انفجار خط لوله گاز در هفت تپه

گروه نظامی "الحسنین" وابسته به گردان های شهید محیی الدین آل ناصر شاخه نظامی جنبش عربی آزادی بخش الاحواز مسئولیت این انفجار را به عهده گرفت. این گروه نظامی اعلام کرد در ساعات آینده فیلم این عملیات را در شبکه اینترنت منتشر خواهد کرد. بنا به گزارش این جنبش هیچ کس در این انفجار دچار آسیب دیدگی نشد ونقطه محل انفجار یک محیط خارج از شهر و غیر مسکونی بوده است.

خط لوله انتقال گاز در منطقه هفت تپه  در 110 کیلومتری شمال اهواز در ساعت 23 به وقت محلی سه شنبه شب 23.10.2012 منفجر شد.

گروه نظامی "الحسنین" وابسته به گردان های شهید محیی الدین آل ناصر شاخه نظامی جنبش عربی آزادی بخش الاحواز  مسئولیت این انفجار را به عهده گرفت. این گروه نظامی  اعلام کرد در ساعات آینده فیلم این عملیات را در شبکه اینترنت منتشر خواهد کرد. بنا به گزارش این جنبش هیچ کس در این انفجار دچار آسیب دیدگی نشد ونقطه محل انفجار یک محیط خارج از شهر و غیر مسکونی بوده است.
گردان های شهید محیی الدین آل ناصر شاخه نظامی جنبش عربی آزادی بخش الاحواز است که با استفاده از روش های نظامی وسیاسی به دنبال استقلال مناطق عرب نشین است.

در همین راستا سایت های وابسته به سپاه پاسداران این انفجار را به عنوان یک آتش سوزی اعلام کردند.

شاهدان محلی می گویند که بعد از این انفجار منطقه السبعه(هفت تبه) به سرعت شکل وشمایل نظامی به خود گرفت. حضور نیروهای امنیتی و ایجاد پست های بازرسی در این منطقه افزایش یافته است.

پیش از این نیز جنبش عربی آزادی بخش الاحواز مسئولیت انفجار های خط لوله نفت و گاز و چندین عملیات نظامی بر ضد اماکن نظامی و امنیتی را به عهده گرفته بود.

 

بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
منطقه ای به نام عربستان نداریم ! نظرات درج شده زیر این خبر نظراتی بسیار سفیهانه هستند که هیچ بنیان تاریخی ندارند ! بنده خودم خوزستانی هستم و خیلی بهتر از پان ترکانی مانند آراز و پان عرب های خاضر در این صفحه تاریخ استانم را می دانم ! به جز چند طایفه معدود از عرب های جنوب بقیه عمدتا در دوران صفویه و حتی بسیاری در دوره قاجار به ایران مهاجرت کرده اند ! ( نمونه اش طایفه بنی طرف که اصالتا از اعراب عمان هستند و سابقه اقامتشان در خوزستان 200 ساله است ، حالا برای ما مدعی اشغال منطقه به دست اریاییان شده اند ! ) ، هم اکنون هم عرب های جنوب در اکثریت استان نیستند که بخواهند ادعایی داشته باشند هر چند اگر اکثریت هم بودند باز خوزستان همیشه تاریخ بخشی از ایران بوده و هست و خواهد بود !

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
""" ستارهٔ اقبال ایران در ته چاه جمکران """" اقلیم کردستان عراق حفظ موجودیت خود را در نزدیکی‌ با ترکیه میبیند، مالکی بدبخت عراق، رژیم ایران و اسد سوریه سخت تلاش میکنند تا اقلیم کردستان عراق را از نظر عملکردی به شکست کشانده و وجود آن را از صحنه‌ی منطقه پاک کنند. در جنوب ایران، جائی که عرب‌ها زندگی‌ می‌کنند، و ۹۰ نود درصد اقتصاد ایران مدیون آنجاست، دیر یا زود امور خود را به دست خواهد گرفت، بدون شک """ امپراطوری مالی‌ ۴.۵ تریلیون دلاری "" کشور‌های شورای همکاری خلیج وزنهٔ سیاسی مالی‌ خود را در این منطقه به کار خواهد گرفت. افغانستان در شرق ایران برای برادران آریائی‌شان در مرکز ایران به قدر کفایت تریاک تولید خواهد کرد، طالبان نیز تازگیها بزبان فارسی‌ دری شعر تولید می‌کند. لوله‌های گاز که پول آن به جیب مافیای مرکز خواهد رفت هم در شمال غرب ایران منهدم خواهند شد، هم در جنوب.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اقایAraz لطفا در مورد سرزمین عیلام جنوب بزرگ مغرضانه مانند حکومت مرکزی صحبت نکنید بخشی از جمعیت عیلام را دوستان عرب زبان تشکیل میدهند و بخش عظیمی از آنان عربی زبان نیستند اریایی مهاجم هم نیستند همان جنوبیان یا عیلامیان هستند با لهجه های مختلف که انرا فارسی خوزی میخوانند یا به عیلام سفر کنید و از نزدیک با اکثریت مردم محروم و غارت شده آنجا اشنا بشوید در اینترنت دربراه تاریخ و فرهنگ عیلامیان مطالب بسیار است مطالب انگلیسی و فرانسه هم زیاد است بخوانید و مانند حکومت مرکزی عیلام را عربستان نخوانید که میخواهد همه عیلامیان را عرب و بیگانه نشان بدهد و بجای عیلامیان اریایی یا تورک مهاجم وارد کند و ثروت های منطقه را غارت کند و مشاغل رابه اریایی های مهاجم یا تورک های مهاجم حکومتی بدهد متاسفانه خیلی از مشاغل در عیلام و مدیریت ها دست تورک های روستایی حکومتی هم مهاجم است.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای اقبالی شما باید دوتا حقیقت را بدانید : اولی: پولیکه از نفت سرزمین عرب ها عاید میشود صرف آبادانی سرزمین خودشان نه بلکه صرف آبادانی سرزمین ها و شهرهای فارسیستان میشود. دومی:اگر تاریخ حقیقی را یاد بگیرید, نه تاریخ جعلی را: این فارسها هستند که به سرزمین اعراب تجاوز کرده اند, نه اعراب به سرزمین فارسها. اگر قرار باشد سرزمین هائی که کورش اشغال کرده بود سرزمین فارس ها حساب شود, باید مصر و یونان را از سرزمین فارس ها دانست. و یا تمام آسیا را مال مغولها و با همین حساب نصب دنیارا مال یونانیها و اعراب. آقای اقبالی شما نباید حرفهای بی معنی پان فارس ها را این جا هی تکرار کنید.
تصویر کیانوش توکلی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اینکه نباید اسامی شهر و استانها در تنظیم یک خبر حقوق بشری و غیره تغییر کرد ؛ دلایل زیادی وجود دارد. اینکه پس از فروپاشی جمهوری اسلامی و یا دمکراتیزه شدن ایران ،طبیعتا اسامی برخی شهر ها و استانهای ایران بنا بخواست اهالی بومی ، محلی و یا اتنیکی مناطق ایران عوض خواهد و این تغییرات اگر با خون ریزی همراه نباشد در یک مناسبات دمکراتیک قابل حل و فصل است . دوم آکانت سایت را بسیاری از نویسندگان ( با نظرات بسیار متفاوت )در اختیار دارند و اگر هر کسی بخواهد به دلخواه، در تنظیم خبری نام یک محل را به دلخواه تغییر دهد ، طبیعتا وضیعت انارشی به وجود

نظر: 
اقای اقبالی و توکلی تجاوز گر کیست هموطنان عرب زبان جنوب بزرگ عیلام که از مالکیت عیلامیان برنفت و گاز جنوب دفاع میکنند ونمیخواهند سرمایه عیلامیان را وحشی های شمالی اشغالگر مرکز نشین غارت کنند و به همنژادان اروپایی امریکایی خود بدهند یا غیر عیلامیانی که بدون دعوت مردم سا لهاست عیلام را اشغال کرده اند و بر ان حکومت میکنند و سرمایه های انرا غارت میکنند و به بیگانه میدهند ایا عیلامیان باید فقر بکشند تا سرمایه نفت و گازشان در تهران و دیگر شهرهای ایران در ماشین های مرکز نشینیان بسوزد عیلامیان عرب زبان و غیر عرب زبان راضی به استخراج نفت برای دیگر ایرانیان نیستند و صادرات ان به خارج و باید کلیه چاه های نفتی و گازی shut down شود احترام به مالکیت سرزمینی مردم عیلام هم نشانه تمدن و شهریگری است دزدی نفت و گاز دیگران کجا تمدن و شهروندی است چرا برای رفع نیاز نفت و گازمردم ایران

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آخرین راه حل برای مبارزه با این رژیم و همفکرانش که تورکها و عرب ها را وحشی و نیاکانشان را متجاوز می خوانند.
جناب اقبالی صفحاتی از تاریخ که در مورد وحشی گیری و تجاوزات و فرهنگ نازل پیشینان خود وجود دارد را احتمالا نخوانده اند.
وحشی واقعی این رژیم و همفکران آن می باشند که فله فله جوانان را به پای چوبه دار می برند. جناب اقبالی: وقتی این همه از مردم عرب و بلوچ و کرد اعدام می شوند شما کجایید؟ آیا چند متر لوله گاز ارزشش بیشتر از جان یک هموطن شماست؟ آیا با این افکار انتظار دارید ما شما را هموطن خود بنامیم؟ هرگز!!

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب توکلی
بنده متوجه مشکلاتی که متوجه سایت ما خواهد شد هستم. اما نویسنده مذکور با نام واقعی و به قول شما اکانت این گونه نوشته و مسئولیتش را هم به نظر من قبول خواهد کرد.
اما اگر واقعا آزاد اندیش هستید لطفا این آزاد اندیشی را محدود نکنید. مساله تغییر اسامی در مناطق ملی نشین بسیار جدی است و اگر شما سعی در کتمان این موضوع دارید پس در ماهیت و پرنسیب شماهم باید زودتر از اینها شک می کردیم.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
درور بر مقاومت عربی احواز. تنها زبانی که آخوندها میفهمند زبان زور است. الان و در این برهه سخت هدف قرار دادن تاسیسات نفتی فشار مضاعفی را بر رژیم آخوندی وارد خواهد کرد و کسانی که دم از آزادی و حقوق انسان و گفتگو میزنند و در عین حال مقاومت مشروع یک قوم را منفور میخوانند و نیاکانشان را تجاوزگر امکان ندارد در آینده شرکای خوبی برای اداره یک کشور آزاد بنام ایران باشند چرا که نژادپرستی و عربستیزی آنها چنین اجازهای به آنها نمیدهد. عرب احواز از شط العرب تا تنگه باب السلام (هرمز) راه و هدف خود را یافته اند و آن چیزی جز جدایی دوباره از ایران و استقلال مجدد نیست.
تصویر اقبال اقبالی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
انفجار خط لوله هفت تپه را توسط یک گروه خرابکار منفور محکوم کرده و هشدار می دهیم که این عناصر شناخته شده، آرمان های تجاوزگرانه نیاکانشان را کنار بگذارند و بعنوان شهروند ایران، برای ساختن فردائی بهتر، فارغ از تبعیض و تبعیض گرائی پان اسلامیستی، پان عربی و پان ترکی، با جنبش شهروندی برای برچیدن جمهوری اسلامی ایران همسو شوند
تصویر کیانوش توکلی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جعلی و یا غیر جعلی .....، پرنسیب ایران گلوبال در بخش اخبار چنین است . البته هر تحلیلگری می تواند در باره اسامی شهر ها و استانها نطر خود را در مقا لات تحلیلی جداگانه ارائه نماید و ازادانه هم در ایران گلوبال منتشر کند ولی در مورد اخبار حقوق بشری ویا اخبار عادی مخالف آنینم که هر کسی بخاطر نام شهر ها و یا استانهای ایران را عوض نماید در تنظیم اخبار ؛مدیریت سایت مسئولیت دارد و همچنین برای ما مشکلاتی را ایجاد می کند ... این در خواست را چند بار از صاحبان آکانت ها که با سایت همکاری دارند ، بصورت خواهش مطرح کرده ا م و در صورت تکرار ؛ در تصمیم خود تجدید نظر خواهیم کرد.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
کلمه جعلی اهواز در متن خبر یکبار آمده است. اما به هر حال اینکه اسم اصیل یک شهر را به یک نام بی مسمی تبدیل کرده اند مناسب نیست و این حق مردم همان منطقه ملی نشین است که از اسم اصیل خود استفاده کنند.
تصویر کیانوش توکلی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
لطفا در درج اخبار، اسامی رسمی شهرها را عوض نکنید