جنایات ولی‌فقیه جمهوری‌اسلامی آیت الله سید علی خامنه‌ای علیه بشرییت و نقض متداوم و سیستماتیک حقوق‌انسانی ملت ایران، اقدامی است شجاعانه و بجا که نه تنها هیچ ایرانی زجر کشیده و قربانی جمهوری‌اسلامی که هیچ انسان‌آزاده ای در جهان نمی‌تواند با آن مخالفت کند.

حقوق‌انسانی ایرانیان از هر گروه و دسته و با هر دیدگاه سیاسی در این سی و سه سال روی کار آمدن جمهوری‌اسلامی، که آیت الله خامنه‌ای بیست و سه سال مستقیما سکان رهبری آنرا بدست داشته، به فجیعترین وضع نقض شده است.

زمان آن فرا رسیده است که با طرح این شکایت هم توجه بین‌المللی به نقض حقوق‌بشر در ایران هر چه بیشتر جلب شود و هم زمینه رسیدگی به این جنایات نه به قصد انتقام‌جوئی و کینه‌ورزی کور که به جهت یافتن حقیقت آنچه در این سی و سه سال بر ایرانیان رفته و جلوگیری از تکرار آن در آینده فراهم شود.

حزب مشروطه ایران (لیبرال دمکرات) ضمن اعلام حمایت از این اقدام بجای شاهزاده رضا پهلوی و دیگر فعالان حقوق‌بشر از همه ایرانیان آزاده می‌خواهد که با پیوستن به این طرح و حمایت از آن برای احقاق حقوق ملت ایران و جلوگیری از نقض متداوم و مستمر حقوق‌انسانی ایرانیان بدست ولی‌فقیه جمهوری‌اسلامی، آیت الله سید علی خامنه‌ای و نظامی که او رهبری آنرا به عهده دارد، از هیچ اقدامی فروگزار نکنند.

بی‌شک رسیدگی به جنایات ضد‌انسانی جمهوری‌اسلامی و سردمداران آن بر علیه ملت ایران در یک دادگاه بی‌طرف بین‌المللی گام بزرگی نه در راه انتقام‌جوئی که در راه یافتن حقیقت آنچه بر ملت ایران در این سی و سه سال رفته و اقدام برای جلوگیری از تکرار اینگونه جنایات در آینده خواهد بود. چنین اقدامی با چنین هدف والائی در خور هیچ چیز جز حمایت همه جانبه آزادی‌خواهان واقعی نیست. 
اگر جهان از مبارزات مردم ایران پشتیبانی کند، مردم ایران این رژیم را سرنگون خواهند کرد و نیازی به دخالت نظامی نخواهد بود.

اعلامیه حزب مشروطه ایران (لیبرال دمکرات)

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

داریوش حاجبی
سایت ایران گلوبال

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما

افزودن دیدگاه جدید

لطفا در صورتیکه درباره مقاله‌ای نظر می‌دهید، عنوان مقاله را در اینجا تایپ کنید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

لطفا نظر خودتان را فقط یک بار بفرستید. کامنتهای تکراری بطور اتوماتیک حذف می شوند و امکان انتشار آنها وجود ندارد.

CAPTCHA
لطفا حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.