تکذیب می کنم!...من تاکنون نوشته ای تحت این عنوان ننوشته ام

مونتاژ نوشته ای به نام من و انتشار آن در سایت های مختلف بدون آگاهی خودم، عملی است غیر اخلاقی و من آنرا محکوم می کنم. اخیراً نوشته ای تحت عنوان: "کسی که فارسی را زبان رسمی ایران بشناسد، طبق اعلامیه حقوق بشر محکوم است" بنام من در سایت های مختلف نشر شده است

تکذیب

 اخیراً نوشته ای تحت عنوان:  "کسی که فارسی را زبان رسمی ایران بشناسد، طبق اعلامیه حقوق بشر محکوم است"  بنام من در سایت های مختلف نشر شده است.  گر چه به نظر می رسد، اجزاء و مضمون آن نوشته متعلق به من است، ولی از قسمت های مختلفی از مقالات و نوشته های متعدد من گرفته شده و کنار هم چیده شده اند تا به شکل یک نوشته مستقل و جدید جلوه داده شود!  علاوه بر آن، من تاکنون نوشته ای تحت این عنوان ننوشته ام. 

 نظرات من در مورد حقوق غیر قابل انکار ملیت های ایران، بویژه حقوق زبانی  و ضرورت آزادی زبان ترکی آذربایجانی بر کسی پوشیده نیست، چنان که در تمامی طول عمر خود از آن حقوق دفاع کرده و خواهم کرد.   حال، ترتیب دهندگان آن با چه قصد و نیتی به این عمل مبادرت کرده اند، موضوعی است که هنوز روشن نیست. 

 مونتاژ نوشته ای به نام  من و انتشار آن در سایت های مختلف بدون آگاهی خودم، عملی است غیر اخلاقی و من آنرا محکوم  می کنم.

رضا براهنی

 2013-01-07

 

بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای امیر حسین موحدی حالا شما اصولا باید ادعای خود را مبنی براینکه <غییر متن صورت نگرفته ولی‌ انتخاب سلیقه‌ای تیتر از سوی منبع صورت گرفته> اصلاح کنید و همچنین گوناذ تی وی هم باید روشن کند که چرا این متن را تغییر داده است و اگر آنرا از کسی دیگر دریافت کرده است چرا در این امر دقت نکرده است. به هر حال منتشر کننده مسول است. هم در گوناذ تی وی و هم در ایرانگلوبال

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
فرستاده شده توسط کیانوش توکلی. در ی., 01/06/2013 - 22:10
نظر:
ایا شما مسئولیت این کار را می پذیرید. یعنی نوشته از آن رضا براهنی است؟
فرستاده شده توسط امیرحسین موحدی در ی., 01/06/2013 - 22:15
نظر:
بله من امیرحسین موحدی مسئولیت را می‌‌پذیرم من مقاومت در راه حقیقت را از شهدا و در زندان‌ها یاد گرفته‌ام اینجا هم در حریم قانون و آیین حرفه‌ای‌ام مینویسم خودم کنار نمی‌‌روم ولی‌ بر اصول حقوق بشری خود در دفاع از آذربایجان ادامه میدهام تا شما که ادعای آزاد‌گی دارید مرا به جرم اینکه مثل شما فکر نمی‌‌کنم اخراج کنید شما آزادید ولی‌ ببینیم آزاده هم هستید؟

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
درد اینجاست که اصل موضوع را نویسنده گرانقدر تایید میکند وصراحتا از زبان ملی اذربایجان یعنی ترکی دفاع میکند ولی این تازه دموکراتها وجا ماندگان از قافله با طرخ مسائل حاشیه ای در پی درمان حاشیه بودن خویشند این چند روز نیز بلکه نامشان شنیده شود مهم نیست از چه منظری .و چه تلاشی نمودند تا بلکه آذربایجانجا ی خویش را جا اندازی کنند که این تکذیبیه ! شلیک به خود شد ودکتر بزرگوار فرمودند آنچه حق است و لوبی شبکه کارساز نشد

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقایان،
این عروس ساختگی دیگر ریشش درآمد. کی میخواهید به این مضحکه خاتمه دهید؟ براهنی خودش تکذیب کرده. دیگر این دایه های عزیزتر از مادر چه میخواهند. این درست نیست که ایران گلوبال ملعـبه دست مشتی فرصت طلب باشد. ولی داستان این برادران موحدی هم دارد روز بروز جالبتر و با مزه تر میشود. این ناسیونالیست های ساده لوح آذربایجانی ما را باش که فکر میکنند که علی آباد هم شهریست ولی خبر ندارند که این جناب امیرحسین خان همه را سرکار گذاشته است.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
متن تکذیب را سایت تریبون هم منتشر کرده است. یعنی نامه براهنی به سایتهای دیگر هم فرستاده شده. اگر کسی با جوابهای ایران گلوبال قانع نشد، می تواند صحت یا سقم تکذیب نامه را از سایت تریبون و آقای اردبیلی بپرسد.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
من نميدانم اين تکذيبيه جعلی است يا نه اما در هر حال هيچ تاثيري در اصل مساله ندارد که آقاي دکتر براهني مطالب مقاله اي را که به اسم ايشان تنظيم شده گفته اند و چه خوب هم گفته اند. متن نوشته تکذيبيه دکتر براهني هم نميگويد که اين حرفها را نزده اند بلکه ميگويند مقاله اي به اين تيتر نه نوشته اند.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای توکلی
حال که آقای دکتر براهنی این نوشته را تکذیب کرده اند خوب بود شما هم این مقاله را کلا از سایت حذف میکردید
هنوز این مقاله در صفحه اول با عکس دکتر براهنی قابل رویت است

