فراموش کنید که فرزندی داشته اید!

خانواده مسعود دغاغله و نزدیکان او در گفتگو با فعالان حقوق بشری در اهواز اعلام کردند؛ جهت روشن شدن وضعیت فرزندشان بارها به مراجع قضایی استان مراجعه کرده و در این میان با جواب های ضد ونقیض رو به رو شده اند. در آخرین مراجعه حضوری خانواده دغاغله به دادگاه انقلاب، یک مسئول قضائی به آنها گفته است؛ فراموش کنید که فرزندی داشتید!

مسعود دغاغله فعال فرهنگی اجتماعی عرب اهل محله الزیتون در اهواز  به دلیل فعالیت در شبکه های اجتماعی اینترنتی 18 ماه است که در زندان به سر می برد. مسعود در زمان دستگیری چند ماه را در سلول های انفرادی گذراند و سپس به زندان کارون اهواز منتقل شد. خانواده مسعود دغاغله و نزدیکان او در گفتگو با فعالان حقوق بشری در اهواز اعلام کردند؛ جهت روشن شدن وضعیت فرزندشان بارها به مراجع قضایی استان مراجعه کرده و در این میان با جواب های ضد ونقیض رو به رو شده اند. در آخرین مراجعه حضوری خانواده دغاغله به دادگاه انقلاب، یک مسئول قضائی به آنها گفته است؛ فراموش کنید که فرزندی داشتید!

چندی پیش نیز هانی شریفی(29 ساله) در شامگاه سه شنبه 4 دسامبر 2012 در منزل مسکونی خود واقع در کوی العزیزیه شهر اهواز بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد. هانی شریفی پیش از بازداشت در چندین مرحله با تماس های تهدید آمیز نیروهای امنیتی موجه شده بود.

همچنین در جریان تشییع جنازه ستار الاحوازی شاعر ملی عرب، نیروهای امنیتی تعداد زیادی از شهروندان وفعالان فرهنگی را دستگیر کرده بودند.

صاحب منبوهي، حسن صیاحی، جلیل صیاحی، نبی صیاحی، امین ناصری، عبدالحسن عبیاوی، احمد حزباوی، رضا حزباوی، عبدالعال دورقی، محمد صیاحی، کمال مقدم، سعود صیاحی، جاسم مزرعه، لطیف طرفی، هانی سواعدی، حسن مطیری، حاتم هلالات، مسلم شجیرات، کاظم باوی، جواد نیسی، کاظم زنبوری، علی چبیشات، حسن چبیشات، صلاح الدین چبیشات، سید یاسین موسوی، حبیب سیلاوه، سلمان چایان، محمد چایان، کریم چایان و عاشور شمکلی از جمله دستگیر شدگان هفته های اخیر هستند که تا به حال از سرنوشت آنان خبری در دست نیست.

خانواده های بازداشت شدگان در مراجعه به دفاتر ستاد خبری اطلاعات محل سکونت خود در شهرهای اهواز و شوش با توهین وتهدید مواجه شده وهیچ پاسخی در مورد سرنوشت فرزندانشان دریافت نکردند.

 

بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.