کنفرانس پیرامون مشکلات مردان در آلمان

در بسیاری از کشورهای اروپایی پسران در مدرسه با نمرات پایین تر قبول می شوند و درصد مردودی در بین آنان بیش از دختران است. در آلمان تعداد پسرانی که به مدارس "کم اعتبار" یا "سطح پایین" می روند، بیش از دختران است.

برای اولین بار در تاریخ کشورهای آلمانی زبان کنفرانسی دولتی در رابطه با مسائل و مشکلات مردان برگزار می شود. این کنفرانس به دعوت وزیر خانواده آلمان هفته دیگر در برلین آغاز به کار می کند.

 برخی از مسائلی که به آن پرداخته خواهد شد: 

- در کشورهای مدرن بسیاری از مردان علاقمندند ساعات کمتری را در روز کار کنند و اوقات بیشتری را با همسر و فرزندان و خانواده خود بگذرانند. ولی جامعه همچنان نقش مرد را به عنوان نان آور اصلی خانواده تعریف میکند و از او انتظار دارد نقش سنتی خود را ایفا کند. 

 - میانگین عمر مردان کمتر از زنان است. فعالین حقوق مردان، درصد بالای بیماری های قلبی و سکته در بین مردان را ناشی از میزان بالای استرس و فشاری که بر مردان وارد میشود، می دانند.
 
- آموزش و تحصیل: در بسیاری از کشورهای اروپایی پسران در مدرسه با نمرات پایین تر قبول می شوند و درصد مردودی در بین آنان بیش از دختران است. در آلمان تعداد پسرانی که به مدارس "کم اعتبار" یا "سطح پایین" می روند، بیش از دختران است. 

 

 گزارش کامل اشپیگل را به انگلیسی در اینجا بخوانید.

 

ایمیل نویسنده: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.