رفتن به محتوای اصلی

لاوروف: هیتلر نیز دارای پیشینه یهودی بود!
03.05.2022 - 08:28

اسرائیل روز دوشنبه سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه، را به دلیل آنکه گفت آدولف هیتلر ریشه یهودی داشته است، محکوم کرد و او را به گسترش یهودستیزی و کوچک شمردن هولوکاست متهم کرد. اسرائيل همچنین سفیر روسیه را در واکنش به این سخنان احضار کرد.

"دروغ بزرگ" روسیه پوتین مبنی بر رشد نازیسم در اوکراین برای فریب مردم روسیه و توجیح تجاوز نظامی به خاک و حقوق مردم اوکراین هر روز آشکارتر می شود.

این موضوع بعلاوه ناکامی ارتش روسیه در تصرف سریع اوکراین و گماردن رژیمی دست نشانده در این کشور رهبران روسیه را در مخمصه ای سخت قرار داده است. پی آمد های چنین وضعیتی هم اکنون خود را به صورت تناقض گویی و اظهارات غیر عادی در عرف دیپلماتیک در نزد رهبران روسیه، یعنی پوتین و لاوروف، نشان می دهد.

اما موضع نرم اسرائیل در مقابل روسیه در رابطه با جنگ اوکراین تا کنون را می توان ناشی از توافق این دو کشور در مورد واگذاشتن حریم فضایی سوریه به اسرائیل و باز گذاشتن دست این کشور در حمله به نیروهای وابسته به جمهوری اسلامی در سوریه دانست.

از طرف دیگر روسیه با توجه به روابطش با جمهوری اسلامی ضد آمریکا و اسراییل بطور خاص، و احساسات یهودی ستیزانه در جهان اسلام بالقوه و بطور عام، تلاش می کند متحدین بیشتری در بین کشورهای اسلامی پیدا نموده و یا حداقل بتواند جنگجویان مسلمان بیشتری را وارد جبهه های جنگ در اوکراین کند. بنابر این اظهارات اخیر لاوروف شاید آگاهانه و با نظر داشت چنین اهدافی صورت گرفته باشد که می تواند موجب باز شدن برگ جدیدی در روابط اسرائیل و روسیه گردد.

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

کیانوش توکلی

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما

افزودن دیدگاه جدید

لطفا در صورتیکه درباره مقاله‌ای نظر می‌دهید، عنوان مقاله را در اینجا تایپ کنید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

لطفا نظر خودتان را فقط یک بار بفرستید. کامنتهای تکراری بطور اتوماتیک حذف می شوند و امکان انتشار آنها وجود ندارد.

CAPTCHA
لطفا حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.