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای موحدی عزیز! چرا بخاطر خطای دیگران خود را درگیر می کنید؟ شما با گفتن اینکه من از فلان منبع برداشتم، خودتان را کنار بکشید دیگر. چه نیازی به پرداختن تاوان خطای دیگران هست؟

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اقاى توکلى انتقاد از خود بسيار عمل خوبى است، پس شما خودتان چرا به اين مهم عمل نمى کنيد.توکلى با اروح تلفنى صحبت
مى کندو بعد اعلام مى کند اين شخص اقاى خانزاده نمرده است.بعد ثابت مى شود،که اين شخص زير شکنجه جان باخته است .توکلى سکوت مىکند بدون اينکه از خوانندگان سايت برا ى انجام اين کار عذرخواهى کند.!!!!!!!!!! ׳

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای توکلی طبق قانون با ذکر منبع مقاله منتشر شده با تیتر منبع؛ و متن کامل آن نیز بقول شما بدون مونتاژ! در دیدگاهها گذاشته شد و نشان میدهد که مطلب از چند نوشته براهنی نقل نشده بلکه از یک مقاله نقل شده بنا بر‌ این در صحت این ایمیل تردید هست آیا خود استاد نمی‌‌دانسته مطلب از یک نوشته نقل شده نه چندین نوشته؟! این نکته ظریف و مهم ادعا شما را با تردید روبرو نمی‌‌سازد؟

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
مددی عزیز صحت این تکذیبیه !!؟ را به این نحو که نقل کردید اثبات کنید والسلام
تصویر کیانوش توکلی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
انتقاد از خود، إنسان را كوجك نمي كند، نويسنده تكذيب مي كند ، منتشر كننده إصرار مي ورزد!

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
مطالبی‌ که تاریخ آن ۲۰۱۰ میباشد برای محکومیت ما منتشر میشود ولی‌ انتشار مطلب بسیار مهم دکتر رضا براهنی به خاطر اینکه تازه نیست جرم است ؟ از قیاس شما خنده آمد خلق را...در ضمن در حال پیگیری صحت این ایمیل هستیم..حرکت ملی‌ آذربایجان به بزرگان خود چون دکتر براهنی افتخار می‌کند

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
متن فوق از طرف آقای براهنی به آدرس ایران گلوبال ارسال شده است. من آنرا منتشر کرده ام. آقای آراز سلیمانی اگر سئوالی بود، لطفا بفرمائید تا جواب دهیم.
آقای موحدی عزیز! کسی نگفته که براهنی طرفدار نابودی ملیتهای غیر فارس است. همه می دانیم که او مدافع حقوق ملی آذربایجانی ها و دیگر ملیتهاست. مسئله سر این است که ایشان می گویند من مقاله ای با این ترکیب و با این تیتر ننوشته ام. والسلام نامه تمام. مسئولیت به عهده کسانی است که این نوشته را - بقول براهنی - مونتاژ کرده و برایش تیتر زده اند.
تصویر ایران گلوبال

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
توضیح: تکذیب آقای دکتر رضا براهنی توسط ایمیل به دست ما رسید. پیش از آنکه ما این متن را در سایت بگذاریم، دوست عزیز آقای سیروس مددی آن را منتشر کردند. از ایشان سپاسگزاریم. >>>>>>>>> توضیح اینکه ما در صدد تماس تلفنی با دکتر براهنی هستیم.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 

به نظر میرسد که برادران موحدی تازگیها جنبش ضد راسیتی ملت آذربایجان را کشف نموده اند و از شوق حلیم خودشان را توی دیگ انداخته اند. مطالب قدیمی دکتر براهنی را با رنگ و رویی جدید بازچاپ میکنند و چنین وانمود می نمایند که گویا دکتر براهنی این مطالب را همین دیروز نوشته است! این آقایان باید بفهمند که براهنی عمرش را فدای مبارزه بر علیه راسیزم –از هر نوع و شکلش- نموده است. او هم برعلیه نژادپرستی آریایی مقاومت کرده است و هم بر علیه اشکال مختلف تورکیزم و ترکپرستی. در تایید این مدعی همین بس که بدانید براهنی بنیانگذار و رئیس افتخاری انجمن قلم آذربایجان است؛ همان انجمنی که ترکپرستانی مثل بهاری و شاملی و شبکه نژادپرستان میخواهند سر به تنش نباشد. شما نمیتوانید نوشته های براهنی را از عمل او جدا کنید!

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای مددی متن کامل نوشته استاد دکتر رضا براهنی در بخش دیدگاهها منتشر شده که کاملا مشخص می‌کند استاد این مطالب را در یک مقاله نوشته اند.; خوشحالم که در تکذیبیه! منتسب به ایشان نیز تاکید شده:نظرات من (رضا براهنی) در مورد حقوق غیر قابل انکار ملیت های ایران، بویژه حقوق زبانی و ضرورت آزادی زبان ترکی آذربایجانی بر کسی پوشیده نیست، چنان که در تمامی طول عمر خود از آن حقوق دفاع کرده و خواهم کرد.