خلاصه اخباردو شنبه چهار آپریل در نروژ
05.04.2022 - 23:08
برگردان:
مهرداد سید عسگری

دو اعتصاب احتمالی در این هفته

16200 کارگر ساختمانی ممکن است روز سه شنبه اعتصاب کنند و به دنبال آن اعتصاب صنعت دیگری در روز جمعه در صورت عدم توافق بر سر شرایط تسویه دستمزد در جریان میانجیگری صورت می گیرد.

روز یکشنبه، میانجیگریمیان  اتحادیه های کارگری (Fellesforbundet) و فدراسیون صنایع ساختمانی نروژ (Byggenæringens Landsforbund) شکست خورد.

هر گونه اعتصاب احتمالی می تواند بر 960 شرکت تأثیر بگذارد. با این حال، میانجی ها همچنان امیدوار هستند.

جهش قیمت مصالح ساختمانی

سایت تجاری و مالی E24 گزارش می دهد که قیمت مصالح ساختمانی در نروژ به دلیل افزایش هزینه های انرژی و حمل و نقل در حال افزایش است.

Aslaug Koksvik، مدیر بخش مصالح ساختمانی در Virke، به این سایت گفت که مشتریان می توانند انتظار داشته باشند حدود 20 درصد بیشتر بپردازند.

تغییرات قیمت به دلیل بحران انرژی، جنگ و عدم اطمینان عمومی به سرعت اتفاق می افتد. علاوه بر این، رقابت زیادی بین شرکت‌ها وجود دارد.»

افزایش قیمت در این زمان از سال رایج است. در 1 آوریل و 1 اکتبر، شرکت ها می توانند قیمت های خود را افزایش دهند.

نگرانی رئیس بهداشت در مورد سیستم GP

گزارش جدید اداره بهداشت نروژ نشان می دهد که مشکلات استخدام به این معنی است که بیش از 150000 نفر در نروژ بدون پزشک عمومی هستند.

من نگران این هستم و نگرانی در چند سال اخیر افزایش یافته است.

بیورن گولدوگ، مدیر بهداشت اداره بهداشت، گفت، بنابراین مهم است که ما امروز در خدمات بهداشتی به اندازه کافی اولویت بندی کنیم.

آخرین گزارش سه ماهه اداره بهداشت نروژ می گوید که برنامه عمل فعلی برای سیستم GP در نروژ به اندازه کافی خوب نیست تا چالش هایی را که سیستم fastelege با آن مواجه است حل کند.

استقرار افسران گمرکی در اسوالبارد برای جلوگیری از دور زدن تحریمها بر علیه روسیه

از اول ماه مه، مسافران به سوالبارد به دلیل تغییر در قانون گمرک، در بدو ورود به Longyearbyen با افسران گمرک ملاقات خواهند کرد.

در این لایحه که روز جمعه به تصویب رسید، آمده است: «با شرایط فعلی سیاست امنیتی، ما نیاز فوری به کنترل کالاهای وارده و خارج از سوالبارد داریم تا از استفاده سوالبارد برای دور زدن تحریم‌ها و مقررات کنترل صادرات جلوگیری کنیم.»

تغییر این قانون در نتیجه تهاجم روسیه به اوکراین و وضعیت امنیتی اروپا صورت گرفته است.

در این گزارش آمده است: «نیاز به اقدامات فوری بیشتر با تأثیر فوری و تقویت تلاش‌ها در بلندمدت وجود دارد».

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

مهرداد سیدعسگری
برگرفته از:
THE LOCAL.NO

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما