خلاصه اخبارچهارشنبه شش آپریل در نروژ
06.04.2022 - 10:28
برگردان:
مهرداد سید عسگری

دولت به فکر بستن بنادر به روی کشتی های روسی است

اتحادیه اروپا در آخرین دور تحریم‌های خود علیه روسیه به دلیل تهاجم به اوکراین، بستن بنادر خود را به روی کشتی‌های روسی پیشنهاد کرده است و نروژ غیرعضو اتحادیه اروپا نیز در حال بررسی این موضوع است.

نروژ در کنار اتحادیه اروپا و سایر کشورها برای اطمینان از قوی و موثر بودن تحریم ها می ایستد و ما نیز این بسته تحریمی را اجرا خواهیم کرد. وزیر شیلات، بیورنار اسکایران، به شبکه خبری NTB گفت: اکنون پیشنهادات کمیسیون را بررسی خواهیم کرد و ارزیابی خواهیم کرد که آیا نیازی به تعدیل در قوانین نروژ وجود دارد یا خیر.

هفته گذشته ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین، در سخنرانی خود در پارلمان نروژ از تصمیم‌گیرندگان این کشور خواست تا کشتی‌های روسی را از ورود به بنادر منع کنند.

نروژ و روسیه قراردادهای مختلفی در مورد ماهیگیری در دریای بارنتس دارند و نخست وزیر Jonas Gahr Støre قبلاً گفته بود که ممنوعیت کشتی های روسی ممکن است مرتبط نباشد.

حمایت از برق در پاییز امسال به 90 درصد افزایش می یابد

طرح حمایت از برق نروژ در پاییز و زمستان امسال به 90 درصد افزایش خواهد یافت. این بدان معناست که وقتی قیمت برق بالای 70 اوره در هر کیلووات ساعت باشد، دولت نه دهم قبض را پوشش خواهد داد.

طرح برق نیز به طور رسمی تا مارس 2023 تمدید شده است.

حزب چپ سوسیالیست، که دولت برای به دست آوردن اکثریت برای سیاست خود به آن متکی است، گفته است که برای تقویت بیشتر این طرح در پاییز تلاش خواهد کرد.

پایان حمایت از کسب و کار Covid ممکن است به افزایش ورشکستگی منجر شده باشد

مارس شاهد بیشترین تعداد ورشکستگی از نوامبر 2020 بود. به گزارش NTB، تحلیلگران بر این باورند که پایان طرح حمایتی دولت برای کووید برای مشاغل، بخشی از دلیل این افزایش است.

ماه گذشته کمتر از 300 شرکت سقوط کردند که بالاترین رقم ماهانه در 16 ماه گذشته است.

جولی برگ از Experian در بیانیه‌ای گفت: اکنون که طرح‌های حمایتی دیگر وجود ندارد، طبیعی است که پیامدهایی هم برای شرکت‌ها و هم برای صنایع به همراه داشته باشد.
بیشترین تعداد ورشکستگی در شمال بوده است.

دولت یک مرکز پذیرش جدید برای پناهجویان افتتاح می کند

یک مرکز جدید ثبت نام برای پناهجویان در گاردرمون در حال راه اندازی است. به گزارش  NTB، این مرکز می تواند روزانه 200 پناهجو را پذیرا باشد و قرار است در 2 مه افتتاح شود.

این مرکز به افزایش ظرفیت کشور برای ثبت نام پناهندگان و همکاری با مرکز پذیرش در Råde کمک خواهد کرد.

بندیکت بیورلند در بیانیه‌ای در وب‌سایت اداره پلیس نروژ گفت: «ایجاد یک مرکز ثبت‌نام جدید، ظرفیت ثبت‌نام واحد مهاجرت پلیس (PU) را در زمانی که کاملاً  آماده پذیرش پناهجویان اوکراینی باشد، به میزان قابل توجهی افزایش می‌دهد.

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

مهرداد سیدعسگری
برگرفته از:
THE LOCAL.NO

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما