آسمان عراق ٬ جولانگاه جمهوری اسلامی برای حمایت از کشتار در سوریه

دولت عراق هرگونه ارسال تسلیحات نظامی توسط رژیم ایران را به بشار اسد برای سرکوب مخالفان از طریق آسمان این کشور رد می کند و معتقد است تنها اجازه ی عبور کمکهای انساندوستانه را می دهد!

آنچه هویداست نفوذ جمهوری اسلامی در عراق و دولت مالکی ست ٬ و همین کافی ست که حکومت خودکامه ی دینی ی ایران بعد از قطع امید از ترکیه گزینه ی عراق را برای ارسال مهمات و تسلیحات جنگی به سوریه برگزیند . علی خامنه یی بهمراه اعوان و انصارش که در ناآرامیها و بمبگذاریها و ایجاد تفرقه میان شیعیان و سنی های عراق نقش اصلی را ایفا کرده اند ٬ اکنون با به تپش درآمدن نبضشان از طریق فشارهای بین الملی از هیچ تلاشی برای حمایت از بشار اسد حاکم بد نام سوریه دریغ نمی کند چرا که حکومت ملایان نیک می دانند با سقوط این حکومت عرصه اش تنگتر و دسترسی به حسن نصرالله همپیاله ی تروریستی شان اگر چه نامیسر نمی شود ٬ اما بسیار سخت و دشوار خواهد شد .
نام آوران بدنام ولایت فقیه که بهمراه دو برادر غیر دینی شان جوی خون در سوریه براه انداخته اند که حتا ابایی هم از بیان آن ندارند ودر حالی همه گاه حمایت خود را نیز اعلام می دارند ٬ دولت مالکی این حمایتها را انساندونستانه می خواند که از طریق هوایی ی عراق به بیت دوم معظم له ارسال میگردد تا دست دولت عراق هم در جنایت علیه بشریت آغشته به خون باشد . 
پیرو سیاست مغالطه آمیز دولت عراق روزنامه ی نیویورک تایمز هم طی ی اظهار نظری این کشور را به همکاری با جمهوری اسلامی شریک می داند و می گوید تلاش آمریکا در جهت کنترل بغداد موفققیت آمیز نبوده و رژیم تهران از این طریق با انواع سلاحها بشار اسد را تجهیز می کند .این روزنامه می گوید تسلیحات اعزامی به سوریه از جمله شامل راکت، موشک های ضد تانک، خمپاره، و نارنجک انداز است. گزارش روزنامه نیویورک تایمز، که به نقل از منابع آمریکایی تهیه شده است می گوید دولت اوباما از این که تلاش برای متقاعد کردن بغداد به بازرسی پروازها «ناکام» مانده، ناامید شده است. این روزنامه می افزاید : گزارش های اطلاعاتی و امنیتی آمریکا نیز حاکی است که مقامات عراقی پیش از بازرسی هواپیماهای ایرانی، به ایران اطلاع قبلی داده و به این ترتیب به تهران کمک کرده اند تا در دام نیافتد. 
در اینباره همچنین یک مقام آمریکایی به نیویورک تایمز گفت عراق باید با بازرسی پروازهای ایرانی عازم سوریه و یا رد درخواست پروازهای ایرانی برای استفاده از آسمان عراق در راه رسیدن به سوریه، در عمل به وظایف بین المللی با پشتکار و پیگیر رفتارکند ٬ اما مقامات عراقی اتهامات آمریکا را بی اساس میدانند و می گویند که نخواهند گذاشت از حریم هوایی ی عراق تجهیزات به سوریه ارسال گردد و تنها اجازه ی عبور کمکهای انسانی را می دهند . 
بی گمان هم مبرهن است که در این راستا و طبق نظر بعضی مقامات عراقی ٬ این کشور با اقدامات ایران در سوریه موافق هستند و مماشات و اهمال در جلوگیری از این امر موجب تقویت بیشتر ماشین آدمکشی دستگاه اسد خواهد شد .

بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.