جعل کتیبه های تاریخی در ایران و رسوائی مدنیت فارس

بررسي اين جعلیات در مجموعه «پاسارگاد و کتیبه های بیستون هر انسان منصف و پيراسته از تعصب كور را قانع مي‌سازد كه يك كانون توطئه‌گر بين المللي چگونه به كار پليد جعل آثار تاريخي براي منحرف كردن اذهان مردم جهان , بخصوص مردم ایران در کار است

متأسفانه بررسی آثار باستانی در کشوری با نام ایران اعم  کتیبه ها , عابده ها ,یافته های زیر و روی زمینی تاریخی, در  کشوری با نام ایران , هرگز بطور دقیق توسط منابع مستقل انجام نگرفته است و همگی بطور سربست از طرف مؤسسات ایرانی و غربی بدون هر گونه کم وکاستی پذیرفته شده است. هم شاید هم اعتماد کور کورانه به منابع آن که اکثراً  از طرف یهودی هااست, بوده است. با این همه ورود مستقل به مباحثی که توسط  این عده بیان می‌شود و بررسی مورد مسائل طرح شده تناقض های شگفت آوری را با حقایق تاریخی و بد تر از آن جعلیات فراوانی آشکار میسازد که مایه شرمساری و رسوائی مراکز علمی ایران و غرب و جامه فارس است.دامنه این جعلیات بی حدو مرز بوده و غیر قابل تصور است تا حدی که شاهدیم دانشمندان پر ادعای غرب از دانشگا هائی که مرتب بر طبل بی‌طرفی علم و کار علمی آزاد کوبیده اند,به هر مخالفتی با اندیشه هایشان, صفات ضد علمی و جزم اندشیی را نستب داده و محکوم میکنند.

 

 بررسي اين  جعلیات در مجموعه «پاسارگاد و کتیبه های بیستون هر انسان منصف و پيراسته از تعصب كور را قانع مي‌سازد كه يك كانون توطئه‌گر بين المللي چگونه به كار پليد جعل آثار تاريخي براي منحرف كردن اذهان مردم جهان ,                                                                           به خصوص مردم ایران در کار است.

 برای نمونه کتیبه بیستون را در عکس مشاهده میکنیم که وضعیت فعلی آنرا با وضعیت قبل از دستکاری شده اش آشکاررانشان میدهد.

https://www.box.com/s/bznpzg9mjqe305g577tc

اگر به دقت در این تصویر نگاه کنید و با وضعیت کنونی مقایسه کنید به عمق فاجعه پی خواهید برد و شاید قبول کنید که وقتی سیستمی قدرت تاریخ سازی در این حد را دارد می تواند تاریخ دنیا را به فساد بکشاند و از مسیر طبیعی خود خارج کند.

قبل از دستکاری:

ا- کتیبه داریوش و ملازمان خود را ندارد
2- فروهر در بالای کتیبه دیده نمی شود
3- هیچ یادداشتی در کتیبه موجود نمی باشد
4- اطراف این سنگ نگاره هنوز مسطح نشده اند تا کتیبه نویسی صورت بگیرد

 

جامعه مدنی و علمی فارس  هر گز نخواهد توانست این لکه ننگین و این رسوائی تاریخی را از پیشانی خود پاک کند, همان طوریکه کلیسای روم  به خاطر دادگاه گالیله و مجبور کردن او به قبول «توبه نامه معروف گالیله»   تا ابد رسوا شد, برای اینکه علم ثابت کرد « زمین گرد است و بدور خورشید می‌چرخد» . 

بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
مغول ها هرچه بودند و لی فارسهای هندی کولی تبار را در سرایهای خود به عنوان خدمت گراز گماشته بودند.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
مغولزادگان بیچاره آذری تجزیه طلب ، نفس های آخر را میکشند و از حسادت و عقده و کینه به فرهنگ و تمدن بشریت در حال ترکیدن هستند که پناه میبرند به دروغ و مطالب زباله دانی گذشته در این سایت .
مغول های آذری غیر از چادر گله داری موی بز و پنیر تبریز و قره قورت اردبیل و کشک ابرقو چه دارند در تاریخ مخرب و آوارگی خود !
تمام موزههای جهان پر ار آثار باستانی 5 هزار ساله ایران اهورایی آریایی پارسی است .
مغولهای ترک آذری حتی قبر چنگیز را هم نمیدانند کجاست .
نیروی نبوغ ایرانی بار دیگر ترک و توران را همچون گذشته در هم خواهد کوبید و آسیمیلاسیون ترک زبانان ایران را به پیش خواهد برد تا چشمه خیانت و رذالت را برای همیشه خشک و خاموش کند.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
این اراز خان به چی میخواد برسه یعنی خواننده ای پیدا میشه دشمنی توحرفاشو نبینه اراز خان اینجا ایرانه ترکیه نیست که اتاتورک به فروغی بگه قدر داشته هاتونو بدونید من باید برای ترکیه هویت درست کنم ایران به قدری افتخارات داره که موزههای دنیا رو رنگین کرده مگه اینجا جمهوری علیفه که شعر پارسی ایرانی ارامگاه نظامی وپاک کنه بگه ترک بوده من به عنوان یک ایرانی پدراهل میانه مادر اهل تبریز به ایرانی بودنم وتاریخ پرشکوه ایران افتخار میکنم
خداوند نگاهداره ایران بزرگ وایرانیان باشد

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
نوشته اید "آيا پس از يك سال كه معمولا عمده‌ي مردم از كرده‌ي خويش پشيمان مي‌شوند، همانگونه كه پس از انقلاب 1357 چنين شد " چرا مضخرف میگی؟ انقلاب 57 تجزیه بود یا انقلاب ؟؟؟؟؟؟؟؟
ثانیا یک مثال بیار که مثلا در فلان کشور بعد از استقلال پشیمان شده اند.مضخررف نگو لطفا

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
«« در آنجا چند صورت تراشیده اند که حقیقت آن بر اغلب خلایق مبهم بوده و سطوری چند به خط قدیم گبری بر آن منقوراست که خواندن آن برای غالب، ناممکن مانده بود و به روزگار دولت خاقان مغفور محمد شاه طاب ثراه ، رالنسون صاحب انگلیس... که در خواندن خطوط قدیمه غریبه کمال مهارت داشته آن سطرها را خوانده وبه انگلیسی ترجمه کرده به پارسی اوردند»...رضا قلی خان هدایت؛ فرهنگ انجمن آرای ناصری، تهران ؛انتشارات اسلامیه، ص204 (1288 قمری تالیف آن پایان یافته)

