خاطرات شفاهی:نقد وبررسی گزارشات فدائیان خلق در فاصله 61 تا66

در این فایل صوتی نگاهی  دارم  به جزئیاتی از «آسیب شناسی تشکیلات مخفی سازمان فدائیان خلق ایران (اکثریت)» که اخیرا منتشر شده است . آنچه در اين گفتار می‌اید،  دز باره چگونگی لو رفتن  تشکیلات  مخفی (موازی )؛ دلایل سیاسی، روانی و فنی ضربات 65، مکثی در ارتباط با   تصمیماتات تشکیلاتی پلنوم 65 و مسئولیت هئیت سیاسی  در این ارتباط. همچنین تاکید می کنم از انجا  که  اسامی  برخی از زندانیان و احکامی که  به نقل از اینجانب   که در گزارش کمسیون  آورده شده است، بر اساس شایعاتی که در آن سالها پخش بوده می باشد و هیج سندیتی ندارد و من از این دوستان که سالهای جوانی را در زندان و شرایط سخت  فعالیت کرده بودند؛ جدا پوزش می خواهم  و در اینجا اعلام می کنم آن ارزیابی نادرست می باشد.

فایل صوتی آسیب شناسی تشکیلات مخفی/ به یاد مبارزان آن سالها (گفتار قبلی )

برای مراجعه به « آسیب شناسی تشکیلات مخفی سازمان فدائیان خلق ایران (اکثریت) » اینجا را  کلیک کنید 

  در سال 2005 هم نوشته ای در این باره انتشار دادم تحت عنوان علل ضربات سال 1365 سازمان فدائيان خلق ايران (اكثريت)

 

انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

تصویر کیانوش توکلی

نظر : 
با تشکر سلطان بیگ عزیز
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
شما انسان شریفی هستید . در این جوابتان صمیمیت هست. من اصلا شما را سهیم در تخریب نمیدانم و در مطلبم هم نوشتم که شما در کار تشکیلاتی کردی آدم خوشنامی هستی و شریف.در مفهوم تاثیر گذار با باریگر اصلی هم تفاوت زیادی نیست. در رابطه با موضوع نروژ فقط خواستم نحوه" کار کمسیونی "از زاوبه خقوقی اشاره کنم نه اینکه به موضوع کشتار در نروژ بپردازم. امید شنیدن مطالبی جدید از شما. اصلا منظور من دانستن اسم کسی نبود و نیست. فکر کردم شاید کسی مطلبی از ایران نوشته. شاد باشی
عدم انتشار شده: 
false
تصویر کیانوش توکلی

نظر : 
دوست عزیز سلطان بیگ گرامی / در مورد کمسیون شما متاسفانه درست متوجه موضوع نشده اید. من نگفته ام تاثیر گذار بلکه گفته ام که در میان اعضای کمسیون کسی بازیگر اصلی نبود. . با اینکه سالها ست که عضو سازمان فدائیان نیستم ولی در موضوع مورد بحث یعنی علل ضربات حقیقتا بطور فردی سالها کار کردم و در این ارتباط هم گزارشات اینجانب مورد استناد کمیسیون قرار گرفت در سال 2005 هم طی مصاحبه ای علل ضربات را از دیدگاه خود نوشته بودم و متاسفانه دو سال طول کشید تا مصاحبه من در کار اکثریت به چاپ برسد (چرا رهبری سازمان از درج مصاحبه من خودداری می کرد؟) در ضمن از تشکیلات تحت مسئولیتم حتی یک نفر دستگیر و یا اعدام نشده است . من کارم را درست و دقیق انجام داده بودم ولی گنگر ه به دلیل سیاسی به من رای نداد . آنچه شما از جنبه حقوقی طرح می کنید بله اعضای هئیت سیاسی و شبعه تشکیلات نمی بایست در ....
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
کیانوش گرامی
فایل صوتی جدید ت در عین منصفانه بودن بسیار متناقض هست. امید که نظر کسی که در رده "تاثیر گذارها" نبوده مفید افتد.
1. میگویی اعضای کمسیون تاثیرگذار در سازمان نبودند و در جریان امور نبوده اند و این را یک دلیل به ضعیف بودن گزارش میدانی.
2. میگویی وفتی به پلنوم وسیع آمدی متوجه اختلاف، جناحبندی و باند بازی هم در رهبری و هم در کادرها شدی. و بعدها خودت هم بخشی از آن شدی.
3. میگویی این گزارش مورد اعتراض کسانی در داخل و خارج واقع شده.

میخواهم بپرسم آیا غیر "تاثیرگذارها" یا اعضا و کادرها ی سازمان گوسفند بودند و هستند که نمیتوانند ببینند ویرانی سازمانی را که با عشق و شجاعت خود ساخته بودند؟ نمیتوانند نتیجه کار "تاثیرگذارها" را در تخریب عشقشان؟

.


عدم انتشار شده: 
false