پرواز بمب‌‌افکن‌های رادارگریز آمریکا بر فراز کره جنوبی

علی‌رغم هشدارهای کره شمالی نسبت به وقوع جنگ اتمی، آمریکا امروز اعلام کرد دو فروند بمب‌افکن رادارگریز بی-۲ این کشور که قابلیت حمل کلاهک هسته‌ای دارند در جریان عملیات‌های «بازدارنده‌» بر فراز کره جنوبی پرواز کرده‌اند.

 این دو فروند بمب‌افکن بی-۲ که از پایگاه هوایی وایت‌من در میسوری برخاسته‌اند در مجموع مسافتی حدود ۱۳ هزار مایل، برابر با ۲۰ هزار و ۸۰۰ کیلومتر، را پیموده‌اند و در راستای اجرای ماموریت خود، اهداف فرضی در کره جنوبی را آماج بمب‌های غیرواقعی قرار داده‌اند.
به گزارش رادیو فردا، ارتش آمریکا تاکید کرده است که این عملیات «توانایی ایالات متحده را در انجام حملات دقیق و سریع به اهدافی که در مسافت‌های دور قرار دارند، نشان می‌دهد».

کره شمالی که در هفته‌های اخیر بارها نسبت به وقوع جنگ در شبه‌جزیره کره هشدار داده است و روز گذشته اعلام کرد جنگ هر لحظه می تواند آغاز شود وهمچنین ارتباطات تلفنی نظامی خود را با کره جنوبی قطع کرد تا تنش‌های نظامی میان دو کشور شدت یابد.

چاک هیگل، وزیر دفاع ایالات متحده، نیز روز پنج‌شنبه به همتای کره‌ای خود گفت که سئول می‌تواند نسبت به حمایت نظامی آمریکا از هر نظر اطمینان کامل داشته باشد.

بخش: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.