از برکات حکومت اسلامی: هر دو ساعت يك معتاد میمیرد! سن مصرف اعتیاد به 10 سالگی رسید

دین افیون توده هاست و حکومت دینی افیونگر جوانان ایران است. این یک فاجعه انسانی ست که بیماران حاکم بر میهن ما، سن مصرف كنندگان مواد مخدر در كشور را در حال حاضر به 10 سالگي رسانده اند.
دکتر امرالله قرایی رییس انجمن جامعه شناسی ایران معتقد است که در حال حاضر سن روسپی گری در ایران حدود 8-10 سال کاهش یافته و از سن 20 تا 30 سال به 12 تا 18 سال رسیده است.

درحال حاضر بيش از يك ميليون معتاد در كشور داريم و در ايران در هر دو ساعت يك معتاد از دنيا مي رود. اینهمه فاجعه برای اعلام جرم علیه نظام جنایتکار جمهوری اسلامی و محاکمه مسئولان نظام کافی نیست؟ هر دوساعت یکنفر جان می دهد؛ پرسش اینست که هر چند ساعت یکنفر به لشکر معتادان می پیوندد؟ بر بستر کدام محدویت های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی، دامی چنین گسنرده برای نابودی فرزندان ایران گذاشته شده است؟

*******

سن مصرف اعتیاد در کشور به 10 سالگی رسید
گرگان - خبرگزاری مهر: یک مدرس پيشگيري از اعتياد گفت:  سن مصرف كنندگان مواد مخدر در كشور در حال حاضر به 10 سالگي رسيده است و اين مي تواند يك خطر بسيار جدي براي نسل جوان جامعه باشد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد دهقان شامگاه چهارشنبه در اختتامیه جشنواره عکس و فیلم سراب در گرگان افزود: مسئولان نيز بايد سعي كنند فضاهايي را براي مردم ايجاد كنند تا مردم در شرايط بد روحي بتوانند اوقات خود را درآنجا بگذرانند و متاسفانه امكاناتي كه امروزه براي مردم فراهم است قيمت آنها بيشتر از فروش مواد مخدر است.
وي ابراز داشت: روشي كه امروزه در جامعه  در رابطه با اعتياد براي مردم در نظر گرفته شده است در رابطه با پيشگيري، بحث آموزش است و البته  افزايش آموزش لزوما به تغيير رفتار در افراد منجر نمي شود و بايد سعي كنيم كارهاي خود را در حوزه رسانه افزايش دهيم .
 
دهقان تصريح كرد: البته بايد توجه داشت كار در حوزه رسانه نيازمند زمان زيادي است تا منجر به تغيير رفتار شود و هنرمند بايد در اين موضوع به صورت مستمر كار كند.
 
وي ادامه داد: كارها در حوزه رسانه و همسالان بیشتر شود چرا كه بيشتر افرادي كه به سمت مواد مخدر مي روند تحت تاثير فشارهاي همسالان است و بايد سعي كنيم افراد را به سمت كارهاي مفيد و مثبت سوق دهيم و راه درست را به مردم نشان دهيم.
 
وي با اشاره به اينكه يكي از كارهاي هنرمند، بهينه سازي اوقات فراغت جوانان است، اظهار داشت: هنرمند مي تواند با استفاده از ارائه محصولات فرهنگي در ارتباط با موضوعاتي همچون ارائه  اطلاعات حقيقي و درست، كاربردهاي خانواده در  حوزه پيشگيري  و ايجاد مهارت بين والدين و فرزندان در اين حوزه به جامعه كمك كند.
 
این مدرس با اشاره به تغيير شيوه مواد مخدر از سال 84  نسبت به حال گفت: در سال 84  دوسوم مواد مخدر ما از كشورهاي خارجي وارد كشور مي شد و فقط يك سوم آن در كشور توليد مي شد، اما متاسفانه در حال حاضر بخش عمده مواد مخدر در داخل كشور توليد مي شود و بيش از نيمي از معتادان ما را معتادان كراك و هروئين تشكيل مي دهند.
 
دهقان افزود: درحال حاضر بيش از يك ميليون معتاد در كشور داريم و در ايران در هر دو ساعت يك معتاد از دنيا مي رود.
 
وي تصريح كرد: در سال گذشته  بيش از هزارو 495 در ارتباط با كشف مواد مخدر شكل گرفت. 

بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.