چرا امین موحدی فارس ها را قومی وحشی نامید؟

امین موحدی در یادداشت کوتاه 3 پاراگرافی خود، بطور غیر مستقیم، فارس ها را قوم وحشی نامید تا مورد پذیرش هویت طلبان آذربایجانی قرار گیرد چرا که تا همین سه ماه پیش قبل از اینکه از نهاد مردمی اخراج شود علیه همین هویت طلب های ترک می نوشت. به همین دلیل کلیه نوشته های سابق خود علیه هویت طلبان آذربایجانی را از سایت خود پاک کرد و در یک نوشته آمرانه تحت عنوان سایت ایران گلوبال توضیح دهد انتشار نوشته خود را محکوم می کند و آن را غیراخلاقی‌ می نامد غافل از اینکه هیج نوشته ای در فضای اینترنتی حذف نمی شود

پیش گفتار

امین موحدی در  یادداشت کوتاه 3 پاراگرافی خود، بطور غیر مستقیم، فارس ها را قوم وحشی نامید  او با ذکر اینکه «مدتها بود که مسائل مربوط به ایران را دنبال و در باره موضوعات روز می‌نوشتم ... اما هیچ گاه نه حمله‌ای به من میشد و نه توهینی را نثارم میکردند،اما به محض اینکه آغاز به نوشتن در خصوص آذربایجان نموده ..... حملات ،جو سازی‌ها و تخریبات بی‌ سابقه‌ا آغاز شد.  ...»  او در پایان نتیجه گرفت که «این قوم تحمل هیچ دگر اندیشی‌ را ندارد و گر چه گفتنش سخت است و باورش تلخ اما باید گفت و باور کرد که به راستی‌ ما اسیر قومی وحشی هستیم که توهم متمدن بودن هم دارد!»  او سپس همراه با برادرش با 12  ای دی و اکانت های بیشمار خود  در سایت قیرمیز(شبکه اجتماعی هویت طلبان  آذربایجان) علیه ایران گلوبال و بویزه علیه شخص من دست به لجن پراکنی، دروغ، تهمت و افترا زد.

 امین موحدی در اخرین نوشته اش  بدون هیج رفرنس و مدرکی تنها به قاضی رفته و راضی برگشته و تا توانست به خود مدال داد تا مورد پذیرش هویت طلبان آذربایجانی قرار گیرد چرا که تا همین سه ماه پیش قبل از اینکه از نهاد مردمی اخراج شود علیه همین هویت طلب های ترک می نوشت. به همین دلیل کلیه نوشته های سابق خود علیه هویت طلبان آذربایجانی را از سایت خود پاک کرد و در یک نوشته امرانه تحت عنوان سایت ایران گلوبال توضیح دهد انتشار نوشته خود را محکوم می کند و آن را غیراخلاقی‌ می نامد غافل از اینکه هیج نوشته ای در فضای اینترنتی حذف نمی شود و نوشته منجمد شده امین موحدی در freezepage با آردس وبلاگ شخصی او قابل مشاهده است. بنابراین کاملا مشخص است که او سعی داشت مدیریت ایران گلوبال را تحت فشار قرار دهد تا نوشته های سابق او علیه هویت طلبان و فدارلیستهای آذری را حذف کنیم. معروف ترین نوشته او علیه هویت طلبان و فدارلیستها «من از محمدرضا پهلوی دفاع می‌کنم» است. او همچنین در مصاحبه اختصاصی با ایران گلوبال نظراتش را در باره مسایل ملی _ قومی به روشنی بیان کرده است. ادعای او مبنی بر اینکه تنها درباره موضوعات روز می‌نوشته کذب محض است. یکی از تم های نوشته های موحدی در باره آذربایجان و موضوع اتنیکی _ فرهنگی بود. بنابراین چنین نبود که دهانت را می بویند مبادا گفته باشی‌ آذربایجان!

 دهانت را می بویند مبادا دروغ گفته باشی!

امین موحدی در همین نوشته اخیرش ادعا کرد که :« هیچ گاه نه حمله‌ای به من میشد و نه توهینی را نثارم میکردند،اما به محض اینکه آغاز به نوشتن در خصوص آذربایجان کردم...جو سازی‌ها و تخریبات همچون رگبار بر سرم باریدن گرفت» این ادعای امین موحدی هم دروغ محض است ایشان حدود دوسال پیش از این برایم نوشت:

«...مثل توده ای‌ها لجن پراکنی میشود ....؟شما به عنوان مدیر سایت مسئولیت دارید برخورد نکنید از چشم شما میبینم تعارف نداریم یا با مدرک صحبت شود یا اتهام زده نشود.چه شده صحبت از چهرگاني اينقدر برايتان ثقيل است?واقعااين رسم اداره سايت است?.... شما با مزدوران انگشت شمار عليف اينجا دست به يکي کرده ترور شخصيت ميفرماييد?عرض کردم شما به عنوان مدیر سایت مسئولیت دارید برخورد نکنید از چشم شما میبینم...»

و در پاسخ  به او نوشتم :«اقای امین موحدی ...، جنابعای دست روی حساس ترین گفتما ن در جنبش سیاسی ایران گذاشته اید .بطور مثال شما با روش ژورنالیستی می خواهید، آنهم در باره گفتمان اتنیکی _ فرهنگی ؛ پشت حریف نظری خود را براحتی بر زمین بکوبید . مصاحبه شما با چهره گانی از کلی گویی فراتر نرفت و بجا بود که در دنیای دیجتالی امروز بجای نقل قول غیر مستقیم ، نوار مکالمه را بصورت فایل صوتی انتشار می دادیددوم اینکه شما انگشت بر اختلاف درونی «حرکت ملی آذربایجان» گذاشته اید و این حساسیت طرف مقابل را بر انگیخت»  

بنابراین کاملا روش است که در گذشته  بخش مهمی از نوشته های او در باره آذربایجان بود و در آن زمان هم مورد نقد و اتهام از سوی هویت طلبان آذربایجانی قرار داشتید. ولی به دلایل نا معلوم و پس از اخراج از نهاد مردمی جبهه عوض کرده و طی نامه دلجویانه و معذرت خواهی از برخوردهای تندروانه علیه من خواستار همکاری با سایت ایران گلوبال شد که من هم بدون اینکه او را شرمنده کرده باشم؛ اکانت سایت را برای بار دوم در اختیارش گذاشتم او و امیر حسین موحدی این بار درست تندتر و رادیکال تر، از هویت طلبان آذربایجانی می نوشتند و مطالبی از دیگران را در سایت ایران گلوبال پست می کردند.

حوادثی که در ایران گلوبال در ارتباط با برادران موحدی گذشت

 بخاطر اینکه برادران موحدی تغییر جبهه سیاسی داده بودند؛ سعی داشتند هر چه زودتر و به هر طریق وروشی که شده خود را به هویت طلبان آذربایجانی نزدیک نمایند. ابتدا از مرگ ناصر خانزاده سوء استفاده تبلیغی کردند؛ سپس نوشته رضا براهنی پیش آمد که شرح ماجرای آن خواهد رفت و سرانجام امین موحدی خواهان حذف  نوشته های سابق خود شد که در شرحی کوتاه همراه با لینک موضوعات را در اینجا شرح می دهم

ماجرای خبر درگذشت نا صر خانزاده 

از آنجا که هیج خبر گزاری مستقلی در ایران وجود ندارد، روش کار ایران گلوبال  بدینگونه  است که اخبار حقوق بشری مثل دستگیری، اعدام ویا قتل های مشکوک سیاسی را که توسط امیل بدستمان می رسید؛ بدون اینکه تحقیق و بررسی مستقلی بر روی آن انجام گیرد، با ذکر «امیل رسیده» و تحت عنوان خبر تائید نشده و با نام منتشر کننده همواره در سایت درج می شد و این خبر هم که ابتدا به آدرس ایمیل سایت رسیده بود؛ می بایست با این توضیح  درج می شد. امیر حسین موحدی این خبر را بعنوان خبر موثق و بدون ذکر منبع درج می کند. اژدر بهنام بلافاصله آنرا ادیت کرده و در زیر آن می نویسد که این خبر تاکنون از سوی خبرگزاریها تایید نشده است. امیرحسن موحدی  توضیح مدیریت سایت را از متن برداشته  و منبع را Gunaz tv  تغییر می دهد. همکارمان هم بلافاصله آنرا دوباره گذاشت و برایش نوشت: «آقای موحدی! لطفا در تغییراتی که از سوی مدیریت سایت اعمال می شود، دست نبرید. اگر در اینگونه موارد مشکلی دارید، لطفا با مدیریت سایت تماس بگیرید.» جالب اینجاست که تاریخ خبر ایرانگلوبال جمعه 14 دسامبر ساعت 10 و 12 است در حالی که تاریخ خبر در گوناز تی وی جمعه 13 دسامبر ساعت یازده و 57 است. این نشان می دهد که امیر حسین موحدی این خبر را  در هر دو سایت گذاشته بود ابتدا در ایران گلوبال و سپس در گوناز تی وی ولی ساعت ها متفاوت بود.

 بهر حال هنگام  درج این خبر توسط امیر حسین موحدی  اینجانب در مالزی بودم (10 تا 21 دسامبر ) و مسئولیت سایت بعهده اژدر بهنام بود/ ونداد اولاد اعظمی خبر منتشره توسط امیر حسین موحدی در باره ناصر خانزاده را جعلی می دانست. اظهار نظر ونداد با واکنش تند موحدی ها مواجه شد از این رو «جنگ کامنتی » بین این سه نفر بگونه ای حاد شد که کامنت گذاری هر سه آنان  بطور موقت، دو زمانه شد. 

وقتی از مسافرت بر گشتم با  ونداد تلفنی صحبت کردم او ادعا می کرد که ناصر خانزاده زنده است و موحدی ها خبر سازی کرده اند و بهش گفتم دلیلش چیست؟ ونداد شماره تلفنی در ایران را به من داد که منهم به این شماره تلفن زنگ زدم و طرف خودش را ناصر خانزاده معرفی می کرد بهر حال از تلفن چیزی دستگیرم نشد و حدسم این بود که باید کاسه ای زیر نیم کاسه باشد؛ این احساس را در متن گنجاندم وبا  تیتر سئوال انگیزی نوشتم «کیانوش  توکلی در گفتگو با شخصی که خود را ناصر خانزاده معرفی کرد» ... بنابراین انکار قتل ناصر خانزاده از سوی ایران گلوبال طرح نبود. 

 رضا براهنی تكذيب مي كند، موحدی ها اصرار مي ورزند!

پس از ماجرای  ناصر خانزاده  یکشنبه,  6 ژانویه امیر حسین موحدی  نوشته ای بنام رضا براهنی «کسیکه فارسی را زبان رسمی ایران بشناسد، طبق اعلامیه حقوق بشر محکوم است» با منبع  Gunaz tv درسایت درج می کند. همان شب محمد آزادگر زنگ زد و مطرح کرد که این نوشته سرهم بندی شده از آن رضا پراهنی نیست، آقای  براهنی در حال نوشتن تکذیبه ای در این باره است. اینجانب طی کامنتی برای موحدی سئوال می کنم «آیا نویسنده یعنی اقای رضا براهنی از این نوشته خود با اطلاع است؟»  امیر حسین موحدی با تندی پاسخ می دهد : «سوال عجیبی‌ کردید!!ایشان مقاله را برای انتشار می‌نویسن نه بایگانی! قای توکلی هر مطلبی که درج می‌‌شود مثلاً از خاتمی خودشان وکالت میدهند؟ من توصیه می‌کنم در سایتهای معتبر پیگیر باشید اگر هم مشکل شما با آذربایجان جدی تر از این حرفهاست هر چه صلاح میدانید بکنید«.... در اینجا گفت و گوی کامنتی ما بین ما را می توانید مشاهده نمائید. 

تا اینکه رضا براهنی طی ایمیلی که  به آدرس سایت ،می نویسد: «تکذیب می کنم!...من تاکنون نوشته ای تحت این عنوان ننوشته ام» ولی بازهم  امیر حسین موحدی .. سر سختی نشان می دهد. او طی کامنتی می نویسد:«...در صحت این ایمیل رضا براهنی  تردید هست آیا خود استاد نمی‌‌دانسته مطلب از یک نوشته نقل شده نه چندین نوشته؟! این نکته ظریف و مهم ادعا شما را با تردید روبرو نمی‌‌سازد؟» در زیر تکذیبه رضا براهنی کامنت هایی رد و بدل شده است که بسیار گویاست که  دست کاری هدف داری در متن و در تیتر نوشته انجام گرفته است. برخی ها  بر این نظرند که منبع این نوشته سر هم بندی شده  در  Gunaz tv  امیر حسین موحدی است.

