حمله به حرکت برای تشکیل شورای ملی ایران ،چرا و چگونه؟

در روزهایی که گذشت و روزهایی که در پیش رو داریم ، مطمئنا شاهد پررنگتر شدن فعالیتها و گفتمانها و گاه نیز هیاهو ها و انتقادها و تخریبها در فضای سیاسی ،بودیم و خواهیم بود .در این میان آنچه که در دو سه روز اخیر و منتهی به سال جدید مشاهده می شود ، تلاشی هدف دار و با برنامه قبلی برای جلوگیری از ادامه حرکت برای تشکیل شورای ملی ایران است که به طور خلاصه به مواردی از این تلاشها اشاره می کنم :

 در روزهایی که گذشت و روزهایی که در پیش رو داریم ، مطمئنا شاهد پررنگتر شدن فعالیتها و گفتمانها و گاه نیز هیاهو ها و انتقادها و تخریبها در فضای سیاسی ،بودیم و خواهیم بود .در این میان آنچه که در دو سه روز اخیر و منتهی به سال جدید مشاهده می شود ، تلاشی هدف دار و با برنامه قبلی برای جلوگیری از ادامه حرکت برای تشکیل شورای ملی ایران است که به طور خلاصه به مواردی از این تلاشها اشاره می کنم :

 
  تلاش عده ای برای بازی کردن نقش دایه مهربانتر از مادر برای شاهزاده رضا پهلوی و القاء موضوع* فریب ایشان از سوی نزدیکان با استناد به گذشته و خیانت برخی نزدیکان محمد رضا شاه فقید
 
* معرفی افراد معلوم الحال از جمع پراگی ها (شرکت کنندگان کنفرانس پراگ ) ، برای جایگزینی همکاران سخت کوش و همراهان وفادار شاهزاده در حرکت برای تشکیل شورای ملی
 
* در نظر نگرفتن رای و نظر اکثریت اعضاء کمیته هماهنگی برای تشکیل شورای ملی ،برای قطع همکاری با افراد متخلف و زیاده خواه (رای مثبت 20 تن از اعضاء از جمع 24 نفره حاضرین جلسه تصمیم گیری برای قطع همکاری ...) و اصرار بر غیر دمکراتیک بودن تصمیمات کمیته ، با وجود بازگو نمودن مکررمبنی بر اراده اکثریت بر اجرا شدن این مهم برای جلوگیری از آسیبهای بیشتر به حرکت
 
* آخرین تلاشها برای جلوگیری از برگزاری نشست شورای ملی به انحاء مختلف و حتی به قیمت جدایی اعضاء و همکاران ،در تشکلهایی که خود را مالک اپوزیسیون می دانند به صورت انتشار بیانیه و مقاله و ویدئوهای تخریبی
 
باید اعتراف کنم وبگویم ، شخصا معتقدم پس از 34 سال ،برای اولین بار همه جمعیت مدعی اپوزیسیون ، با دعوتی که برای همکاری وهمبستگی بر گرد باورهای منشور 16 ماده ای پیشنهادی برای تشکیل شورای ملی، انجام گرفت ؛ به چالشی جدی برای محک خوردن فراخوانده شدند و  این روزها ، فرصت خوبی است برای غربال مدعیان مخالفت با حکومت فعلی در ایران  و بخصوص چهار  گروه مشخص و قابل روئیت در اپوزیسیون که در روزهای اخیر ،بیشتر با آنها و عملکرد و گفتمانشان با توجه به امکاناتی که در اختیار دارند ،همچون تلویزیون و سایت و ... ؛  : آشنا شدیم . این چهارگروه به نظر من عبارتند از
 
الف : کسانی که خود را هوادار و پشتیبان و گاه فدایی ! شاهزاده رضا پهلوی  معرفی می کنند ، ولی به انتخاب و روش و عملکرد ایشان در مسیر تشکیل شورای ملی ایران ، که آن را آخرین تیر رها شده معرفی کرده اند؛  وجهه ای قائل نبوده ،و علنا ایشان را شخصی فاقد درایت در انتخاب یاران و همکاران در این راه  ،معرفی می کنند .(اینها به نظر من بدتر از دشمنان و مخالفین شاهزاده  و در موازات اهداف جمهوری اسلامی عمل کرده  و شاید هم در کنار جمهوری اسلامی هستند!)
 
ب : گروهی که نه سواد لازم برای کار سیاسی دارند و نه شعور کافی برای دخالت نکردن در هر موضوعی  . بنابر این خود را محق می دانند که همانند آخوندهای حوزه دیده  ،در هر موردی نظر دهند و انتظارشان نیز این است که ، همه نظراتشان مورد توجه قرار گیرد و حتی مو به مو اجرا گردد! .(این افراد به نظر من حتی ارزش بحث و گفت و گو نیز ندارند و باید قسمتی از فضای گفتمان را برای های و هوی اینها خالی گذاشت ، تا بی درایتی و کم سوادی خود را در جامعه و محافل گفتمان ، بیشتر به همه ثابت کنند .)
 
ج : افرادی که به صور مختلف با تشکیل احزاب یا سازمانها ، یا بصورت فردی از سالهای دور و از زوایای مختلف  ، در مقابل جمهوری اسلامی قرار گرفته اند و از آنجایی که خود را به نوعی سردمدار و بزرگ جمع مخالفان می بینند ، نشستن و همراهی با جوانان پر شور و عملگرا و دارای دانش روز را که قائل به مصلحت اندیشی و بله قربان گویی نیستند ، بر نمی تابند و به این بهانه فردی که حاصل ضعف شخصیتی و اخلاقی و عدم بلوغ سیاسی حتی با در نظر گرفتن کبرسن است و در حالی که به دروغ ،اولویت خود را نجات ایران و مبارزه با جمهوری اسلامی معرفی می کنند ،از همراهی با حرکت سیستماتیک ،حساب شده ، منحصر به فرد تا کنون و مورد حمایت از درون کشور ، خود داری می ورزند و در واقع نام خود را در تاریخ سیاسی کشور ،چنین بی خردانه ، لکه دار می کنند . ( شخصا با بسیارانی از این گروه ،گفتمان داشتم و بارها و بارها افسوس خورده ام برای ایرانم و برای ملت ایرانم که چشم به دست چه کسانی دوخته اند تا آنها را از رنج و ستمی که به آن مبتلا هستند ، رهایی بخشند .)
 
چ : و در آخر گروهی که مخالفت با جمهوری اسلامی و بازی کردن در نقش اپوزیسیون را به عنوان بیزنس و شغل خود انتخاب کرده اند و می دانند با آزادی ایران و سقوط حکومت ، در دکانشان تخته خواهد شد و نخواهند توانست به ثروت اندوزی و ... خود ادامه دهند .( به عینه چنین گروهها و جنبش ها و سازمانها را می بینیم و با کمی تامل در مورد چگونگی برخوردشان با یک حرکت درست و سیستماتیک تعریف شده برای سرنگونی نظام که در حال حاضر با نام شورای ملی نمود پیدا کرده است  و همراهی معتبرترین و قابل اعتماد ترین فرد اپوزیسیون ،یعنی شاهزاده رضا پهلوی را امتیاز اصلی خود می داند  ، به همه زوایای تاریک اپوزیسیون نماها و نیز به علت دوام رژیمی با چنین پرونده فساد تا کنون  ،پی می بریم! )
 
در نهایت روی سخنم با افرادی است که بارها در انتخاب راه و همراهی با اپوزیسیون حقیقی ،دچار اشتباه شده و گاه فریب حرفها و سخنان هدف دار را می خورند و حرکتی سینوسی در نمودار اپوزیسیون دارند .
این روزها ، به مانند روز موعود و روز امتحان کنکوری است که تک تک کنشگران ، باید نتیجه تلاشهای خود را به عینه ببینند و لمس کنند ؛ و متوجه باشند که ممکن است با کوچکترین لغزشی ، همه فعالیتها و گذشته حتی با کارنامه خوب خود را به زیر سئوال خواهند برد .
 
امیدوارم از این نوشته کسی رنجیده خاطر نگردد ، چرا که با رنجیده خاطر شدن ، باید بار دیگر به نوشته باز گردد و جایگاه خود را در میان این چهار گروه ذکر شده پیدا کند ،و نهایت تلاش خود را جهت خروج از این دسته بندی و جلوگیری از بدنام شدن در تاریخ سیاسی کشورش ،انجام دهد !
به هر حال قرارمان شکستن سکوت بود...یادتان که هست؟!
 
پس به ایران بیاندیشیم...
بی تفاوت نباشیم ...
هوشیارانه عمل کنیم و ملاک عمل و اعتمادمان ، افراد شناسنامه دار ی چون شاهزاده رضا پهلوی باشد.
 
همایون نادری فر
1392/1/1
 
ایمیل نویسنده: 
منبع: 
http://h-naderifar.blogspot.com/2013/03/blog-post_22.html
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

تصویر کیانوش توکلی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
همایون گرامی / با سپاس از پاسخ تان..... نوروز تان مبارک

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
با درود خدمت جناب توکلی ،و تبریک سال نو و سپاس از تلاششان برای ایجاد یک فضای آزاد و مبتنی بر دمکراسی در گفتمانها
جناب توکلی اگر سری به فضای مجازی بزنید ،می بینید که عده ای که نه دارای نام حقیقی هستند و نه هویتی مشخص ؛ با ایجاد گروههایی ، سعی در اشاعه این تفکر را دارند که تعدادی از پر کارترین و تلاشگر ترین افراد در کمیته هماهنگی برای تشکیل شورای ملی را ، مجبور به استعفا کنند ! و در عین حال با زیرکی خاصی ، افرادی از جمع نشست پراگ را جایگزین سازند! دوست دارم که خود این موضوع را بررسی کنید و به نتیجه برسید . در صورت عدم موفقیتتان ،حتما با من تماس بگیرید تا موارد را مستندا خدمت شما عرض کنم ( فعلا در این فضای مسموم و پر از تهمت و افترا ، صلاح نمی دانم که نام افراد بصورت عمومی برده شود و موضوع لوس گردد! ) . پیروز باشید و مانا
تصویر کیانوش توکلی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
منظور از «معرفی افراد معلوم الحال از جمع پراگی ها » کیست ویا چیست؟