جناب نـوری حـمــزة آخه دروغ هم حدی دارد(در باره تظاهرات بروکسل)

والله بنده هم در آن تظاهرات حضور داشتم. در آن تظاهرات جمعیت در حدود ۴۰۰ نفر بود و از میان ۴۰۰ نفر بسیاری نه تنها اهوازی نبودند بلکه از مردم عرب دیگر کشورها(بحرینی، عراقی، الجزایری،... و نیز از کردهای پزاک، حزب دمکرات کردستان ایران، کومله طرفدار جناح ایلخانی، پ.کاکا، از کردهای سوریه که در کمیته کردها در بلژیک متشکل هستند و نیز تعدادی بلوچ، ترکمن، آذری و ... بودند. اگر با صحبت های من موافقت ندارید لطفا به فیلم سایت الاحواز مراجعه کنید. از اول تا آخر تظاهرات فیلمبرداری شده است.

 جلال

 در تظاهراتی که در بروکسل علیه اعدام های گسترده در خوزستان برپا شده است، بنابر گزارش ها، برخی سخنرانان «بر وحدت ملل غیرفارس در رویارویی با سیاست های لجام گسیخته دولت مرکزی ایران» تاکید کرده اند. این اتحاد علیه چیست؟ می گویند «سیاست های لجام گسیخته ی دولت مرکزی ایران». اما نمی گویند چرا در مبارزه با سیاست های لجام گسیخته ی دولت مرکزی ایران، باید «فارس ها» کنار گذاشته شوند؟ این «اتحاد» همه به جز «فارس» ها فقط وقتی می تواند منطقی و عاقلانه باشد که «فارس»ها همپیمان و همدست حکومت ایران تلقی شوند و اتحاد همه علیه «فارس» ها باشد. قوم گرایان افراطی پوشیده و آشکار همین دروغ را برای خود و دیگران تکرار می کنند. مبارزه با ستم ملی برای آن ها تبدیل شده است به مبارزه با «فارس» و هر چه نشانه ی اتحاد مردم ایران باشد. «اتحاد» علیه «فارس» ها را به هدف مقدم و ثابت خود تبدیل کرده اند، تا از اتحاد مردم ایران برای دموکراسی و عدالت جلوگیری کنند و مبارزه برای دموکراسی در سرتاسر کشور را به مبارزه برای تشکیل دولت دسته و گروه و طایفه ی خود در این و آن گوشه از خاک ایران تبدیل کنند.

 مجبتی

. شما نوشته ای «هزاران اهوازی » اولا از پرچم شرکت کنندگان نشان می دهد که کرد ها ، ترک ها و عرب های کشورهای دیگر در این تظاهرات شرکت کردند بنابرانی شما با عنوان کردن هزاران نفر اهوازی  شرکت  دیگران را منکر شده اید، دروغ دوم شما این است که هزاران نفر می شود چیزی نزدیک به ده هزار نفر ...در حالی که تعداد آنان حداکثر چیزی در حدود سی صد و یا چهار شد نفر باشد.سوم شما در یک سایت فارسی زبان نظرات خود را تبلیغ می کنید و این تظاهرات را علیه فارس ها سازمان داده اید مگرفارس ها علیه اعدام و نقض حقوق بشر فعالیت نمی کنند .مجموعه این ها به انحراف کشاندن مبارزه علیه رزیم اخوندی است انان هم انتظار دارند مردم ایران را با لولو تجزیه طلبی شما  بترسانند.

 فرهاد ایرانی‌

جدا از اینکه چه تعداد از این افراد براستی ایرانی‌ هستند و چه تعداد با حقّه رو شده موسوم به صد دلاری (شیوه ای که سازمان مجاهدین مخترع آن است) گرد آورده شده اند اما نکته جالب

فراخوان سایت‌های عربی‌ و رسانه‌‌های آنها برای شرکت اعراب ساکن اروپا در این میتینگ بود.لینکی‌ که در زیر می‌بینید متعلق به جمعیت اخوان المسلمين سوریه است که نسبت به نوع مشابه آن در مصر دارای تفکرات رادیکال تر و سلفی گرایانه بیشتریست. در این فراخوان از زندانیان عرب ایرانی به عنوان اسیر در دستان نیروهای اشغالگر نام برده شده و در پارگراف دوم آن صراحتا از تمامی‌ اعراب ساکن اروپا درخواست شده برای همدردی با برادران در اهواز اشغالی(اصطلاحی که در مورد فلسطین هم با این عبارت "فلسطین المحتلة "بکار میره)در آن شرکت کنند که هزینه آن شامل حمل و نقل از سرتاسر اروپا و ... هم کاملا واضح است که از چه منبعی تامین میشه .اما نکته جالب بلند کردن پرچم‌های خیالی آذربایجان ج ن و ب‌ ی و دیگر پرچم‌های سرویس‌های بیگانه ساخته است که که دقیقاً نشانگر ارتباط و یکی‌ بودن سرچشمه این گند زار و توطئه بر ضد کشورمانه‌....... http://www.ikhwansyria.com/Portals/Content/?info=Y...

محمد عيلامي

كامنت فرهاد إيراني كامنت يك طرفدار نظام است. دفاع از نظام سوريه، إظهار اطلاع از چگونگي حضور تظاهركنندگان در اين تظاهرات، فرافكني عليه تظاهركنندگان عرب و انزجار از حضور ملل به خوبي حكايت از گرايش اين شخص دارد. نويسنده اين كامنت مي خواهد تا با هشدار دادن به خوانندگان أنها را از تأثير اين فيلم مصون دارد. معلوم است كه وي از تماشاي اين فيلم به شدت نگران شده است.

حامد ایرانی

دوست گرامی جلال ،مگرفارس ها والیت وروسنفکران فارس،نمیگوینددرایران قوم/ملت/ملیت فارس وجودندارد؟وقتی این باصطلاح روشنفکران ولی درواقع تاریکفکران خودشان وجودقوم/ملت/ملیت (هرچه شما بقیه رابنامیدفارس ها هم همان هستندنه یک کلمه بیشترونه کمتر)خوب نیتجه چنین است .اپوزیسیونی بنام فارس درموردمسائل ملی وجودنداردچون قومگرایان فارس صددرصدبارژیم درسرکوبی ملل غیرفارس هم نظرند.واین هنوزاول کاراست متاسفانه سیاست قومگرایان فارس ایرانرابه تجزیه وفروپاشی وفجایع انسانی حاصله پیش میبرددرواقع الیت وقومگرایان فارس بهمراه رژیم تجزیه طلبان واقعی اند.

بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
چه کسانی حامی این تظاهرات بوده اند؟ سایت «جنبش عربی آزادی بخش الاحواز» وابسته به سازمانی به همین نام، از جمله حامیان و پوشش دهندگان اصلی این تظاهرات بوده است. این سایت در نخستین گزارشی که در این مورد منتشر کرد، «تظاهرات گسترده ی بروکسل» را تظاهرات علیه «رژیم اشغالگر فارس» اعلام نمود. این سایت سپس تظاهرات بروکسل را چنین گزارش کرد:
«گزارشی از تظاهرات کوبنده ٨ مارس ملت عرب احوازی برضد اشغالگران فارس در بلژیک
تظاهرات گسترده ای در مقابل مقر پرلمان اروپا در بروکسل پایتخت بلژیک در روز جمعه ٨ مارس ۲۰۱٣ راس ساعت ۱٣:۰۰ بعد از ظهر برگزار شد. این تظاهرات که از نوع خود بی نظیر بود, جهت محکوم کردن احکام ناعادلانه صادر شده علیه فعالان سیاسی عرب احوازی برپا شد که به یاری خداوند و تلاش وطن دوستان توانستیم صدای کوبنده و خروشان تحت اشغال