 

امین موحدی خواهان حذف نوشته های سابق خود می شود 

دوشنبه 7 ژانویه امین موحدی طی مقاله ای تحت عنوان «سایت ایران گلوبال توضیح دهد» ادعا کرد که مقاله «مرز بین هویت طلبی و تجزیه طلبی» از او نیست و باید پاک شود و اعلام می دارد که «هیچ وبلاگی به عنوان منبع غیر از وبلاگ خودم اعتباری ندارد»  او کار ما را غیر اخلاقی می نامد. در حالی که نوشته مورد اشاره موحدی دقیقا نوشته خود اوست که پس از تغییر مواضع سیاسی آن را از وبلاگ خود حذف کرده بود؛ غافل از اینکه هیج نوشته ای در فضای اینترنتی حذف نمی شود و نوشته منجمد شده امین موحدی freezepage با آدرس وبلاگ شخصی او قابل مشاهده است و جای شک و شبهه ای را باقی نمی گذارد. بنابراین کاملا مشخص است که ایشان سعی داشت مدیریت ایران گلوبال را تحت فشار قرار دهد تا نوشته های سابق خود، علیه هویت طلبان و فدارلیستهای آذری را حذف کنیم. من زیر بار این فشار نرفتم و در عوض به موحدی ها پیشنهاد کردم که بجای حذف آرشیو نوشته های سابق خود؛ طی نوشته ای بنیادی تفکرات سابق خود را نقد کنید. این امر موجب می شود که دیگران؛ مواضع امروز تان را جدی  بگیرند.

 بعد فضایل عزیزیان طی مقاله ای نوشته امین موحدی را نقد کرد. این مقاله از نظر من شامل کلمات نا مناسب و همراه با عکس توهین آمیز بود. همکارانم عکس و برخی کلمات توهین آمیز مقاله را سانسور کردند ولی امین موحدی اصرار داشت که مقاله فضایل باید از سایت حذف شود. پس از این ها بود که این دو برادر با ای پی های مختلف دست به  لجن پراکنی علیه من در بالاترین و شبکه اجتماعی هویت طلبان اذری (سایت قیرمیز) زدند را آغاز کردند.

 

  توهین و لجن پراکنی برادران موحدی علیه اینجانب آغاز می شود

برادران موحدی پس از اینکه در هرچهار ماجرا در ایران گلوبال بازنده و با سند ومدرک رسوا شدند؛ بلافصله در عرض چند روز در ماه  دسامبر، 12 آکانت جعلی در شبکه اجتماعی «قیرمیز» حساب کاربری ایجاد کردند و همچنین با استفاده از نام های متعدد مستعار کاربری سابق خود در بالاترین تا توانستند به لجن پراکنی علیه اینجانب و سایت ایران گلوبال  پرداختند. آنان ابتدا طی لینکی در سایت قیرمیز نوشتند: «کیانوش توکلی از کیهان گلوبال نان می‌خورد. بنويسيد ايران گلوبال بخوانيد کيهان گلوبال اقدمات کیانوش توکلی در ایران گلوبال مانند دزد سر گردنه‌ای است که برای مچ گیری و حمله به فعالین تورک چون رضا براهنی و ایجاد جنجال سود شخصی‌ میبرد. ایران گلوبال هیچ آگهی‌ نمی‌گیرد شغل شریف ! آقای توکلی برای امرار معاش هم که نامعلوم است ،به راستی‌ از انکار شهادت ناصر خانزاده و جنجال علیه براهنی چه سودی نصیب کیانوش توکلی میشود؟کیانوش توکلی جمهوری اسلامی را رها کرده و چسبیده به فعالین و نویسندگان تورک! آیا این قضیه غیر از تامین منافع شووینیسم و جمهوری اسلامی می‌باشد؟کیانوش توکلی در حال ارتزاق از چه منبعي برای انجام اینکار‌ها می‌باشد ،به زودی این هم معلوم میشود.بنويسيد ايرانگلوبال بخوانيد کيهان کلوبال».

این لینک انقدر احمقانه بود که کسی آن را باور نکرد و سایت قیرمیز هم لینک را حذف کرد ولی پاسخ من و کامنت های دیگر کاربران همچنان زیر این لینک موجود است. 

برادران موحدی پس از حذف لینک فوق، مطلبی جعلی تحت عنوان : «فرصت طلبی سایت ایرانگوبال وشخص کیانوش توکلی ازمقاله دکتر براهنی وسناریوسازی علیه جناب آقای موحدی» در سایت قیرمیز چاپ کرد که با پاسخ  کوبنده برخی از کاربران قیرمیز مواجه شد. 

 این دو برادر همچنین مطلبی تحت عنوان «ایران گلوبال باز هم به شهدای آذربایجان توهین کرد»  به لجن پراکنی هایشان علیه ایران گلوبال و شخص من ادادمه می دهند. در بین کاربران سایت قیرمیز شخصی بنام سهند از هویت طلبان آذری که با نظراتم مخالف است؛ جانب حق را می گیرد. او با دقت و صبورانه مطالب منتشره در مورد اختلاف با برادران موحدی را در ایران گلوبال و سایت قیرمیز دنیال  کرده است. سهند می نویسد: «مطمئن باشید که دفاع برادران موحدی از شهید خانزاده نه بخاطر قضائل اخلاقی شان بلکه بخاطر سرماینه گذاری جعلی در جسد این شهید است که بقولی اینها حاضرند که قیصریه اتش بگیرد تا اینکه اینها دستمالی بدست اوردند.»

لجن پراکنی های برادران موحدی به اینجا هم ختم نمی شود. هم اکنون آنان به مانند کیهان شریعتمداری مشغول لینک گذاری مطالبی که در مخالفت با هویت طلبان ترک در ایران گلوبال درج شده، بنام ایران گلوبال است. در حالی که روزانه 30 تا چهل مقاله در ایران گلوبال درج می شود که هیج ربطی به سایت ندارد و نویسنده و منتشر کنندگان آنها مسئولند. 

براداران موحدی تمام  نوشته هایم در سایت ایران گلوبال را زیر رو کردند تا نوشته ای در آن یافتند که بتوانند علیه من افشاگری نمایند و آن مربوط به لینکی بود تحت عنوان «سیمای یک فاحشه سیاسی». مطلبی  که مربوط به شش ماه پیش از این علیه اینجانب در سایت تریبون آزاد آقای بابک آذری انتشار یافته است. از آنجا که آقای بابک اذری این لینک را در سایت خود حذف کرده بود، اینجانب پس از حذف لینک اصلی ان را بصورت لینک جداگانه  در آرشیو ایران گلوبال گذاشته بودم  که ایشان  لینک را در بالاترین و همچنین در سایت قیرمیز لینک داد که با اعتراض مسئولین سایت آن را  تحت عنوان «سیمای کیانوش توکلی در سایت خودش!» تفییر نام دادند.

سر انجام خنده دارترین لینکی که برادران موحدی در سایت قیرمیز علیه من تبلیغ می کردند؛ ادعا می شد که اینجانب در جنگ  کردها علیه ترک ها شرکت کرده ام و در این رابطه  لینکی را معرفی می کردند که  مربوط به مصاحبه اینجانب  در باره ضربات سال 65 فدائیان اکثریت بود که هیج ربطی به جنگ کرد و ترک نداشت.

 

 منابع و ماخذ ها

___________________

 

پاسخ به اتهامات آقای امین موحدی و دو نکته اساسی!

سایت ایران گلوبال توضیح دهد

براستی‌ ما اسیر قومی وحشی هستیم که توهم متمدن بودن هم دارد

من از محمدرضا پهلوی دفاع می‌کنم

مرز بین هویت طلبی و تجزیه طلی

مرز بین هویت طلبی و تجزیه طلی

 اخراج امیرحسین و امین موحدی از نهاد مردمی

سیمای یک فاحشه سیاسی بالاترین

سیمای یک فاحشه سیاسی ایران گلوبال

سیمای کیانوش توکلی در سایت خودش ! سایت قیمیز

نويسنده تكذيب مي كند ، منتشر كننده اصرار مي ورزد!

تکذیب می کنم!...من تاکنون نوشته ای تحت این عنوان ننوشته ام

کسیکه فارسی را زبان رسمی ایران بشناسد، طبق اعلامیه حقوق بشر محکوم است

برادران موحدی برای بار صدم دچار تناقض گویی شده اند

 دسته علم ده متری که از زیر عبای امین موحدی بیرون زده است.!

