مناطق عرب نشین جنوب غرب ایران در حال پاکسازی نژادی هستند

در این نشست اعضای هیئت سازمان اروپایی - احوازی حقوق بشر با ارائه گزارشی وضعیت زندگی 8 تا 10 میلیون شهروند عرب را بسیار بغرنج توصیف کرده و سیاست های دولت ایران در این منطقه را یک برنامه دقیق پاکسازی نژادی عنوان کردند. اعضای هیئت عرب با ارئه آمارهایی تاکید کردند؛ درحالی که 90 درصد از در آمد سرانه ایران از این منطقه تامین می شود اما در مقابل بیش از دو سوم مردم عرب زیر خط فقر زندگی می کنند.

 کمیسیون حقوق بشر حزب حاکم در انگلستان روز شنبه 13 اکتبر2912 در لندن طی نشستی با یک هیئت سه نفره از "سازمان اروپایی - احوازی حقوق بشر " وضعیت بغرنج پاکسازی نژادی و نقض گسترده حقوق بشر در مناطق عرب نشین جنوب غرب ایران را بررسی کرد.

در این نشست اعضای هیئت سازمان اروپایی - احوازی حقوق بشر با  ارائه گزارشی وضعیت زندگی 8 تا 10 میلیون شهروند عرب را بسیار بغرنج توصیف کرده و سیاست های دولت ایران در این منطقه را یک برنامه دقیق پاکسازی نژادی عنوان کردند. اعضای هیئت عرب با ارئه آمارهایی تاکید کردند؛ درحالی که 90 درصد از در آمد سرانه ایران از این منطقه تامین می شود اما در مقابل بیش از دو سوم مردم عرب زیر خط فقر زندگی می کنند. سازمانی اروپایی – احوازی حقوق بشر با ارائه یک گزارش تحقیقی از وضعیت سرمایه گذاری ، توسعه ، مهاجرت ودیگر بخش ها به کمیسیون حقوق بشر در حزب محافظه کار انگلستان، دولت ایران را متهم ساخت که برنامه پاکسازی نژادی در مناطق عرب نشین با توجه گسیل شهروندان عرب از مناطق اصلی خود و ترغیب غیر عرب ها به مهاجرت به این مناطق ، عدم سرمایه گذاری اقتصادی و عدم توسعه اجتماعی با شدت ادامه دارد.

فعالان حقوق بشری عرب در این نشست خواستار پایان دادن به روند مهاجرت وتغییر بافت ملی و هویتی مناطق عرب نشین شدند. آنان خوستار توزیع عادلانه درآمد های نفت، توجه به محیط زیست، دستیابی قشرهای کم در آمد به یک زندگی شرافتمندانه و فراهم نمودن آزادی های عمومی وفرهنگی شدند.

در این میان رابرت باکلند رئیس کمیسیون حقوق بشر حزب محافظه کار گفت؛ نقض حقوق حقه آحاد ملت عرب که در مناطق بومی خود زندگی می کنند کار پسندیده ای نیست وغیر قابل قبول است. او با اشاره به حقوق اساسی ملت ها وساکنان اصلی گفت که این موضوع را در اختیار وزارت خارجه این کشور قرار خواهد داد تا درباه آن تصمیم گیری شود.

بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

تصویر ایران گلوبال

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای نوری حمزه، لطفا منبع خبر را هم درج کنید.
تصویر کیانوش توکلی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
این نوشته در کاتاگوری اخبار می گنجذ هر چند به لحاظ موضوعی قومی_ ملی است ولی می باید در بخش اخبار کوتاه گنجانده شود. تنها مقالات در بخش ملی /قومی است. متشکرم

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
دوستان عرب عیلامی بیرون کردن تمام عیلامیان از خطه عیلام همواره هدف حکومت مرکزی بوده نه فقط عیلامیان عرب زبان لطفا از حقوق تمام عیلامیان دفاع کنید در سراسر خاک عیلام جنوب بزرگ انتقال غیر عیلامیان به عیلام و گماردن آنها به مشاغل دولتی در کل سرزمین عیلام جنوب بزرگ محکوم است حقوق عیلامیان عرب زبان جدا از حقوق عیلامیان خوزی زبان نیست.این اقدامات در استان های دیگر عیلام چون بوشهر و هرمزگان نیز انجام میشود تا غارت ثروت ها ومنابع طبیعی سرزمین عیلام توسط مهاجمین غیر عیلامی راحت تر صورت بگیرد و مقاومت عیلامیان در هم شکسته شود.بوجود آمدن یک حکومت عیلامی مستقل و بومی در جنوب بزرگ و متصرفات باستانی عیلام تنها ضامن حفظ حقوق مادی و معنوی عیلامیان خوزی زبان و عرب زبان است.حق مالکیت و مدیریت سرزمینی عیلامیان یک حق انکار نشدنی است.