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
با سلام
گزارش از تظاهرات بیش از هزار اهوازی یا هزاران اهوازی در بروکسل با واقعیت تظاهرات انجام شده مطابقت ندارد. اینکه مردم هر منطقه ایران دارای حق و حقوقند و جمهوری اسلامی بشدت به نقض حقوق مردم در سراسر ایران از جمله اهواز دست می زند بر کسی پوشیده نیست.والله بنده هم در آن تظاهرات حضور داشتم. در آن تظاهرات جمعیت در حدود ۴۰۰ نفر بود و از میان ۴۰۰ نفر بسیاری نه تنها اهوازی نبودند بلکه از مردم عرب دیگر کشورها(بحرینی، عراقی، الجزایری،.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
در تعجبم این همه خرده گیری برای چیست هزاران یا ده نفر چه فرقی میکند مهم اصل خبر است ایا همچین تظاهراتی در بروکسل اتفاق افتاده یا خیر.انچه مسلم است قشر وسیعی از مهاجران غیر فارس در انجا حضورداشته وترتیب دهندگان اصلی این تظاهرات عربهای اهوازی بودند که به اعتراض از زندانی واعدام شدن گروهی از جوانان اهوازی توسط رژیم جمهوری اسلامی گرد هم امده بودند.اگر این شما را ناراحت میکند حق با شماست چون متاسفانه حقوق ما عرب های اهوازی حتی توسط روشنفکران و مخالفان حکومت هم مورد بی عنایتی قرار میگیرد واین موضوع تازه ای نیست و همه ملت عرب به این امر اگاهی کامل دارند.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
حزب تضامن دمكراتيك أهواز كه خود جز شر كت كننده در تظاهرات بروكسل بود، تعدا د مجموعه شركت كنند كان بين ٦٠٠ تا ٧٠٠ نفر ارزيابي نمود، كه از اين ميان إعراب سوريه ، ترك ها و كرد ها هم بودند تعداد أحوازي ها بس از كسر اين تعداد مي شود هزار أن أحوازي خوب خبر تنظيمي حمزه نوري غير واقعي بود ، نبايد لاعتراض كرد؟
http://www.alahwaz.info/site/index.php?option=com_content&view=section&layout=blog&id=10&Itemid=62&lang=fahttp%3A//

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
فكر كنم نيازي نيست يك شخص يا اشخاصي براي حمايت ويا شهادت براي اقاي نوري حمزه كامنت بكذارند اكر جناب اقاي نوري حمزه نوشته بود هزاران نفر بودند به واقعيت نزديكتر است مكر شما مدعي نيستيد به قوم اريايي درهر مكان دنيا اريايي هستند
بنابراين همه عرب احوازي هستند جه سوري باشد يا عراقي يا غيره لذا ما منكر حضور انا نبوديم جون ما از اين عرب هستيم وانها از ما هستند اما حظور ملتهاي غير فارس در اين تظاهرات نشانه ادراك وفهم وهمبستكي براي ازادي از جيزي بنام فارس است اتحاد كل ملتها در ايران قابل قبول است اما اتحاد اين ملتها بر عليه ايران مشكل ساز است اين جه منطقي است كه ايران با اين همه ملتها بايد يكي بماند اما اين همه ملتها نبايد باهمديكر عيه ايران باشند با ايران سالاري كه مدعي هستيد تاريخ وفرهنك اين ملتها ميخواهيد نابود كنيد اين هم دلايلي دارد جون قوم فارس مدعي تاريخ بيشين 2500 ساله از تاريخ

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب حمزه نوری شما برای اینکه ثابت کنید هزاران اهوازی در این تظاهرات شرکت کردند ؛ هیج مدرکی ارائه نکردید ؛ عرب های می توانند از کشورهای دیگر باشند که بودند تازه اگر گیریم 30 اوتوبوس ؛ چیزی نزدیک به 1000 نفر می شود که هزاران می شود چیزی در حدود 10000 نفر؛ سئوال دیگر ایا می توانید در گزارش تان اطلاع رسانی نمائید که هزینه آن را اشخاص خود پرداخت کردند؟ و یا این واقیعت دارد که هزینه آن را دولت قطر پرداخت کرده است ؟

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای توکلی عزیز،
در دنباله بحثس که من با مسئول کامنتها داشتم خواستم بپرسم اگر آقای نوری حمزه جوابی ندهد، آیا کسی اجازه دارد ایشان را دروغگو بخواند، یا کامنتش بدلیل "توهین" حذف می‌شود؟
در ضمن شما و مسئول کلمنتها جواب مرا هم ندادید: مسئولیت شما در قبال دروغ و دروغگویی چیست؟
با تشکر و آرزوی موفقیت
تصویر کیانوش توکلی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
حامد گرامی / مدتی بود که می خواستم با شما صحبت کنم . تلفن شمارا ندارم . سعی می کنم توسط امیل در این باره با هم گپی داشته باشیم
تصویر کیانوش توکلی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اینجانب 2 روز منتظر ماندم تا اقای نوری حمزه پاسخ سئوال مجتبی را بدهند ولی گویا جناب علي عبداني به نمانیدگی از طرف ایشان با تمسخر به مدیریت ایرانگوبال پاسخ نوشت . هر چند که احتیاجی به توضیح نیست که ایران گلوبال نه تنها محدودیتی برای فعالان جنبش های اتنیکی ایران ایجاد نکرده است بلکه مشخصا ای دی برای مطلب گذاری مستقمیم و بدون سانسور وبدون حق ادیتوری ( برای مدیریت ایران گلوبال ) در اختیار آنان قرار داده است .در مجموع برای سه فعال عرب ایرانی این امکان مطلب گذاری مستقیم را فراهم کرده است . شیوه کار ایران گلوبال بر پاسخگویی مستقیم نویسندگان است . ایشان تیتری(شرکت هزاران اهوازی در تظاهرات بروکسل ) که برای شرکت چند سازمان ایتنیکی در تظاهرات بروکسل انتخاب کرد بشدت انحصار طلبانه و نادرست بوده است. در ایران گلوبال دمکراسی یکطرفه نیست و براساس پرسش و پاسخ استواراست .

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
من هم در تظاهرات بودم و درسته بيش از هزار احوازي بودند كه از تمام اروپا به بروكسل آمدند و كرد و ترك وبسياري ديگر نيز حضور داشتند. ولي خوب بيشتر سايت هاي فارسي و رسانه هاي ملت فارس تظاهرات را پوشش خبري ندادند.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
فارسها نبايد از اين تظاهراتها اظهار تعجب نمايند زيرا ملتهاى غير فارسى در(ايران!!!!!!) استقلال خود را از اشغالگران مى گيرند و طرف مقابل را وادار به امضاى حق تعيين سرنوشت ملتهاى غير فارس مى كنند. اين تظاهرات چه احوازى ويا غيره اين همان صداى اعتراض عرب ، آذرى، كرد وبلوچ وملت بزرگوار سوريه كه تمامى از ظلم اشغالگر رنج مى برند وانگهى آقاى حمزى با زبان ساده به شما مى گويد كه ايران شما اگر بداد ملتهاى غير فارسى نرسيد ايران شما به شش قسمت تقسيم خواهد شد كه بنظر من اين با قوانين بين المللى منافاتى ندارد.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب نوري حمزه نوشته اند هزاز أن أحوازي، خوب اين دروغ محض است از كجا أيشان أهوائها را شمارش كرده ، حد اقل مديريت سايت خيلي هم به مليت ها دست و دل بازه ،

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
چقدر ذوق زده شده مديريت سايت و چقدر ترسيدن اين ندا دهندگان مرز پرگهر و چقدر مبهوت وهاج وواج موندن از ديدن تظاهرات ملت هاي غير فارس!!!!!!!!! كه ميان وچندتا كامنت رو جمع ميكنن و توي وسط سايت ميزارن!! اينها نشان شكست هستش نشانه حيرت هست!
هر چه بود در بلژيك تظاهرات بزرگي بود و من رفتم اونجا ديدم. و بايستي واقعيت را قبول كرد. چندين خيابان پر از آدم بود. و خيلي برنامه ها اجرا شد. اين برنامه ها ادامه خواهد داشت وبيشتر خواهيد ديد. نبايد وحشت كرد و نبايد كار سياسي مليت هاي غير فارس را كم و كوچك جلوه داد..