 کیانوش در گفتگو با شخصی که خود را ناصر خانزاده معرفی کرد

کیانوش ودفاع برادران موحدی ازخانزاده ؛بخاطرسرماینه گذاری درجسداین شهید

 تهدید می کنند / شهید سازی با تهدید و ارعاب؟؟

 تهدید می کنند / شهید سازی با تهدید و ارعاب؟؟ / قسمت پایانی

کیانوش توکلی از کیهان گلوبال نان می‌خورد. بنويسيد ايران گلوبال بخوانيد کيهان گلوبال

فرصت طلبی سایت ایرانگوبال وشخص کیانوش توکلی ازمقاله دکتر براهنی وسناریوسازی علیه جناب آقای موحدی

ایران گلوبال باز هم به شهدای آذربایجان توهین کرد

آقای موحدی بوقلمون حیوان خوبی‌ است

منبع: 
ویزه ایران گلوبال
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ناصر کرمی با توجه به نوشته هایتان از افکار شما بوی رایسزم و فاشیزم به مشام می رسد.با توجه به سفسته و مغلطه بازی که بکار برده اید.آقایاز جنایتهای محمد علی شاه یا احمد شاه قاجار می گوئید،اما در مقابل جنایتهای جنایتکار کبیر کوروش را برعکس جلوه داده و او را حقوق بشر نویس و خود تان را پیرو او واز تبار ایشان اعلام نموده اما در عمل 50 میلیون غیر فارس اسیر در حاکمیت راسیزم فارس را از تمام حقوق انسانیشان محروم نموده اید،آنها را از تحصیل به زبان مادری خود محروم نموده و آنها را به صورت انسانهائی در آوردید که یا باید لال باشندویا اگر خواستند اظهار وجود و یا خواسته خود را باید به زبان فارسی افغانی عقب مانده شما که در هیچ جائی کابرد و مصرفی ندارد و زبان تحمیل به ملل غیر فارس در ایران است بخوانند و بنویسند که نه زبان صنعت نه علم و نه اینترنت با استفاده از آن بتوان به علوم و فنون دنیا دست رسی یافت
تصویر اقبال اقبالی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
در دفاع آزادی های بی قید و شرط سیاسی بعنوان یک پرنسیب در جامعه
سایت ایرانگلوبال سایت آقای توکلی و دوستانش بود؛ دوستانی که گذشته سیاسی مشترک داشته و در شکل محفلی فعالیت هائی را آغاز کردند و اکنون از محفلی دوستانه فراتر رفته است.
این سایت هنوز نتوانسته است به سایتی حرفه ای مبتنی بر معیارهای شناخته شده دامنه مخاطبین خود را تعریف کرده و سازماندهی فکری و اجرائی خود را بطور شایسته مدون کند. زیگزاگها در برخوردها محصول دوران گذار سایت از شکل محفلی به رسانه ای قانونمنداست!
تصویر کیانوش توکلی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
پاسخ به سئوالات اقایان ناصر کرمی ، آراز تبریزلی و سیروس مدیدی : دوستان گرامی ، ....روزی از دخترم که فعال اجتماعی _ سیاسی جامعه دانمارک است پرسیدم که چگونه دولت دانمارک به حزب التحریر اجازه می دهد که در کپنهاک گنگره جهانی خو درا برگزار نمایند ...بر کسی پوشیده نیست که این حزب بنیادگرای اسلامی تقریبا اشکارا برای القاعده سرباز گیری می کند .... همرمان pet سازمان امنیت دانمارک در نفوذ ، رد گیری و دستگیری فعالان القاعده با سیا و سازمانهای اطلاعاتی غرب همکاری فعالی هم داردو .... پاسخ دختر کوتاه بود .... این احزاب اسلامی و فعالان ان در جامعه مسلمانان دانمارک وجود دارند و دولت طبق قوانین مدنی خود نمی تواند آنان به اتهام «فکر» احزاب اسلامی تند رو و افراطی را ممنوع نماید ... ممنوع شدن فعالیت حزب التحریر موجب جذاب تر شدن آن می شود ...علنی بودن انان کمک می کند که مطبوعات این کشور ..

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اقاي توكلي خواهشمندم در صورت مصلحت ديدن مطلب زير را منتشر فرمايند

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
مقاله
تصویر کیانوش توکلی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آنچه در این نوشتار آمده است ؛گزارشی از در گیریهای یکماه اخیر در سایت مشارکتی ایران گلوبال بوده است . این مطالب می باید ثبت می شد تا از آن درس گرفته می شد . این گزارش همراه با منبع و ماخد و دلایل مستند ارائه شده است و هیج نکته هوچیگری هم در ان نیست .(یک هفته روی آن کار کردم و 25 نوشته و دهها کامنت ار با دقت خواندم ) توجه کنید تنها شش لینک لجن پراکنی علیه ایران گلوبال و شخص من در سایت قیرمیز و بالاترین منتشر شده بود . دو راه در پیش داشتم یا در مقابل اتهامات و... سکوت می کردم(برخی از دوستان هم سکوت را پیشنهاد می کردند و یا با ارائه دلایل واقعی به اتهامات وارده به خود و سایت را ،پاسخ می گفتم . اینکه پاسخ مسئولانه به اراجیفف تهمت وافترا.... غیر قانونی و غیر حرفه ای است.؟! لطفا بگویئد کجای کار اینجانب غیر قانونی و غیر حرفه ای است !!!! لطفاهمینطور کلمات را بهم نچسبانید

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
به عنوان فردی که آذری هم نیستم از ادبیات سایت ایران گلوبال در این یکماه ناراضی‌ هستم هوچی گری علیه همکارانتان سایت را فرا گرفته در مقابل من مطلب و ناسزایی از برادران موحدی علیه کیانوش ندیدم؛آقای توکلی این هجمه حتی اگر بحق باشد طرف مقابل را تقویت می‌کند؛کار شما غیر حرفه‌ای و حتی غیر قانونیست آقای مددی و دوستان دیگر از اروپا چی‌ یاد گرفتن؟

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
چند جای کار کیانوش عزیز ایراد دارد. اولا در دانمارک نژادپرستی اگر مجاز به تشکیل جلسه و ... است، در شرایطی است که سیستم سیاسی نیرومند غیر نژادپرست حاکم است و چه بسا این سیستم برای جلوگیری از فعالیت نژادپرستان در خفا، و برای حفظ کنترل خویش بر آنان و یا به هر دلیل اجازه چنین فعالیتی را داده است. همانطور که ذکر شده ، در آلمان یک کلمه که بوی نژادپرستی و یا تحقیر نژادی بدهد، جرم شمرده می شود و چه بسا این قانون ثمره تاریخ آلمانهاست که به بهای جان عزیز 50 میلیون انسان تمام شده است. پس شرایط ما را با دانمارک نسنجید. آنجا تحت کنترل جامعه و نهادهای سیاسی مدنی است و اینجا- میان ماها- بدون کنترل و آماده برافروختن آتش نسل کشی ها. شرایط متفاوتند. افکار نژادستایانه و یا تحقیر نژادی بدون قید و شرط - از هر
طرف که باشد، محکوم است و فقط به شرط افشا و بهمراه توضیح قابل نشر. بهمراه هشیاری که همین نیز مورد

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
بعد از اینکه برادران موحدی تغییرموضع در عقیده سیاسی شان دادند در فضای مجازی متهم شدند که که یک شبه تمامی کاسه کوسه را شکسته ، جلدشان را عوض کرده و هویت طلب آذربایجان شده اند. همه ما قبول دارم که تغییر یک شبه موضع سیاسی براحتی از یک فعال سیاسی پذیرفته نیست. اما خیلی از آذربایجانیها درعرض این بیست سال اخیر از ایران پرستی روی گردانده و به آذربایجان دوستی گرویده اند. و این شامل فعالین سیاسی و افراد عادی میشود. امیر و امین موحدی را یک سری افراد، بوقلمون صفت نامیدند. که این تا به حال ثابت نشده. ولی زمان به ما ثابت خواهد کرد که آیا این دو برادر صفت خود را دائما تغییر میدهند و یا مثل کسانی مثل انصافعلی هدایت دریافته اند که زمان ان رسیده که نه به ایران و تمامیت ارضیش بلکه به وطنشان آذربایجان بیاندیشند.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
Aghaye Tavakoli in rahi ke shoma miravid rah be viranist shoma khod ve sayte iranglobal ra demorat tosif mikonid va khod midanid ger in mellethaye tahte setem dar iran dar siyte shoma metlab nazarand dar siyte shoma 50 nafer huzur nakhshand dasht chon ke maqale nevisan ve tamiyet khahan harfe tazei bara goftan nadarand ve in siyasete onha shekast khorde hast hal shoma inghadr bara ma demokrat bazi nakonid chon ke niyete shoma taxribe hoviyet talabane turkle Azerbaycan ast o bas.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای کرمی - اگر یک بار دیگر کامنت مرا با دقت و در آرامش بخوانید متوجه میشوید که من به این دلیل شما را راسیست دانسته ام که جنایات خامنه ای را به تبار او ربط داده اید. بله! این راسیستی است. من نوشته ام:<اینکه خامنه ای، رفسنجانی، احمدی نژاد و.... و کل رژیم جمهوری اسلامی برخلاف منافع ملی هستند و کل ایران را ویران کرده اند و برباد داده اند، حرفی نیست و همه اپهر من الشمس است و هر روز همه آنرا میگویند و تکرار میکنند. آنچه که در اینجا به راسیسم و بیماری شما مربوط میشود، ربط دادن همه اینها به تبار خامنه ای است. به این ترتیب شما تبار خامنه ای و کل هم تباران آنها را جنایتکار میدانید.> در آلمان هم مرتبا و مداوم جنایات هیتلر را تقبیح میکنند ولی تا حالا جایی دیده و یا شنیده اید که جنایات هیتلر را به تبار او ربط
تصویر ناصر کرمی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
به آقای کیانوش توکلی، ...و به آقای آراز سلیمانی،...... آقای سلیمانی شما با با آقای توکلی گفتگو دارید چرا نام مرا به وسط میکشید، در پانویس هر نوشتهء من ایمیل هست، میتوانید برای من بنویسید و یا برای دیالوگ امکانات هست. آقای توکلی بیش از هر کسی، حتّی بشکلی مبالغه آمیز به شما مردم تُرک احترام گذاشته و میگذارد و بیشتر از خود شماها مواظب آبرو و جایگاه اجتماعی مردم تُرک بوده و هست،که مورد انتقاد جدی ما میباشد. ...
تصویر کیانوش توکلی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب Anonymous / من از برادران موحدی نمی ترسم . در ضمن 29 سال است که به زادگاهم بر نگشتم . از جنابعالی هم که با نام مستعار توهین می کنید، ترسی ندارم .ترسوهای واقعی کسانی هستند که تاب و تحمل عقیده مخالف خود را ندارند

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای توکلی بسیاری از اعضا حزب توده و کمونیست امروزه در کنار سلطنت طلبان نشسته اند و سالهاست که بر علیه حرکت چپ می گویند و مصاحبه می کنند . اما شاید آقای امین موحدی هم با گشت و گذاز در بین سلطنت طلبان پی به ماهیت فاشیستی نژادپرستانه آنها پی برده و از راه خود باز گشته و توبه نموده است. از آنجا که تفکرات و عقاید انسانها در هر آنی سیر تکاملی را طی می کند شاید و صد شاید برادران موحدی در آمریکا و از نزدیک به اشتباهات خود واقف شده. من امید دارم که چنین بوده و هست. از حیث من تغییر روش و فکر موحدی ها زیاد جای سوال ندارد بلکه موردی که من به آن اهمیت می دهم آن است که چرا وی با مطالب و موضوعات متفرقه و ایجاد بحران بین سایت شما و دیگران در قبال شما جبهه گیری نمود ؟! چون با اوضاع کلی که ایشان در قبال مسایل سلطنت و آذربایجان داشتند و نیز سوالات بسیاری برای افراد زیادی از جناح ها ضرورتی به این گونه
تصویر کیانوش توکلی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب آراز سلیمانی گرامی ؛ متاسفانه شما مقاله را نخوانده ، کامنت نوشتید... بگذریم ، شما کاملا در ست می گوید که مشکل من با افکار احمقانه نژاد پرستانه فارس و ترک نیست ؛ اینجانب عجیب به دمکراسی نوع دانمارکی علاقمندم و به این نوع دمکراسی باورمندم که در دانمارک حتی نژاد پرستان ، نئو نازی ها ،احزاب بنیاد گرای اسلامی ، حزب التحریر و... در این کشور آرادنه جلسه رسمی می گذارند و صاحب رادیو و تلویزیون و...... هستند . در حالی که نژاد پرستی ، نئو نازیسم و انکار هول کاست در دمکراسی نوع المانی ممنوع است و همین طور در دمکراسی نوع امریکایی توهین به ادیان ممنوع است و از همین رو باز چاپ کاریکاتورهای محمد اجازه نشر ندارند .... هنوز جهان متمدن با ارادی بی قید و شرط اندیشه فاصله بسیار دارد چه برسد به ما جهان سومی ها ....بنابراین از نظر من، نژاد پرستان هم باید در ایران گلوبال اجاره داشته باشند ...

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
Ohh chera inghadr asabani?!

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
خدا شفات بده آقای توکلی می‌‌ترسم از دست برادران موحدی برگردی ایران چرا و از چی‌ اینقدر می‌ترسی‌ از این ۲ برادر؟