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
این دوتا عکس را باهم مقایسه کردن مگر تحصیلات می خواهد؟ از هر رهگذری بپرسی , فرق این دوتا کتیبه چیست؟ فورا جوابت رامیدهد. دلیل و آیه و چی .چه لازم ندارد.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
بە طور اتفاقی این مطلب و کامنتهائی کە در رابطە این مطلب بود خواندم انگار پان تورکها و پان ایرانیستها بد جوری بە جان هم افتادند در فضای مجازی پان تورک میخواهد ثابت کند کە کتیبەی بیستونی وجود نداشتە و کل ماجرا جعلیات پان ایرانیستها یا بە عبارتی پان فارسهاست و پان ایرانیستها نیز اصرار دارند کە کتیبەی بیستون جعلی نیست و واقعی است و پان تورک دارد شانتاژ میکند ،،،کتیبەی بیستون چە جعلی باشد کە واقعی چە فرقی در اصل ماجرا دارد اتفقأ از نظر من بە عنوان یک کورد من صحبتی در مورد واقعی یا جعلی بودن آن ندارم ولی تمام سنگ نبشتەی بیستون نشان از بربریت و وحشیگری دارد اتفاقأ از این زاویە است کە من شاهانی کە این سنگ نبشتە را نوشتن از وحشیگری و بربریت خود صحبت کردند کە چگونە چشمها مخالفین خود را از حدقە در آوردند و چگونە گوشها و بینها را بریدند و ریسمان از کتف مردم رد کردند

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
شما کجا درس خوندی؟ آیا این کامنت شما به منزله توهین به مدنیت فارس نیست؟ فکر می کنی کرد ها قومی آرمانی هستن یا قومی که اقلیت را در کشور هایی مثل ایران یا عراق تشکیل می دهند. برو در مورد ب کا کا مطالعه کن تا بفهمی چی میگم.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آبل پینستون فرانسوی در گزارش خود (24 نوامبر 1598 میلادی)نگاره مرد درون دایره بالدار(اشاره به فروهر) را در سنگ نگاره بیستون نگاره صعود مسیح و سنگ نوشته ها را نشانه هایی یونانی انگاشت.
والتر هینتس، داریوش و پارس ها ؛ ترجمه عبدالرحمان صدریه، 1380، انتشارات امیرکبیر.ص22-23

دکتر ویلز اهل انگلستان که در 1876 م (1293ق) در کرمانشاه به سر برده:
«محلی تاریخی که بر صفحه ای وسیع از سنگ های ستیغ و دیواره عمودی کوه آن، سنگ نوشته هایی به خط میخی به چشم می خورد. هیکل عظیم و برافراشته این کوه از کیلومترها دورتر،ابهت و عظمت بخصوصی دارد که سنگ نوشته های آن به وسیله شرق شناسی به نام سرهنری راولینسون ترجمه شده است......» ایران در یک قرن پیش-(سفرنامه دکتر ویلز)ترجمه غلامحسین قراگوزلو،اقبال،1368(ص146-147)

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اگر هنوز درنادرستی ادعای آراز سلیمانی و همفکرانش شک دارید به لینک های زیر بروید:

تصویر نقاشی شده بیستون توسط یک فرانسوی در 1840میلادی:
http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Behistun_by_Pascal_Coste.jpg

تصویر نقاشی شده بیستون در 1882 میلادی:
http://etc.usf.edu/clipart/19400/19475/behistun_19475.htm

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
منبع تصویر همان لینکی است که در بالا ذکر کردم اما دو منبع دیگر را در باره بیستون نام می برم:
فهرست نسخه های خطی کتابخانه ملی 1365:به کوشش عبدالله انوار ج1 ص287:
ترجمه خطوط کوه بیستون
از: راولینسون تالیف:قرن 13 ق، اهداء به محمد شاه قاجار
بنا به دستور حاج میرزا آقاسی لسان الملک مولف ناسخ التواریخ مقدمه ای بر آن می نگارد
مشخصات نسخه: نستعلیق خوش، قرن سیزدهم ق، محمدشاه قاجار سرفصل ها با مرکب قرمز، جلد: تیماج قرمز
یک لایی، 145ˣ260- کاغذ: فرنگی، 19 برگ

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
تصویری نقاشی شده از بیستون در سال 1881میلادی یعنی در حدود 132 سال پیش توسط فرانک اشپیگل نشان میدهد که بیستون با امروز تفاوتی نداشته است .این تصویر را در لینک زیر ببینید:
http://titus.fkidg1.uni-frankfurt.de/didact/idg/iran/apers/behistun.htm

در سال 1835 راولینسون انگلیسی شروع به نت برداری از کتیبه بیستون کرد و بعد از سه سال یعنی در سال 1838ترجمه و نتایج تحقیقات خود در باره کتیبه را در مجله انجمن سلطنتی منتشر کرد
در ضمن در سال 1598 میلادی هنگامی که آنتونی شرلی دیپلمات انگلیسی به ایران آمد، یکی از همراهان او نوشته های بیستون را نگاره هایی به زبان یونانی توصیف کرد. پس اقای سلیمانی؛ اگر جعلی صورت گرفته باشد مربوط به پیش از1598 و یا پیش از 1838 میلادی صورت گرفته است. و اگر غیراز این است نوشته هایی که این افراد دیده اند چه بوده؟!!!

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
در سال 1881 میلادی یعنی در حدود132 سال پیش شخصی به نام فردریک اشپیگل از کتیبه بیستون نقاشی کرده است. در این نقاشی تمام کتیبه ها به چشم می خورد و فضای کلی کتیبه تفاوتی با امروز ندارد برای دیدن این تصویر به لینک زیر مراجعه کنید:

http://titus.fkidg1.uni-frankfurt.de/didact/idg/iran/apers/behistun.htm

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
در تاریخ 13 جولای 2006 برابر با 22 تيرماه 1385 در سی امین اجلاس یونسکو که در شهر ویلنیوس لیتوانی برگزار گردید، کتیبه و نقش برجسته داریوش به شماره 1222 در فهرست ميراث جهاني به ثبت رسید. این اثر منحصر بفرد پس از ثبت تخت جمشید، چغازنبیل، میدان نقش جهان، تخت سلیمان، پاسارگاد، گنبد سلطانیه و بم و منظر فرهنگی آن هشتمین اثر ایرانی است که در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.

براساس ارزيابي ايكوموس و راي اعضاي كميته ميراث جهاني، به دلیل انطباق ویژگی های کتیبه و نقش برجسته داریوش با معيارهای شماره II و III کنوانسیون حمایت از میراث فرهنگی و طبیعی جهان (1972)، این اثر در فهرست ميراث جهاني به ثبت رسيد این معیارها عبارتند از:

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب سلیمانی از پاسختان متشکرم.به نظر من برای بیدار کردن کسی که با چشمان باز خوابیده است باید اول وی را به درخواب بودن قانع سازی. هنوز بسیاری از ایرانیها بخصوص قوم فارس زبان به این مسئله که در طی چند قرن گذشته به ایران کوچیده اند را قبول نکرده است و هنوز قلم بدستان ما از حمله خشایارشاه و اسکندر و عرب و مغول داستانسرایی می کنند و تاریخ دانان ما سند تاریخیشان داستانهای شاهنامه است! بهرحال هر قومی برای خودش سندی برای باستان پرستی می سازد یکی با بیستون یکی با اروخون یکی با روایات ابن ندیم!اما حقیقت این است که همه ایرانی جماعت سرکار گذاشته شده اند و باور ندارند.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
حضرت دکتر! بهتر است ابتدا تکلیفتان با پوریم و انبوه جعلیات صورت گرفته در تاریخ ایران و سپس تمامی مجعولاتی که به نام تاریخ ترکان به آن باور دارید را هم مشخص کنید و بعد دست به کپی از دست آقای پورپیرار بزنید. عمق مطالب بنیان اندیشی را با نوشته های سطحب و ضعیف تان تنزل ندهید. اگر از خود حرفی برای زدن دارید "بسم الله" وگرنه کپی کردن از دیگران و نظر آنان را به نام خود ترویج دادن کار صحیحی نیست و حتی بسیار ... و زننده است! مؤید باشید

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب سلیمانی ایکاش این جسارت را داشتید که از همان اول منبع مطلب را وبلاگ حق وصبر اعلام می کردید و منابع اصلی عکس را کتاب هرتسفلد . و در این رابطه به فارس زبانها گیر نمی دادید که بهرصورت آنها خودشان هم مانند دیگر اقوام ساکن کشور ایران بازی خورده اند و هنوز نمی توانند قبول کنند که مانند ترک و لر و بلوچ وعرب و ... به این خطه کوچ کرده اند و حمله اسکندر و جنگ قادسیه و هجوم مغول داستانی بیش نیست.واقعا وقتی کامنت افراد پان زبانهای مختلف را میخوانی انگار که چند نفر با عکس خود در آینه مجادله می کنند.همگی عین هم حرف می زنند با یک اختلاف در بیان قوم خودشان! بهرحال وقتی 40 میلیون نفر از یک کشور 75 میلیون نفری مدرک تحصیلی زیر خواندن و نوشتن دارند واغلب بقیه هم که ظاهرا مدرک دیپلم و بالاتر دارند سواد و حوصله تحقیق و حرف گوش کردن ندارند وضع ایران باید بسیار بدتر از این می بود.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
دوست عزیز. آقای دکتر. این مطلب را آقای پورپیرار در تاریخ 19 دی 91 در مقاله ی تحت عنوان "کتاب چهارم، برآمدن مردم، مقدمه 38" عنوان کرده اند. بهتر است به جای سند زدن نظر افراد به نام خود، کمی هم به شعور مخاطبهایتان احترام بگذارید.
http://naryna.blogsky.com/1391/10/19/post-118/

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
دوست عزیز. آقای دکتر. این مطلب را آقای پورپیرار در تاریخ 19 دی 91 در مقاله ی تحت عنوان "کتاب چهارم، برآمدن مردم، مقدمه 38" عنوان کرده اند. بهتر است به جای سند زدن نظر افراد به نام خود، کمی هم به شعور مخاطبهایتان احترام بگذارید.
http://naryna.blogsky.com/1391/10/19/post-118/

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب سلیمانی اینهایی که امروز ارائه میدهید داده هایی است که نزدیک به 10 سال است استاد بی بدیل تاریخ جناب پورپیرار ارائه داده و نه تنها با یک عکس بلکه با مستندات غیر قابل انکاری این جعلیات رو اثبات کرده که تا به امروز هم جواب قانع کننده ای از مراکز جعل یهود برای این مستندات ارائه نشده فکر میکنم این نوشته ها نوعی کپی برداری غیر اصولی است و میبایست منابع درست ارائه شود
www.naria.ir
به این سایت مراجعه کنید و حجم و اعتبار مستندات رو ببینید شاید سالها زمان بخواد تا درک درستی از تاریخ تماما جعلی ایران و اقوام ایرانی رو درک کنید شاید تعصب جلوی چشمان بعضی ها رو گرفته باشه اما تا به امروز همین تعصب کور در مقابل مستند عظیم "تختگاه هیچکس "مستند اثبات نا تمام بودن تمام تخت جمشید و عدم ارتباط این بنا با هخامنشیان و اصولا جعلی بودن کتیبه های آن را شامل میشود، سکوتی ناشی از سردرگمی و حقارت پیشه کرده

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقاي سليماني جعلي بودن تمام تاريخ ايران از جمله تاريخ ساختگي ايران باستان تا دوره قاجار مورد بحث قرار گرفته تقريبا ١٠ سالي هست اين مباحث خشم همه پانها رو بر انگيخت
به نظر يك چند سالي است كه تاخير داشته ايد
www.naria.ir

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
من همواره و از کودکی نسبت به تاریخ گذشته کشور خود در تردید بودم... همواره نسبت به تاریخ و توجه بیگانگان و علاقه شان به تاریخ قبل از اسلام مان حسی عجیب داشتم . هه! اکنون می بینم آنچه که همیشه در ذهنم داشتم! چقدر سخت است کنار گذاردن تعصبات نژادی را و در مسیر درست قدم نهادن... طی ره کمال تاریخ نمی خواهد... آنان که بر گلیم پاره ها می خوابیدند و نان خشک در آب می زدند... تاریخ شان یار بوده... گذشته اوست و آینده و حال هم...

