بازداشت یک شهروند عرب در حمیدیه

جبار عبیات (38 ساله) ومتاهل است. درباره دلایل بازداشت این شهروند اطلاعی در دست نیست. بنا به گزارش فعالان حقوق بشری از این شهر و دیگر شهرها در آستانه عید قربان شهرها و روستاهای عرب نشین با حضور نیروهای امنیتی و انتظامی حالت امنیتی به خود گرفتند. پس از این مورد بازداشت نیز دو تن از جوانان عرب به نام های علی صیاحی فرزند عوده (27 ساله) ومتاهل و عبود منبوهی فرزند سبهان (32 ساله) هستند، این دو نفر صبح روز یکشنبه 21 اکتبر 2012 بازداشت شده بودند.

جبار عبیات فرزند حسین شهروند عرب اهل حمیدیه(25 کم غرب اهواز) صبحگاه پنج شنبه 18 اکتبر 2012 در منزل مسکونی خود در این شهر بازداشت و به  بازداشتگاه اداره اطلاعات اهواز منتقل شد.

جبار عبیات (38 ساله) ومتاهل است. درباره دلایل بازداشت این شهروند اطلاعی در دست نیست. بنا به گزارش فعالان حقوق بشری از این شهر و دیگر شهرها در آستانه عید قربان شهرها و روستاهای عرب نشین با حضور نیروهای امنیتی و انتظامی حالت امنیتی به خود گرفتند. پس از این مورد بازداشت نیز دو تن از جوانان عرب به نام های علی صیاحی فرزند عوده (27 ساله) ومتاهل و عبود منبوهی فرزند سبهان (32 ساله) هستند، این دو نفر  صبح روز یکشنبه 21 اکتبر 2012 بازداشت شده بودند.

در ادامه حالت فوق العاده امنیتی در مناطق عرب نشین، نیمه شب پنج شنبه 25.10.2012 نیز یک جوان عرب در شهرک اهواز واقع در جنوب غرب شهر اهواز هدف تیر اندازی نیروی انتظامی قرار گرفته و از ناحیه ساق پا مجروح شد. تا لحظه تنظیم این خبر هویت این شخص تاکنون مشخص نشده است. این جوان زمانی مورد هدف تیراندازان نیروی انتظامی قرار گرفت که به شکل کاملا عادی در مسیر خود در حال گذر از خیابان بوده است.

 

بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.