در ستایش لنگه کفش

جالب اینجاست که رفتن احمدی نژاد به مصر گویا به علت ساخت و پاخت های ایران با آمریکا انجام گرفته است، آمریکا از ایران خواسته است که دست از پشتیبانی ار بشار اسد بردارد و در عوض مصر را داشته باشند و سفر احمدی نژاد به مصر بعد از بیشتر از 30 سال قطع رابطه با ایران برای ایجاد روابط مجدد دو کشورانجام گرفته است و در پی این مسافرت دولت ایران اعلام کرد که مصری ها بدون ویزا میتوانند به ایران مسافرت کنندو این خبر، نگرانی از حضور القاعده ایها در لباس تجارت به ایران را افزایش داده است

 در روزهای اخیر با مسافرت آقای احمدی نژاد به مصر و استقبال از ایشان با لنگه کفش، بارها و بارها از این موجود انقلابی بنام کفش ستایش شده است. معمولا در فرهنگ ما ایرانیها، کفش به علت کثیفی و بدبویی، همیشه در پشت درخانه جا داشته است، ولی امروز در قرن بیست و یکم، در حالیکه حتی نوع جنگهای تخریبی از طریق فرستادن ویروسهای کامپیوتری به منابع عظیم اقتصادی و نظامی طرفین صورت میگیرد، در خاور میانه شکل جدیدی از بروز نارضایتی و نفرت اختراع شده که آنهم پرتاب لنگه کفش به طرف ریاست جمهوریهاست، که ویدئو کلیب آن به اندازه  طرفداران یک بازیهای کامپیوتری جدید بیننده دارد. اولین بار پرتاب لنگه کفش به جورج بوش رئیس جمهور آمریکا در عراق صورت گرفت که دو باربا دادن جاخالی از دست حمله با لنگه کفش یک روزنامه نگار عراقی، نجات پیدا کرد و بعد از چند روز کارتونی از بوش و جا خالی دادنش درست شد که بسرعت مورد توجه همه قرار گرفت. بعد از جنبش سبز سختگیری زیادی از طرف دولت ایران اعمال شد که حتی الامکان در هر مجلسی که سران حکومتی شرکت میکنند، همه افراد باید بدون کفش وارد جلسه شوند.  دومین حرکت تاریخی لنگه کفش به طرف آقای احمدی نژاد، رئیس جمهور ایران در مصرصورت گرفته است.  پرتاب لنگه کفش به طرف رئیس جمهور ایران در مصر، میلیونها بیننده در سراسر ایران وجهان داشته و هزاران لایک در فیسبوک را نصیب خودش کرده است. بخصوص به علت واضح نبودن ویدئو شماره 1، بارها به وسیله هر نفر کلیک شده است تا پرتاب این موجود تاریخی به طرف احمدی نژاد را حتما ببینند. در ویدئو شماره 2 که محافظین احمدی نژاد دیگر حواسشان جمع شده بود، با بالا رفتن دست و لنگه کفش فرد معترض در مصر، احمدی نژاد درست مثل یک سوسک در میان خفاشان یقه سفید خود مورد حفاظت قرار گرفت.

 براستی سفر رئیس جمهور منتخب ولی فقیه به مصر، ماجراهای زیادی داشته است و بی شک کابوسی است که هیچکاه از یاد او نخواهد رفت، احمدی نژاد هنوز از فرودگاه تهران خارج نشده بود که خبر دستگیری سعید مرتضوی را به او دادند. او تهدیدگونه قول پیگیری مسئله را در بازگشت به ایران داد. دستگیری مرتضوی در پی اوج اختلافات احمدی نژاد با لاریجانی ها در مجلس آغاز شد، و او با فکر و خیال انتقامجویی به مصر رفت، در ادامه این حالگیری، اولین بی احترامی به احمدی نژاد با نگذاشتن پرچم جمهوری اسلامی، در کنار پرچم مصر آغاز شد، دومین بی احترامی زمانی شروع شد که او در کنار روحانی سنی و پر نفوذ مصر در مسجد الازهر قرار گرفت، او از احمدی نژاد خواست که توهین به سنی ها را تمام کنند و در امور مناطق سنی نشین منطقه خاورمیانه دخالت نکنند، احمدی نژاد که بسیار خوار شده بود به نفر پشت سری گفت که اگر او بخواهد این چنین ادامه دهد محل را ترک خواهد کرد، ولی با قیافه عصبی و ناراحت، این توهین ها راتحمل کرد، سومین بی احترامی به احمدی نژاد پرتاب لنگه کفش از طرف یک ناراضی سوری بود که معتقد بود ایران در امور سوریه دخالت دارد و بشار اسد با پشتیبانی ایران دست به کشتار سوریه ها میزند و چهارمین بی احترامی به احمدی، دوباره پرتاب لنگه کفش و چندتا گوجه بود که در روز آخر سفرش به مصرصورت گرفت.

جالب اینجاست که رفتن احمدی نژاد به مصر گویا به علت ساخت و پاخت های ایران با آمریکا انجام گرفته است، آمریکا از ایران خواسته است که دست از پشتیبانی ار بشار اسد بردارد و در عوض مصر را داشته باشند و سفر احمدی نژاد به مصر بعد از بیشتر از 30 سال قطع رابطه با ایران برای ایجاد روابط مجدد دو کشورانجام گرفته است و در پی این مسافرت دولت ایران اعلام کرد که مصری ها بدون ویزا میتوانند به ایران مسافرت کنندو این خبر، نگرانی از حضور القاعده ایها در لباس تجارت به ایران را افزایش داده است، گرچه به گمان من جای هیچگونه نگرانی ندارد از آنجاییکه خود جمهوری اسلامی هیچ دستکمی از القاعده ندارد. از طرف دیگر صالحی وزیر امور خارجه ایران اعلام کرد در پی دیدار خود با مخالفین سوری دریافته است که رئیس شورای مخالفین سوری انسانی عاقل و دور اندیش است و مذاکره خوبی را با هم پیش برده اند. بهر حال این چنین بنظر میرسد که خبر بالا درست باشد ولی دولت ایران اعلام کرده است در صورت دادن قولهای دیگری از طرف آمریکا، نباید همراه با پرتاب لنگه کفش باشد.  

در باب ستایش از لنگه کفشهای انقلابی، گویا قرار است کمپانی های بزرگ چینی، کفشهای نوک تیز و پاشنه آهنینی را درست کنند که فقط برای پرتاب کردن مورد استفاده قرار بگیرند و با قیمت ارزان در اختیار کشورهای مظلوم خاورمیانه قرارداده خواهند شد تا در صورت ورود احمدی نژاد به هر منطقه ای ازآن استفاده شود، قرارداد با دفتر آقای خامنه ای بسته شده است ولی آقای مشایی از طرف دیگر ازیک شرکت دیگرچینی خواسته است که گلوله های غیر قابل رویت در پاشنه این کفشها جا سازی شود تا در انتخابات آتی ریاست جمهوری مورد استقاده نیمه خشونت آمیز آنها قرار بگیرد.

زنده باد لنگه کفش!

ناهید حسینی

لندن- 9 فوریه 2013

بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.