تظاهرات فعالان ملیت های غیر فارس در سوئد

به مناسبت آغاز سال تحصیلی در ایران جمع کثیری از فعالان حقوق بشری عرب، ترک، کرد، بلوچ و ترکمن مقیم در سوئد روز شنبه 22.9.2012 در اعتراض به عدم تدریس زبان های ملیت های غیر فارس در مدارس و دانشگاهها، در شهر یوتیبوری تظاهرات اعتراضی برگزار کردند.

 

 به مناسبت آغاز سال تحصیلی در ایران جمع کثیری از فعالان حقوق بشری عرب، ترک، کرد، بلوچ و ترکمن  مقیم در سوئد روز شنبه 22.9.2012  در اعتراض به عدم تدریس زبان های ملیت های غیر فارس در مدارس و دانشگاهها، در شهر یوتیبوری تظاهرات اعتراضی برگزار کردند.

تظاهر کنندگان که با حضور جمعی از فعالان حقوق بشری ومردم این شهر همراهی می شدند با سر دادن شعارهایی به سیاست های شوونیستی دولت جمهوری اسلامی در مناطق غیر فارس اعتراض وخواستار واکنش جامعه جهانی نسبت به این موضوع شدند.

تظاهر کنندگان با بلند کردن عکس هایی از فعالان سیاسی عرب اهوازی محکوم به اعدام چون؛ براداران جبار ومختار آلبوشوکه، هادی راشدی، محمد علی عموری وهاشم شعبانی خواستار توقف بی قید وشرط احکام اعدام این پنج تن شدند.

فعالان ملیت های غیر فارس در سوئد همواره در اعتراض به سیاست های جمهوری اسلامی ایران در مناطق ملی اعتراض کرده و عملکرد دولت جمهوری اسلامی در مناطق ملی را به نهادهای بین المللی گزارش می کنند. آنان معتقدند که دولت جمهوری اسلامی در مناطق ملی مبادرت به پاکسازی نژادی می کند.

بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.