بهروزمطلب زاده :آنچه در حزب توده جدی گرفته نمی شود،سیاست است

کیانوش توکلی : طی یکی دو هفته گذشته چند نامه اعتراضی ازسوی تنی چند ازاعضا ءکمیته مرکزی سابق  حزب توده ایران وتعدادی دیگر ی ازاعضاءوهواداران آن حزب در داخل وخارج کشور از سوی کاربران در ایران گلوبال  به نشر رسیده است.محتوای این نامه ها عمدتا اعتراض به  روش غیر مسئولانه و غیر دمکراتیک قطعنامه ای  است که درکنگره ششم آن حزب به تصویب رسیده است. برای آگاهی هرچه بیشتر خوانندگاه سایت ایران گلوبال ؛ مصاحبه ای با بهروز مطلب زاده یکی از امضاءکنندگان نامه های اعتراضی داشته ایم که توجه شما را به آن جلب می کنیم:

انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

نظر : 
رحیم جان من توده ای نیستم ولی از نوجوانی با توده ایها بسر بردم و آنها را به نیکی میشناسم.الان که دوسال از ماجرای بی بی سی گذشته کاملا مشخص است که علی خدایی موقعیت را درست تراز دوستان شما تشخیص داده بود و شرکت ایشان در برنامه مذکور نه تنها به ضرر توده ایها نبود بلکه دفاع همه جانبه و اصولی ایشان از سیاست های گذشته حزب باعث روشنگری و عقیم گذاشتن نیات گردانندگان بی بی سی گردید. دوستان نامه مردم بهتر است سری از محاق بیرون بیاورند و ببینند نظر دوستداران حزب چیست. امروزه اغلب هواداران و دوستداران غیر تشکیلاتی حزب به تحلیل های راه توده به عنوان میراث دار حزب نگاه میکنند.فراموش نکنید 1357-60 چه کسانی در رهبری حزب بودند که همگی از مفاخر بی نظیر حزب و جنبش کمونیستی ایران هستند.گناه علی خدایی و سایر گردانندگان راه توده تنها وفاداری صادقانه به خط مشی اصولی حزب در گذشته و تبیین علمی آن با شرایط اموز است
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
دوست گرامی مینا. پس از اینکه آقای خدایی در برنامه ی پرگار بی بی سی شرکت کرد، نزدیک به 100 مقاله از طرف بی بی سی علیه حزب منتشر شد.می گویید خزب توده ایران هیچ مطلبی ننوشت. معلوم است امه مردم را دنبال نمی کنید وگر بیانیه بلند حزب را می دیدید!! در بیانیه، حزب گفته بود بی بی سی شروطی گذاشت و حزب هم گذاشت. اما بی بی سی نپذیرفت. به همین دلیل، حزب در ان میزگرد شرکت نکرد:دریافت قرار است موجی علیه حزب راه بیفتد. یک "امتیاز" دادن و 100 امتیاز گرفتن!! اما آقای خدایی به نام "نماینده" حزب شرکت کرد و بی بی سی هم خوب یقه اش گرفت. چگونه؟ درست است که خدایی از حزب دفاع کرد، اما بی بی سی بحث را فقط در سالهای 1357-60 حبس کرد و نگذاشت از سیاست امروز چیزی گفته شود. او می خواست با یاداوری دفاع خوش بینانه و دربست حزب از خمینی در "ان سالها" آبروی بازیافته حزب را بار دیگر ببرد.
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
من نه سر پیازم و نه ته پیاز. ولی سئوالی داشتم که امیدوارم بمعنی طرفداری از خاوری معنی نشود. که او را نیز آزموده ایم. و اما سئوال این است:
عمویی گرداننده شوهای تلویزیونی بود. افسران و صدها توده ای دیگر اعدام شد ولی عمویی مجری برنامه زنده ماند. من می پذیرم که او را شکنجه کرده بودند و زیر شکنجه آن برنامه را اجرا کرد. آیا وظیفه او نبود که در اولین فرصت ممکن ماجراهای آن شکنجه ها را بیان کند تا همه بدانند که چه گذشته. چرا عمویی این کار را نکرد؟ از ترس بازداشت و شکنجه؟ می توان درکش کرد. ولی چرا وقتی توانست از کشور خارج شده و به اروپا برود، کاری نکرد. چرا حبرنگاران را جمع نکرد تا توضیح دهد که بر تهمتن و رستم و رخش و ... چه گذشت؟ شاید بگویند می خواست برگردد و فعالیت کند. ولی او که 86 سال دارد و متاسفانه دیر یا زود فوت خواهد کرد، چرا نخواست پرده از رازها برکنار شود؟ آنها که از کیانوری و عمویی
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
شما از این همراهی کنگره ششم و نگارنده گان نامه‌های بقول شما مذبوحانهٔ بر علیه رفیق عمویی و رهبری گذشته حزب با بی‌ بی‌ سی‌ فارسی در این دو سال گذشته در تعجب نیستید؟؟ نوک تیز حمله بی‌ بی‌ سی‌ و دشمنان حزب همیشه متوجه رهبری حزب در سال‌های اول انقلاب بود و هست(رفیق کیا، رفیق طبری،و، و ... و حالا رفیق عمویی). این چه اتّفاق نظریست در تعجبم! نه‌ اینکه خدای نکرده خواسته باشم به کسی‌ انگی‌ بزنم ولی‌ در تعجبم!!!!عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
من آدم ساده ای هستم. سئوالی دارم. آیا دفاع از خط حمایت از رژیم خمینی به معنی دفاع از حزب توده ایران است؟ یا محکوم کردن آن سیاست؟
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
با سلام، دوستی‌ اینجا از بی‌ بی‌ سی‌ نوشت.بله من هم یادم می‌‌آید که دو سال پیش بی‌ بی‌ سی‌ شروع به انتشار مقاله‌های بر علیه حزب توده ایران به مناسبت هفتاد سالگی حزب کرد. دریغا از ی‌ک مقاله در طرفداری از حزب از جانب آقایانی که الان بطور مذبوحانهٔ بر علیه رفیق عمویی مقاله می‌‌نویسند در آنجا نبود. تنها کسی‌ که مقاله‌ای به طرفداری از حزب نوشت و بعد هم در برنامه پرگار از حزب دفاع کرد شخصی‌ بود به نام خدایی که اون هم حالا از طرف این آقا یون جاسوس نامیده می‌‌شه(آفرین به غیرت این جاسوس) که حداقل از حزب طرفدری کرد و سعی‌ در بد نام کردن رهبران گذشته وبی اعتبار کردن حزب ننمود.

عدم انتشار شده: 
false
تصویر کیانوش توکلی

نظر : 
میترای گرامی / ما هیج مشکلی در این باره نداریم و از همینجا اعلام می کنم در ارتباط با همین مسایل و در پاسخ به بهروز مطلب زاده هر کدام از مسئولین حزبی شناخته شده که حاضر به گفتگو باشد، مصاحبه خواهد شد، تا دو طرف حرف و سخن خود را بگویند. تلفن تماس 004526730554است
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
آقای توکلی عزیز، شما که بنا به گفتهٔ خودتان غم رعایت دموکراسی درون حزبی را می خورید آیا به فکرتان نمیرسه که با یک مسئول حزبی هم در این باره صحبت کنید، شما هم دقیقا به سبک بی بی سی سنگ را بسته و سگ را رها می کنید...
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
قابل توجه آقای سبز علی مو جمال. اگر شما آنقدر شهامت ندارید که با نام اصلی خود ادعاهای پوچتان را مطرح کنید. حداقل باید از آقای مطلب زاده متشکر بود که با شجاعت نظراتش را مطرح کرد بدون آنکه پشت درخت مو و خرزهره و غیره پنهان شود. در ضمن شما سعی بکنید برای نماینده لندن نشینتان جانشینی پیدا کنید که دارد تق اش در می آید.شاید هم خود شما بعد از جابه جائی در چند کشور اکنون خودتان را برای جانشینی او آماده می کنید. مبارک است.
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
داستان ساده و تکراری است . هر کسی که کوچکترین نقدی به حزب توده ایران بکند، خائن ، جاسوس ، بریده ....است .کامران رئوفی یکی از زندانیان سابق توده ای نامه ای به علی خاوری می نویسد بجای درج نامه در نامه مردم ؛ فحش نامه ای بنام کاوه مهرآیین در ارگان حزب در پاسخ به کامران درج می شود . حالا ایران گلوبال اقدام به درج هر دو نامه کرده است و مصاحبه ای را با یکی از منتقدین حرب انجام داده است متهم به نقض بی طرفی می شود . اقایان دست بردارید . دنیا استبدادی عوض شده است ؛.سانسور دیگر کار ساز نیست .اقایان از خواب بیدارشوید .
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
سئوالی داشتم آیا کمیته مرکزی یک حزب سیاسی به کار چریکی مشغول است که باید اسم آن مخفی بماند یا به کار جاسوسی مشغول است که برای لو نرفتن آن نباید اسمی از آن بیاید . من یاد ندارم حزب توده ایران تا قبل از انقلاب 57 و تا زمان سرکوب حتی در بدترین شرایط کسی اعضای کمیته مرکزی آن را نشناسد.آقای موخجالت بکشید . حزب توده ایران به مانند دیگر احزاب کمونیست فراز و نشیب بسیار دیده و سرانجام در برخورد با واقعیات ناآلودگی های آن پالایش می یابد . دور نیست که کسانی که با یک برنامه مشخص دست به کار تبدل شدن حزب به یک حزب 10 الی 15 نفره بودند ، سند بی لیافتی اشان همراه با سند همکاری اینتلجنت سرویس برای همگان افشا شود . به راستی آقای ........که سالهای سال در انگلیس سکونت داشته روابط نزدیکی با حزب کار انگلیس دارد ، چه کسی می باشد و چرا اصرار دارد تا زیر سایه رفیق ..... به اعمال و روش های پست خود ادامه دهد .
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
صد مرحبا به "بی طرفی" کیانوش خان توکلی و هزار مرحبا به رشد فکری و سیاسی و ادب بهروز خان مطلب زاده که نه اتهام میزند نه به کسی توهین میکند و نه نام مخفی افراد کمیتۀ مرکزی حزب تودۀ ایران را در اینجا و جاهای دیگر لو میدهد. بلکه تنها تحلیل منطقی، علمی و سیاسی میکند آنهم چنان در خشان که باعث خوشحالی است که خارج از حزب تودۀ ایران و در اروپا به چنین درک بسیار بالائی رسیده است. من توصیه میکنم "راه توده" ایشان را بجای علی خدائی به رهبری بر گزیند.
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
من هم عضو مشاور کمیته مرکزی،منتخب کنفرانس ملی بودم که از سوی رفقای مقیم سوئد برای شرکت در کنگره ی سوم حزب انتخاب شدم.از برلین تلفن های پی در پی شد که مرا اعزام نکنند.پا فشاری ی رفقای سوئد باعث شد من در کنگره شرکت کنم.نکته ای که می خواهم به آن اشاره کنم اینست که آیا تا به حال کسی دیده یا شنیده است که حزبی کنگره تشکیل دهد و اولین گزارشی که داده می شود گزارش کمیته ی مرکزی نباشد؟شنیده اید که کنگره ی حزبی،در غیاب اعضای کمیته ی مرکزی و هیئت سیاسی تشکیل شود؟آری دوستان!من دیدم که از حدود 60 نفر اعضای اصلی و مشاور فقط 5 نفر در کنگره ی سوم حضور داشتند و کنگره بدون گزارش کمیته ی مرکزی سر هم بندی شد.به اسناد حرب و نامه ی مردم مراجعه کنید تا به صحت حرف من پی ببرید.از همان تاریخ من هم مانند بقییه کنار گذاشته شدم و من هم در گوشه ی خاوت خود فقط ناظر بودم.ولی دروغ های کثیف علیه عموئی و خدائی تحمل ناپذیراست
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
تشکر از گفتن حقأیق
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
با سلام،

فقط می‌‌تونم بگم که جانا سخن از زبان و دل‌ ما می‌‌گویی.مرسی‌ آقای بهروز.

با تشکر م_پایدار
عدم انتشار شده: 
false