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
... و شما آقای محترم! بهتر نیست همانطور که گفتید در لاک خودتان زندگی کنید و تنها به حقوق خودتان اعتقاد داشته باشید و کاری به حقوق قومی و... دیگران نداشته باشید که همه اینها ادعای خودتان بود! و بیاد داشته باشید یک انسان آزاد آزادی خواه یا به قول خودتان لیبرال نمی تواند از کسی همچون اریش فروم و امثالهم پیروی نماید که اسیر کوچکترین مسائل دنیایی هستند و نه آزاد!

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای آیدین نوشته اید "براي من حقوق فرد در مناسبات دنياي مدرن اهميت دارد " ! در آن حقوق فردی شما ، آزاد بودن و نبودن زبان مادری یک فرد ! آیا جایی دارد یا نه !!
وقتی می گویید " براي من تنها انسان و حقوق شهروندي و اجتماعي‌اش مقبول است " آیا آزادی ادبیات ، تاریخ ، موسیقی و کلا هویت یک انسان جزو حقوق شهروندی و اجتماعي‌اش حساب می شود یا نه !
یعنی یک ملت که زبان مادریش ممنوع است ! آیا به نظر شما می تواند احساس آزادی بکند !
دوست عزیز ما هم با پان ایرانیستها سالها زندگی کردیم ! آنها را کوته فکرترین و نادان ترین مردمان دنیا دیده ایم ! که حتی اگر در مرکز اروپا و در آزادترین کشور دنیا هم زندگی کنند همانند مردمان هزار سال پیش دچار جمود مغزی هستند و در توهمات 2500 ساله خودشان سیر می کنند !

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
حضرت خاقان دکتر اراز سلیمانی
که پدر در پدر ترک هست و در فرزانگی همچو گرگ هست (ترک ها اصرار دارند که نظامی شعری با این مضمون گفته )
عکس سیاه و سفید رنگ و رو رفته را چنان مو به مو واضح می بیند که آدم لذت می برد!
یهودی ها ،ر وس ها ،آلمان ها انگلیسی ها، دانمارکی ها ،فرانسوی ها، سوئدی ها، آمریکایی ها و صدها ایران شناس در طول دست کم 200 سال دست به دست هم دادند تا برای(فقط) فارس ها کتیبه و تاریخ جعل کنند! آن هم بی مزد و مواجب !
دست کم برای این که دلتان به جعلیات آتاتورک خوش بماند که سومری ها ترک بودند، حداقل این اثر را انگولک نفرمایید.چون اگر ذره یی تاریخ بدانید می دانید که کلید خواندن تمام خط های میخی و از جمله خط میخی سومری همین سنگ نبشته ی داریوش است.دکتر جان این کارها را می کنی بعد می گی چرا برای ما جوک می سازند! نکن این کارها را دکتر !دکتر!!!!

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
گر یک گروه به نام ترکگرایی چند نسلکشی دیگر مانند ترکیه راه انداختند، چندان متعجب نمیشوم! زیرا با چنین نوابغی، هر توحشی را میتوان منطقی نشان داد!

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
بسیار جالب است . بحث درباره کتیبه قلابی داریوش در بیستون به مسائل بیهوده و حاشیه ای کشیده شده است . متاسفم

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای حامد ایرانی، پس از دسته گلی که در دادن درس دستور زبان و املاء به آقایان آرش و چنگائی به آب دادید، این بار با برافروختگی از تذکر اشتباهاتتان توسط اینجانب، کلاس درس "صداقت و شرافت" را گشوده اید! متآسفانه ناچارم در این کلاس تازه شما را نیز تخته کنم! آنجا که خواستید خطای خود در عوضی گرفتن تنوین با تشدید را انکار و لاپوشانی کنید، توجه نکرده اید که گذاشتن تشدید در نوشتار چاپی اصلاً رایج نیست، آن هم برای واژه ساده ای چون "حتی" ، چنانکه خودتان هم در سطر های زیرین همان کامنت واژه های "اول" ، "ملی"، " جعلیات" و...را که همه مشدد هستند بدون تشدید نوشته اید. لابد به قول خودتان بخاطر "گشنگی"! در مورد درس های غلط دستوری و اغلاط نوشتاری پرشمار خود مانند "بجزء" بجای "بجز"، حدث بجای حدس و... که در درس های " گرانقدر" شما به فراوانی موجودند، سکوت کردید! شما از واژه "افغانی تبار" برای ابراز خشم به من سود

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای حامد ایرانی، تذکراتی به شما که به آقای آرش و آقای چنگائی درس درست نویسی داده اید: نخست اینکه واژه "را" علامت مفعول با واسطه نیست، بلکه علامت مفعول بی واسطه است. دیگر اینکه این علامت: ً که معمولاً روی حرف الف قرار می گیرد، تنوین نام دارد نه تشدید! واژه "بجز" را "بجزء" نوشته اید که نادرست است و همزه ندارد و موارد دیگر...لطفاً از این پس زمانی که خواستید درس املاء بدهید نخست مطالعه کنید تا خرابکاری نکنید. دیگر اینکه نوشته اید زبان فارسی تنها به درد خیار خریدن می خورد! پس شما هنگامی که کامنت می نویسید در واقع مشغول خرید خیار از بقالی هستید و ارزش هر کامنت شما برابر با یک خیار است! زیرا کامنت هایتان را به فارسی مینویسید.
تصویر مرحوم مسؤل سابق کامنتهای ایران گلوبال

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آيدين ب گرامی، ابنکه حقایق تاریخی باید گفته شوند کاملا درست است. ولی مساله بر سر چگونگی گفتن این حقایق و لحن مورد استفاده است. این درست است که هخامنشیان و نادرها و مغولها و سلجوقیان و پهلویها و جمهوری اسلامی خونها ریخته اند و ویرانه ها بجا گذاشته اند. این حقایق باید گفته شوند ولی وقتی این ها را با الفاظی مانند خونخوار و وحشی و... بیان کنیم، جو عصبیت و بدنبال آن فحاشی و اتهام زنی بر بحث تسلط پیدا خواهد کرد و دیگر جایی برای بحثی منطقی و سازنده و آرام و متین باقی نخواهد ماند. تلاش ما این است که چنین جوی ایجاد کنیم و از هم بهره ببریم. این هم درست است و به شما حق می دهیم که ما در این تلاش هنوز موفق نبوده ایم و اشکالات اساسی داریم ولی ما تلاشمان را ادامه خواهیم داد. اینکه در مقالات و مطالبی که در ایران گلوبال منتشر می شوند به این ادبیات اجازه نشر داده می شود هم

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقاي محترم- من يك فردي هستم كه تنها به حقوق شهروندي معتقد است و هرگز به حقوق قومي عمدتا، فئودالي و واپسگرا اعتقادي ندارد- براي من حقوق فرد در مناسبات دنياي مدرن اهميت دارد و لاغير. براي مثال من خود را پيروي انديشه هاي اريش فروم مي‌دانم، انجايي كه تعاريفي شگفت‌انگيز براي ازادي انسان و ميزان تسلط انسان حتي بر خودش بدست مي‌دهد. من يك انسان ليبرال هستم كه هرگونه انديشه‌ي نژادي را برنمي‌تابم. براي من تنها انسان و حقوق شهروندي و اجتماعي‌اش مقبول است. از پانتركيستها به شدت بيزارم، آنها را عقب‌مانده‌ترين نژادپرستان تاريخ مي‌دانم، آنها در خونخواري آتيلا و سم ستوران سلاجقه، عطر گل نرگس را مي‌جويند. من از نزديك با اين افراد زندگي مي كنم، تاكنون مردماني عجيب تر از اين‌ مردم نديده‌ام.- از شما و يا ديگران مي‌خواهم پاسخي به من دهيد: اگر بر فرض شما و يا پانتركيستها موفق شديد بخشي از ايران را تجزيه كنيد،
تصویر مرحوم مسؤل سابق کامنتهای ایران گلوبال

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب آیدین ب، تلاش ما این است که به کامنتهایی که مردمی را فرازمند متمدن و مردمی دیگر را خونخوار می نامند و یا مردمی را قوم وحشی می دانند، منتشر نکنیم. از نظر ما این عین نژادپرستی است.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب جوان تركمن، كدام عمل؟ شما ادعا كرده‌ايد، در موضع بحث منطقي، آن كس كه ادعايي مي‌كند بايد اثبات كند. ضمن آنكه تصاوير بيستون از ابتدا همين بوده كه هست. ضمن آنكه مگر منطقه‌ي بيستون منطقه ي فارس‌زبانان بوده كه آنها بيايند در‌ آنجا دست به جعل بزنند؟ كمي خرد داشته باشيد، لطفا.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب فرهاد! "تيم ما خيلي خوبه" اين هم مدركش: مقاله‌ي پرمايه و ارزنده مشاهيري چون پرفسور دوهتور آراز سليماني!!! واقعا چگونه مي‌توانيد تا اين اندازه سقوط اخلاقي و معنوي كرده‌ باشيد؟ سايت ايران گلوبال دست مرا بسته و بر قلم و خامه‌ي من، مهر سانسور نهاده وگرنه پاسخي در خور، روانه و حواله مي‌كردم تا شايسته اينگونه زشتي‌ها باشد. افسوسم براي شماست كه ترك گرايي آنچنان ذهنتان را مسموم كرده كه هر فرومايگي را، اگر در اردوگاهـتان باشد، مهر تاييد مي‌زنيد. پيروزي شما، يعني كاميابي هولناك، و نژادپرستانه‌ترين حادثه‌ي عصر معاصر.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب فرهاد! "تيم ما خيلي خوبه" اين هم مدركش: مقاله‌ي پرمايه و ارزنده مشاهيري چون پرفسور دوهتور آراز سليماني!!! واقعا چگونه مي‌توانيد تا اين اندازه سقوط اخلاقي و معنوي كرده‌ باشيد؟ سايت ايران گلوبال دست مرا بسته و بر قلم و خامه‌ي من، مهر سانسور نهاده وگرنه پاسخي در خور، روانه و حواله مي‌كردم تا شايسته اينگونه زشتي‌ها باشد. افسوسم براي شماست كه ترك گرايي آنچنان ذهنتان را مسموم كرده كه هر فرومايگي را، اگر در اردوگاهـتان باشد، مهر تاييد مي‌زنيد. پيروزي شما، يعني كاميابي هولناك، و نژادپرستانه‌ترين حادثه‌ي عصر معاصر.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ايشان صخره را سخره نوشته‌اند. اين چه ربطي به نقصان زبان فارسي دارد. اينها موضوعاتي جدا و متفاوت هستند. اگر زبان ايراني را ناكارآمد مي‌دانيد، بسيار خوب به اين زبان ننويسيد، ولي ار مي‌نويسيد حق نداريد خطا خود را به حساب آن بگذاريد و حق هم نخواهيد داشت بي سوادي خود را با فحاشي و ناسزار به زبان فارسي جبران كنيد. حال خوب است تركي، خط ندارد و در هيچ زمان از تاريخ فرادست زبان فارسي نبوده و به گواه جعليات خودتان، از سلاطين ترك تا شاعران (اينها شاعران آذري ايراني تبار بودند) همگي به فارسي سروده‌اند. اين يعني هژموني تاريخي يك زبان.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
من متاسفم که میبینم هر آدم بی‌سواد و ناآگاهی به خودش اجازه میده در مورد چیز‌هایی‌ که اصلا اطلاعی نداره اظهار نظر کنه، البته از بزرگ شدگان و تربیت یافتگان جمهوری اسلامی همچون پورپیرار و غیره بیش از عین انتظاری نیست، حالا اگه دوست داشتی جواب پرت و پلاهایی رو که در مورد زبان پارسی گفتی‌ بدونی میتونی ‌این مقاله رو که فردریش انگلس به مارکس نوشته بخونی.

http://www.marxists.org/farsi/archive/marx/works/1853/engels-farsi.pdf

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
شب بخیر !
شما سرقت ادبی استادتان را تبریک می گویید ؟

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب پروفسور سلیمانی عزیز علیرغم کوتاهی و ایجاز، مقاله روشنگر و جالبی بود به قول هم ولایتی ها ساغول.

بی تردید این قبیل نوشته های پر مایه و ارزنده مشاهیری چون شما در سایت ایرانگوبال مایه دلگرمی دست اندرکاران و خوانندگان این سایت خواهد بود و خود من را هم ترغیب خواهد کرد که این سایت را بیشتر بخوانم مخصوصا اگر از عزیزان دیگری مثل دکتر چنگیز تیمورلو هم - که فکالتی دانشگاه تبریز در باکی است - دعوت شود که به شما بپیوندد و از قلمشان استفاده شودبسیار خوب می شود.

همیشه گفتم باز هم تکرار می کنم که حرکت ملی آذربایجان به جای دو قطب چهار قطب دارد: چنگیز تیمورلو، پروفسور سلیماانی، مئهران بائهارلی و رضا براهنی البته برادران موحدی هم هستند که اگر آنها را هم حساب کنیم می شوند پنج قطب و چه بسا حتی بیشتر.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب ایرانخاه(ایرانخواه)!!!ویا ایراندوصط(ایراندوست)همانطوریکه می بینید این اشکال نوشتن زبان عقیم ونازامخصوص زبان ... فارسی است که الفبای عربی رابعاریت گرفته است.البته این اشکالات درساختارزبان موجوداست مثلآ ازاسامی مذکرمثل حسن وحسین و...اسامی من درآوردی مثل حسن زاده وحسین زاده میسازددرحالیکه مذکرنمیتواندبزاید!!!بایدمثلا سهیلا زاده وپروین زاده بکاربرد؟؟؟درهمین رابطه شاهزاده!!!مگرشاه میتوانست بچه بزاید؟درسترش میباید فرح زاده باشد!!!اگرتقهیم نشدازافعال مثلا نوشتن ،رفتن،آمدن،گفته،...ازافعال ساده 150 عددموجوددرزبان ناتوان فارسی حالت امری بسازید،بنویس حرف ش چه شد؟رفتن،رو پس حرف ف کجارفت؟امدن بیا پس حرف م چه شد تا آخر... البته زبان فارسی بدردماست وخیارخریدن ازبقالی هنوز بدردمیخورد وبس!
تصویر مرحوم مسؤل سابق کامنتهای ایران گلوبال

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
توحید گرامی ممنون از توجه و همکاری شما. ما آی پی نویسندگان را داریم و تا حد امکان به آن توجه می کنیم. اگر این کامنت از آقای سلیمانی نبود حتما خودشان اعتراض می کردند. ما آی پی را کنترل کردیم. به هر حال هر کس بخواهد ایرادی بگیرد، این کار را می کند و فرقی بین اشتباه تایپی و درست نویسی نمی گذارد.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
يعني احمق،در ضمن كامنت مذكور رو حذف كردي دستت درد نكنه اما من تكرار اونرو براي شما تو كامنت قبليم كپي كرده بودم لطفا اونرو هم حذف كنيد،در ضمن كامنتي در پايين به نام اقاي سليماني درج شده معمولا كامنتهاييكه توسط نويسندگان شما منتشر ميشوند عكس شون هم اتوماتيك منتشر ميشه كه در اين مورد منتشر نشده و شايد كسي عمدا به نام اقاي سليماني نوشته و صخره رو سخره نوشته تا دستاويزي براي كوبيدن ايشون باشه
تصویر مرحوم مسؤل سابق کامنتهای ایران گلوبال

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
توحید گرامی، من همین الان به 7 نفر آذربایجانی تلفن کردم و معنی .... را پرسیدم و کسی آنرا نمی شناخت. اگر معنی بدی دارد متاسفیم که منتشر شده است. چون معنی آنرا نمی دانیم حذفش می کنیم. در ضمن اگر برای ما بنویسید که کدام کامنت را با نام آقای سلیمانی نوشته اند ممنون می شویم.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
كامنت ايلار به شرح زير

نظر: 
دکتر دمت گرم خیلی باحالی!!! کلی خندیدیم!!! حالا چرا فارس؟ چرا یهود؟ یهود که رفیق فابریک الهام جونه؟!!!! شاید کردا بودن؟ شایدم لرها؟! راستی منبع این تحقیقات عظیم چی بود؟ آها وبلاگ بئئئائئئرلئئئئئئ!!!! دکترای چی داری اونوقت؟! راسیست شناسی؟ گرایش شوونیست؟ خوش به حالت!!!!
تصویر مرحوم مسؤل سابق کامنتهای ایران گلوبال

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
توحید گرامی، منظورتان دقیقا کدام کامنت است؟

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اقاي توكلي ظاهرا اعلام كرده بوديد كه سايت شما مطالب توهين اميز را منتشر نميكند اما ظاهرا اين مورد مخصوص مدافعان حقوق ملتهاست كه گاهي انتقاد تندشان نيز بنام توهين منتشر نميشود و درمقابل آقايان و يا خانمهايي مثلا بنام آيلار به نحوي با تكرار برخي حروف و در نهايت با عبارت sersem به اقاي دكتر سليماني توهين ميكنند و هر چه ميخواهند حتي به نام ايشان در كامنتي جداگانه مينويسند و بعد دوباره آنرا بهانه قرار داده و به آن ميتازند.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
در مقابل یک نظر آقای سلیمانی، یک عده پان فارس محیط اینترنت را هم به مثابه محیط فرهنگی و جامعه در انحطاط اخلاقی فرو رفته.... خود فرض کرده و شروع به هوچی گری و دشمنام نموده اند.
این بهترین و تنها روش این عده است. این آقایان لطف کنند و در عوض توهین به زمین و زمان خود یک عکس معتبر از بیستون را قبل از عمل بگذارند؟

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب دکتر سلیمانی در فیسبوک با نام آراز قورت فعال هستند و اینجانب گاها از تحقیقات علمی ایشان بسیار بهره میبرم مخصوصا نقاشی های زیبایی در خصوص خلیج فارس ارائه داده که جدا کار تحقیقی سترگی بود. فکر میکنم به خاطر همان تحقیقات زیبا مدرک دکتر به ایشان داده شد. از برادران عزیز پان تورک انتظاری جز این نمیرود چون بنیان زندگی آنها با دروغ نوشته شده است.... ایشان مدارک مربوط به آثار باستانی را اینگونه جعل میکنند و برادران موحدی هم از سرهم نمودن نوشته های دکتر براهنی و شهید سازی از مرحوم ناصر خانزاده..... دنیای بسیار عجیبی هست...

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
این گونه جعل تاریخ واقعا هم خنده داره آیلار خانوم! من هم مانند شما کلی خندیدم به کوتاهی فکر عده ای خاک پرست و باستان پرست!!!!

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
پیاده شو با هم بریم دوست عزیز!
حرف آدم نباید گنده تر از دهانش باشد! نکند در حال و هوای سی چهل سال پیش هستی پس پاشو و بیداری ملیت های ایرانی را ببین! اگر می خواهی من خود را ایرانی بدانم پس حقوقم را رعایت کن مگر نه آنچه که ایرانی اش می خوانی من نخواهم بود! من و ملیتم صاحب ابدی سرزمین خود هستیم

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
این حضرت آقا کدوم دانشگاه درس خونده که سوادش نمی رسه ما فارس نداریم فارس قومی خیالیست و فارسی زبان درست می باشد!!!!

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
من نویسنده این متن را که البته لقب دکتر رو هم به خودشان داده بارها در فیسبوک دیده‌ا‌م و شاهد کامنتها و اظهار نظرهای وی بوده‌ام نفرت از ایران و ایرانی(به غیر از آذری ها)در تمام تفکرات و اظهار نظرهای ایشان موج میزنه

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای سلیمانی در ضمن اگر فرصت کردید مرحمتی بفرمایدد و به این بخش از نوشته من هم جواب دهید: حالا فرض بگیریم که حکم غیرعلمی شما درست است و این یهودیان فلان فلان شده و موسسات وابسته (چه شباهت عجیبی دارد با اصطلاحات جمهوری اسلامی!) بودند که این جعلیات را انجام داده اند. خوب این وسط تقصیر مدنیت فارس و جامعه فارس چیست؟ چرا آنها مقصرند؟ اگر حکم شما در مورد جعلی بودن کتیبه درست باشد که مدنیت فارس و جامعه فارس قربانی این جعلیات شده اند. شما چرا اینچنین با تنفر جامعه فارس و مدنیت فارس را مورد عتاب و خطاب قرار میدیهد و به صلابه میکشید؟ بیایید خود شما را در نظر بگیریم. من در جستجوی خودم به عکسی از شما برخوردم که با دست خودتان علامت بزقورد را نشان میدهید. حالا باید از شما پرسید

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای آراز تبریزلی، خود جناب دکتر آراز سلیمانی مدرکی و منبعی ارائه نمیدهند و آنوقت شما میفرمایید که منبع ایشان معلوم است. این دیگر از معجزات حضرت والاست!!!!!

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای آراز سلیمانی، نخست اینکه "صخره" را با "ص" می نویسند نه با "س" ! با این نگارش روشن می شود که "دکترا" ی خود را از کجا گرفته اید! دوم اینکه فرموده اید: "آیا منبع کی ویا از کجا است, چه فرقی درماهیت امر میکند؟ " این سخن نیز ارزش کار "پژوهشی" شما را روشن می سازد! ادعایی مطرح می کنید و تصویری مجعول و مبهم ارائه می دهید بدون ذکر منبع آن و می فرمایید چه فرقی می کند منبع آن چیست. همه ادعا ها و دستاورد های "علمی و تاریخی" تان را به همین شیوه به عمل می آورید؟!

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
با درود- مرجع و مدرك اين عكسي كه شما ادعا مي‌كنيد بيستون است، چيست و كجاست؟ آيا اين درخواست زيادي است؟ اقامه‌ي دليل و روش علمي اين نيست كه شما فرض كرده‌ايد. نمي‌شود هر پانتركي كه هر چه را ادعا كرد، پذيرفت خلاف عقل است!! در ضمن پورپيرار يك عرب است. در خصوص رضا مراد غیاث آبادی كه پبرفسورش كرديد، تاكنون نديده‌ام چنين ادعايي كه شما كرده‌ايد، كرده‌باشد. ضمن آنكه مباحث تاريخي جاي غوغاسالاران مشكوك و هتاك نيست! سايتي هم كه معرفي كرديد به عنوان مدرك، بيشتر به يك لطيفه مي‌ماند! مدرك اقامه كنيد، يا ساكت باشيد و............................ در پايان اكنون فرض محال گيريم، حق با شماست و بيستون همان است كه ادعا مي‌كنيد، شما از تركان در اين سرزمين، كهنه‌اي، لت و پاره‌اي، كتيبه‌اي گلي

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب دکتر آراز سلیمانی! با سلام نمیدانم شما دکتری خود را در چه رشته و از کدام دانشگاه دریافت نمودید اما باید به یاد داشته باشید علم تحقیق راهها و روشهای خاص خود را دارد. میخواهم عرض کنم انگاشته های ما لزوما نمیتواند به عنوان تحقیق نگاشته شده و علم قطعی محسوب شود. حال شما از کدام مراجع استفاده میکنید و مطمئن هستید که عکسهای کتیبه هر دو مربوط به یک اثر باستانی ایران هستند.؟

دوست گرامی! آثار باستانی خانه مسکونی نیست که امروز تصمیم بگیریم و فردا بسازیم!... برای تشخیص جعلی بودن و یا دست کاری در آثار باستانی راه های مختلف وجود دارد که یکی از این روشها از طریق محاسبه پریود نیمه عمر مواد رادیو اکتیو است . برای هر اثری که یونسکو به ثبت میرساند و جزئی از میراث جهانی قرار میگیرد باید پروسه تست و آزمایش به نیکی انجام شود و نهایتا بوسیله تیرد پارتی معتبری که ...

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
واقعا ايراني‌ها مردمان نجيب و سربزيري هستند! اعراب 1400 سال پيش تمامي فجايع هولناك بشري كه تا آن روز مي‌توان تصور كرد در حقشان روا داشته‌اند. خونشان را ريختند، فرزندانشان، همسرانشان، را به غلامي و موالي‌گري بردند و خاكشان را تصاحب كردند. اين‌ها همه داراي مدارك تاريخي مستند است كه خود اعراب با افتخار نقل كرده‌اند، به ديگر سخن، ادعاي پان‌تركيستي و پان‌عربيستي نيست و نيازي نيست آن همه جنايات هولناك را در اينجا بازگو كنيم. اكنون موضوع ديگري آدمي را مي‌آزارد، عده‌اي كه خود را بازمانده‌ي آن مهاجمان مي‌دانند آمده‌اند و ادعاي خاكي را مي‌كنند كه پدرانشان به زور شمشير و خون‌ريزي و با شقاوت تمام از ايرانيان ستانده‌اند. آنگاه انتظار دارند، كه ميهن‌پرستان و ايرانيان سكوت كنند و بر تجزيه كشوشان مهر تاييد زنند. آن هم به دستور بيگانگان و با پول و حمايت لجستيك آنان. اگر خود را ايراني مي‌دانيد با شما هيچ

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
عجب مراجع معتبر و قابل استنادي! بايد به دكتر هايد ماري كج و همسرش اطلاع دهيم، تا دوباره از نو كتاب از زبان داريوش را ويرايش كنند. جالب اينكه آقاي پورپيرار خود ويرايش‌گر اين كتاب بوده و در مقدمه‌ي آن، چه‌ها كه از بزرگي هخامنشيان كه ننوشته. واقعا خواندي است.
تصویر کیانوش توکلی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب سلیمانی گرامی/ برای اینکه فایل صوتی را در بخش درست بگذارید. لینک زیر را باز کنید در انجا طرز گذاشتن فایل تصویری و صوتی شرح داده شده است.

