یک نوجوان 16 ساله با اتهام اقدام علیه امنیت ملی روبرو شد!

طارق سلامات به دلیل در اختیار نداشتن هزینه وکالت از هیچ وکیلی برخوردار نیست، وتا به حال وضعیت ایشان به لحاظ حقوقی نامشخص است. پدر طارق سلامات در جریان فعالیت های سیاسی در اهواز دستگیر و در 14 فوریه 2007 اعدام شده بود. اقوام ونزدیکان این نوجوان زندانی از نهادهای بین المللی حقوق بشری خواسته اند که پرونده او را در مراجع قضایی ایران پیگیری کنند.

فعالان حقوق بشری از اهواز وضعیت روحی و روانی یک زندانی 16 ساله عرب را بسیار بد گزارش دادند. طارق سلامات(16) ساله، با اتهام تهدید امنیت ملی وتغییر مذهب از شیعه به سنی روبرو  شده و در تاریخ 28 جولای 2012 در منزل خود بازداشت شد. او پس از گذراندن دوران بازجویی وشکنجه در بازداشتگاه اداره اطلاعات به زندان کارون منتقل گردید.

 گزارشگران حقوق بشری می گویند طارق سلامات به دلیل در اختیار نداشتن هزینه وکالت از هیچ وکیلی برخوردار نیست، وتا به حال وضعیت ایشان به لحاظ حقوقی نامشخص است. پدر طارق سلامات در جریان فعالیت های سیاسی در اهواز دستگیر و در 14 فوریه 2007 اعدام شده بود. اقوام ونزدیکان این نوجوان زندانی از نهادهای بین المللی حقوق بشری خواسته اند که پرونده او را در مراجع قضایی ایران پیگیری کنند.

بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.