بازدید احمدی نژاد از زندان اوین

محمود احمدی نژاد قصد دارد از بندهایی که زندانیان سیاسی فراوانی که در رسانه های جمهوری اسلامی به بندهای «امنیتی» مشهور هستند دیدن نماید، بندهایی مانند بند 240 و یا 309 که تحت کنترل کامل، نهادهایی امنیتی همچون وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران و سپاه پاسداران بوده و سازمان زندان ها کنترلی بر این بخش ها ندارد.

سابت خبری ایران با اعلام این خبرنوشت:«یک منبع مطلع اعلام کرد رئیس جمهور قصد دارد بزودی از زندان اوین بازدید نماید.

در این برنامه رئیس جمهور از همه بندها و بخش های زندان اوین بازدید خواهد کرد.
این منبع آگاه هدف از انجام این بازدید را آگاهی رئیس جمهور از وضعیت زندانها، بررسی راهکارهای عملی جهت تعامل و همکاری بهتر قوای مجریه و قضائیه جهت بهبود وضعیت زندان ها، آگاهی از مشکلات زندانیان بویژه زندانیان مالی و دیه و... عنوان کرد.
وی گفت: زمان دقیق این بازدید مشخص نیست ولی پیش بینی می شود بزودی انجام شود.
وزیر دادگستری و برخی از مسئولان عالی قضایی، رئیس جمهور را در این بازدید همراهی خواهند کرد.»
نکته قابل توجه آنکه، شبکه خبر به نقل از این منبع مطلع بر بازدید محمود احمدی نژاد از همه بندها و بخش ها تاکید کرده است و احتمالا این بدان معناست که محمود احمدی نژاد قصد دارد از بندهایی که زندانیان سیاسی فراوانی که در رسانه های جمهوری اسلامی به بندهای «امنیتی» مشهور هستند دیدن نماید، بندهایی مانند بند 240 و یا 309 که تحت کنترل کامل، نهادهایی امنیتی همچون وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران و سپاه پاسداران بوده و سازمان زندان ها کنترلی بر این بخش ها ندارد.
این خبر در حالی اعلام میشود که، چند روزی از بازداشت علی اکبر جوانفکر، رییس خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی ایران و مشاور مطبوعاتی محمود احمدی نژاد نمیگذرد، مسیله ای که باعث شد در آخرین کنفرانس مطبوعاتی، رییس دولت ایران انتقادات تندی را نسبت به دستگاه قضایی جمهوری اسلامی ایران وارد نماید.

بخش: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.