چگونه می توان فایل های صوتی و یوتوب را در ایران گلوبال گذاشت
https://vimeo.com/48142407#

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
مدارک از دکتر آراز سلیمانی خواستید . اولا ایشان منابعشان معلوم است . اما منبع از سوی هم وطنان فارس زبان آریایی اگر می خواهید تا دلتان بخواهد هست تازه همه پروفسور و دکترای استاد دانشگاه فرانسه و انگلیس و سویس هستند و اصل اندر اصل فارس.
از جمله دکتر ناصر پور پیرار
پروفسور همایون کاتوزیان
پروفسور فرهاد قابوسی
پروفسور رضا مراد غیاث آبادی
که استاد دانشگاه های انگلیس و فرانسه و ایران هستند
به سایت دانشجویان دانشگاههای ترک زبان ایران مراجعه کنید
www.turkiran.com

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
دکتر دمت گرم خیلی باحالی!!!
کلی خندیدیم!!! حالا چرا فارس؟ چرا یهود؟ یهود که رفیق فابریک الهام جونه؟!!!!
شاید کردا بودن؟ شایدم لرها؟! راستی منبع این تحقیقات عظیم چی بود؟ آها وبلاگ بئئئائئئرلئئئئئئ!!!!
دکترای چی داری اونوقت؟! راسیست شناسی؟ گرایش شوونیست؟ خوش به حالت!!!!

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
این عکس ابتدا توسط محقق دانشمند آقای ناصر پورپیرار در وبلاگ شخصی ایشان درج شد :
www.naryna.blogsky.com
بعد از طریق سایت قیرمیز منتشر شد .
https://www.qirmiz.com/History/%DA%A9%D8%AA%DB%8C%D8%A8%D9%87-%D8%A8%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D9%88%D9%86-%D9%82%D8%A8%D9%84-%D8%A7%D8%B2-%D8%B9%D9%85%D9%84/

نخستین عکس بالا از نقوش بیستون را، که اصل آن در گالری آرتور ساکلر نگهداری می شود و به وسیله ارنست هرتسفلد در سال 1913 میلادی برداشته شده، با تصویر امروزین همان حجاری در تصویر زیر آن مقایسه کنید تا شاید به آن میزان جسارت را در خود به جنبش درآورید که کتاب های درسی آغشته به این جعلیات تاریخی را در برابر چشمان اساتید باستان پرست و دشمن اسلام پاره کنید و خواستار بازگشت به حقیقت شوید.

آن کور هایی که حقیقت را نمی بینند نگاه کنند و ببینند این عکس از طرف هرتسفلد مامور کنیسه برای ساخت تخت جمشید تهیه شده

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
واللا من خودم اکثر مشخصه های یک پانترک (!) رو دارم و به نظرم تاریخ چیزی نیست که بشه بهش افتخار کرد و حتی باید بر بی خردی، جهل، ظلم و رفتارهای وحشیانه ی گذشتگان گریه کرد! کلا افتخار به تاریخ رو این پان ایرانیست ها راه انداختن و به چیزی که باید گریه کنن افتخار می کنن!
اما در نهایت باید گفت: "آنا دیلده مدرسه...اولمالی دیر هر کسه" تا توطئه این پان ایرانیست ها خنثی بشه.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آفتاب برای همیشه زیر ابر پنهان نمیماند. دروغ‌های که به نام تمدن ۲۵۰۰ ساله به خورد ملت‌های موجود در ایران و برای به پاا کردن یک ملت برتر به نام فارس و زدن توی سر دیگر ملل جعل شده یکی‌ پس از دیگری بر ملا میشه. پروژه تمدن سازی و بعدش ملت سازی رضا خان میر پنج و روشن فکر نما‌های فاشیستش که بر پایه دروغ و جعل بنا شده بود کاملا بر سر فرزندانشون خراب شده. مرسی‌ از آقای دکتر برای روشن گری.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
پان ترکها فکر میکنند با تغییر نام ایران به فارس و زبان فارسی و وارد کردن جعلیات و تحریفاتشان ،به اهداف خود خواهند رسید . تاریخ روی دروغ گویان و نژادپرستان را سیاه خواهد کرد .

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
حالا چرا رسوایی مدنیت فارس؟
آقای دکتر آراز سلیمانی، من نمیدانم که شما در چه رشته ای دکترا دارید ولی شما که عنوان دکترا دارید حتما باید بدانید که هر سیتاتی که میآورید باید منبع داشته باشد والا بدون هیچ ارزشی است. شما منبع را ذکر نکرده اید. ثانیا باز هم حتما باید بدانید که در مرود تصویر بخصوص در باستانشناسی و طب و... باید زاویه تصویربرداری مشخص باشد.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
خب البته اگر كسي پانترك باشد و ديدگاه او منطقي هم باشد، انتظاري بس عبث و دور شان انساني و دانايي است! آري! امان از دست اين بهودي‌هاي مهربان! بيچاره‌ها خودشان كشور نداشتند و آواره اين سرزمين و ديار بودند، آنگاه آمدن براي ما در ارتفاع 7 متري زمين به سه زبان رايج در ايران باستان نقش بستند و ديواركوبي كردند و كتيبه ساختند!! اكنون اگر كسي بپرسد آن تصويري كه در سمت چپ وانمود مي‌كنيد، بيستون است، مرجع‌اش چيست، از كجا آمده؟ پانتركيستها فحاشي مي‌كنند، برو راسيست فارس، فاشيست شوونيست ...