دفتر حزب دمکرات کردستان عراق در بغداد به آتش کشیده شد
28.03.2022 - 08:38

گزارش‌ها و ویدیوهای منتشر شده حاکی از آن است که دفتر حزب دمکرات کردستان عراق در بغداد یکشنبه شب به آتش کشیده شده است.

در جریان این حمله ده‌ها نفر به دفتر حزب دموکرات کردستان عراق در بغداد هجوم برده و با ورود به ساختمان دفتر، بخش‌هایی از آن را به آتش کشیدند.

برخی از افراد در جریان هجوم به دفتر حزب دموکرات کردستان عراق تصاویری از علی سیستانی، مرجع تقلید شیعیان، را در دست داشتند.

حمله به دفتر حزب دموکرات کردستان عراق در بغداد ساعتی پس از آن اتفاق افتاد که کاربران شبکه‌های اجتماعی در عراق از حرکت گروەهای مورد حمایت ایران برای حملە بە مقر حزب دمکرات کردستان عراق در بغداد خبر دادند.

در همین حال برخی از منابع دلیل حمله به دفتر حزب دموکرات کردستان عراق در بغداد را انتشار یک توییت درباره «مراجع» در صفحه نایف کردستانی، یکی از اعضای حزب دموکرات کردستان عراق، عنوان کردند.

در متن این توییت آمده بود: «من با مرجعیت عربی اهل بیت موافقم و مرجعیت هندی، فارسی و افغانستانی را کە از نوادگان پیامبر نیستند قبول ندارم هرچند عمامە سیاه بە سر گذاشتە باشند.»

ساعتی بعد، توضیحی در صفحه توییتر نایف کردستانی منتشر شد که در آن تاکید شده بود «توییت من در رابطه با مرجع عربی، حمایت سیاسی از مقتدی صدر و ائتلاف نجات ملت است و نه تحقیر یک مرجع خاص، به ویژه مرجع نجف و حضرت سید علی سیستانی.» در ادامه این توضیح آمده بود که برخی احزاب عراق «در روند سیاسی قرار دارند که به یک مرجع سیاسی خارجی» تکیه می‌کنند.

با این حال همزمان با حمله به دفتر حزب دموکرات کردستان عراق در بغداد، توییت مورد اعتراض از صفحه این عضو حزب دموکرات کردستان عراق حذف شد و او اعلام کرد که صفحه توییترش هک شده بود.

نایف کردستانی افزود که صفحه توییترم هک شده بود و من ساعتی پیش آن را بازیابی کردم و هیچ مسئولیتی در مورد توییت‌های منتشر شده درباره مراجع بر عهده من نیست با این همه از مرجعیت نجف که خط قرمز است، عذرخواهی می‌کنم.

در همین حال گزارش‌ها حاکی است که ریبر احمد، وزیر کشور اقلیم کردستان عراق، دستور بازداشت نایف کردستانی را صادر کرده است.

Missing media item.

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

کیانوش توکلی

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما