ضرب و شتم زندانیان زندان تبریز و تحصن زندانیان

روز پنج‌شنبه مهندس مسعود حسین‌زاده فعال مدنی اهل آذربایجان در حالی که در حال مطالعه‌ کتاب در تخت خواب خود بود، توسط وکیل بند احضار شده و به شدت مورد ضرب و شتم قرار می‌گیرد.

  مسئولان زندان مرکزی تبریز از روز پنج‌شنبه ۲۳ آذرماه، دور جدیدی از اعمال فشارها بر زندانیان سیاسی محبوس در بند کارگاه این زندان را، آغاز کرده‌اند. 

هرانا در اینباره گزارش می دهد :  روز پنج‌شنبه مهندس مسعود حسین‌زاده فعال مدنی اهل آذربایجان در حالی که در حال مطالعه‌ کتاب در تخت خواب خود بود، توسط وکیل بند احضار شده و به شدت مورد ضرب و شتم قرار می‌گیرد.

زندانیان دیگر در اعتراض به این عمل در سالن بند کارگاه زندان تبریز، متحصن شده و اعلام می‌کنند تا حضور مسئولان زندان و رسیدگی به شکایتشان به اتاق‌هایشان باز نخواهند گشت.

در پی این اقدام زندانیان سرانجام ساعت ۲ بامداد جمعه ۲۴ آذرماه، چاووشی افسر نگهبان کشیک با حضور در جمع زندانیان قول به رسیدگی داده و از زندانیان درخواست می‌کند تا به اتاق‌هایشان بازگردند. اما از روز بعد اعمال فشار‌ها هم چنان ادامه داشته و حتی گسترش نیز یافته است. 

این در حالی است که بند کارگاه (کار درمانی) زندان مرکزی تبریز از بندهای سه گانه‌ متادون بوده و علاوه بر اینکه این بند از لحاظ بهداشتی در وضعیت اسف باری به سر می‌برد. بیماری‌های خطرناکی از جمله ایدز و هپاتیت نیز در آن شیوع گسترده‌ای دارد. 

محمد جراحی کارگر زندانی و آرش محمدی و بهروز فریدی فعالین دانشجویی نیز در این بند محبوس هستند. 

شایان ذکر است مهدی حمیدی شفیق فعال دانشجویی نیز که برای گذراندن ۲۱ ماه حبس تعزیری خود روز شنبه ۱۸ آذر بازداشت شده بود، به این بند منتقل شده است.

بخش: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

تصویر ایران گلوبال

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای موحدی گرامی! در عکسی که منظور شماست هیچ نامی از شما نیست. ما چند بار از شما خواستیم که این مساله را از ایرانگلوبال خارج کنید ولی شما توجه نمی کنید. امیدواریم که واقعا آخرین کامنت شما باشد. این هم آخرین باری است که ما در کامنتها به شما پاسخ می دهیم. امیدوایم که بیش از این مزاحم خوانندگان گرامی نشویم.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
باز از شما می‌خواهم رسیدگی کنید این آخرین کامنت بنده است امیدوارم از
http://iranglobal.info/sites/default/files/styles/large/public/Untitled_3.jpg
تصویر کیانوش توکلی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
سركار خانم ليدا لطفا كليد دعواي جديد را نزنيد،ايران كلوبال تبعيضي در انتشار أخبار حقوق بشري اعمال نمي كند، اتفاقا ونداد هم اخبار زيادي در باره مسائل حقوق بشري اذربايجان درج كردهاست

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
تعجب مي كنم اين خبرنگار معروف ما جناب آقاي ونداد خان تغيير موقعيت داده و امروز در دافع از پان تركها در مورد وضعيت اسف بار اين مبارزين خبري درج مي كنند ايشان تا ديروز تجزيه طلب پان ترك را انگشت شمار مي پنداشتن و امروز مدافع زندانيان سياسي آنان هستند . مگر اينكه به تصور ايشان اينان كه در زندان بسر مي برند از فعالين وطن ايران هستند ؟! چرا كه در پايان گزارش خود علت بازداشت اين فعاليت هويت طلب را اشاره نمي نمايند
تصویر ایران گلوبال

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
با تشکر از تذکری که دادید. ونداد اولاد عظیمی صحیح است. تا آنجایی که مقدور بود اصلاح شد.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
باسلام ،شما درگذشته بااسم اولاداعظمی چندین گذارش وخبردرج کرده ایدکه درآرشیونویسندگان سایت موجودند.کدام ازاین اسامی درستند،اولاداعظمی ویا اولادعظیمی .باتشکر