رفتن به محتوای اصلی

پیام رضا پهلوی به مناسبت روز کارگر: ایران از آواز شما پرخروش می‌شود
01.05.2022 - 05:54

شاهزاده رضا پهلوی در پیامی به‌مناسبت روز جهانی کارگر، تداوم اعتراض‌های کارگران و معلمان در ماه‌های گذشته را «نشانه بیداری روح حق‌طلبی» در این قشر از جامعه دانست.

به گفته شاهزاده رضا پهلوی، «این حق‌طلبی در پیوند با ایران‌دوستی آزادی‌خواهانه، اعتراضات کارگران و معلمان را به مطالبات دیگر اقشار جامعه ایران از جمله دانشجویان، زنان و فعالان سیاسی و مدنی گره زده و جنبش‌های مختلف اعتراضی را در خیابان به یکدیگر نزدیک‌تر کرده است.»

در روز جهانی کارگر، به همه زحمتکشان و مزدبگیران ایرانی به ویژه آنها که برای رسیدن به یک زندگی شرافتمندانه در ایران آزاد و آباد اعتراض و اعتصاب می‌کنند، درود می‌فرستم.

 

 

او با هشدار اینکه جمهوری اسلامی در کنار بازداشت و سرکوب امنیتی فعالان کارگری و معلمان، درصدد تفکیک اعتراض‌های صنفی و سیاسی است، این تلاش جمهوری اسلامی برای تفرقه‌انگیزی را محکوم به شکست دانست.

شاهزاده رضا پهلوی در بخش دیگری از پیامش نوشت: «در یک رژیم تمامیت‌خواه و مستبد دینی که بی‌کفایتی و فساد سیستماتیک در تمام ارکان آن نفوذ کرده، هر اعتراضی سیاسی است؛ و این سیاسی بودن در سخنان شجاعانه بسیاری از کارگران و معلمان معترض بیش از پیش خودش را نشان می‌دهد.»

شاهزاده رضا پهلوی زندگی شرافتمندانه را حق کارگران و معلمان در ایران برشمرد و نوشت: «امنیت شغلی و جانی حق شماست. اعتراض به دزدی‌ها و چپاول بی‌پایان این رژیم از جیب ملت ایران، حق شماست. اعتراض به دزدی‌ها و چپاول بی‌پایان این رژیم از جیب ملت ایران حق شماست. برایتان در راهی که در پیش گرفته‌اید، پیروزی آرزو می‌کنم.»

او در پایان پیامش نوشت: «بدانید که ایران از آواز شما پرخروش می‌شود و ملت به شما به چشم تحسین و آفرین می‌نگرد.»

معلمان قصد دارند روز یکشنبه ۱۱ اردیبهشت مقابل مجلس شورای اسلامی در تهران، مقابل اداره کل آموزش‌و‌پرورش در مراکز استان‌ها و همچنین مقابل اداره آموزش‌و‌پرورش در شهرستان‌ها تجمع کنند. کارگران و تشکل‌های کارگری همه ساله در روز جهانی کارگر برای تحقق مطالباتشان تجمع اعتراضی برگزار می‌کنند.

یک روز پیش از اعتراض‌های هم‌زمان کارگران و معلمان در ایران، پنج نفر از اعضای کانون صنفی معلمان و فعالان صنفی حقوق معلمان در ایران بازداشت شدند. ده‌ها فعال صنفی دیگر در سراسر کشور را نیز نیروهای امنیتی احضار کردند.

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

کیانوش توکلی

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما

افزودن دیدگاه جدید

لطفا در صورتیکه درباره مقاله‌ای نظر می‌دهید، عنوان مقاله را در اینجا تایپ کنید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

لطفا نظر خودتان را فقط یک بار بفرستید. کامنتهای تکراری بطور اتوماتیک حذف می شوند و امکان انتشار آنها وجود ندارد.

CAPTCHA
لطفا حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.