جواب توجیه نامه تهیه‌ کننده سریال موهن "ساخت ایران ۳"

آقای سید امیر پروین‌ حسینی

نامه سرگشاده جنابعالی در پاسخ به اعتراضات گسترده به سریال توهین آمیز ساخت ایران خطاب به مردم سیستان و بلوچستان که مصداق پاشیدن نمک بر زخم بود, را خواندم. مسبوق به سابقه و عملا نوشته اید این کار (استفاده از لباس زنان و مردان بلوچ) برای حمل مواد مخدر را برای شادی و خنداندن همه مردم ایران انجام داده ام.

سالهاست که در این مملکت نفرین شده تولیدات "ساخت ایران" از جمله سریال ها و فیلم ها و جوک های توهین آمیز به ترک ها, عرب ها, بلوچ ها, لرها و دیگر ملیت ها, از این مردمان تحت ستم مضاعف و مظلوم هزینه شده تا با لوده گری مستهجن و هزل و بزله گویی نفرت انگیز و شرم آور باعث خنده "از ما بهتران" مرکز نشین بشوند. با بی آزرمی و گستاخی باورناپذیر نوشته اید: "همه از عشق و علاقه ما به هموطنان سیستان و بلوچستانی آگاه هستند". در جواب این چشم سفیدی باید گفت: "از طلا گشتن پشیمان گشته ایم, مرحمت فرموده ما را مس کنید". چون حقیقتا ما را به خیر تو امید نیست، شر مرسان.

 واژه "بی آزرمی" را به کار می برم چون حتی در مجلس شورای اسلامی, خطاب به شما با صدای بلند فریاد زده شد: ؛ننگ بر شما, این بی شرمی شما را نه می‌بخشیم و نه فراموش خواهیم کرد ". و شما در جواب بجای عذرخواهی, عذر بدتر از گناه آورده اید که دلالت بر اوج وقاحت شما دارد.

از بقیه نمایندگان مجلس هم انتظار می رود این سریال را محکوم کنند.

 عبدالستار دوشوکی

مرکز مطالعات بلوچستان ـ لندن

اینستاگرام تهیه کننده سریال موهن:   https://www.instagram.com/amirparvinhosseini

اینستاگرام کارگردان سریال موهن:    https://www.instagram.com/bahman.goudarzi

 

مردم عزیز سیستان و بلوچستان؛

سلام

من سید امیر پروین‌حسینی که سال‌های سال برای شادی و خنداندن همه مردم ایران، فیلم و سریال ساخته‌ام متهم شده‌ام که در آخرین کارم یعنی سریال «ساخت ایران ۳» به لباس شما توهین کرده‌ام.

آن‌هایی که من و عوامل این سریال را می‌شناسند، از عشق و علاقه ما به هموطنان سیستان و بلوچستانی آگاه هستند اما برای کسانی که ما عاشقان اقوام ایران را کمتر می‌شناسند این توضیحات را می‌دهم.

ما در سریال «ساخت ایران ۳» از این لباس استفاده کردیم چون آن را یک اثر هنری می‌دانیم، از لباس زنان بلوچ بهره بردیم چون آن را اثر باارزشی می‌دانیم که قابلیت انتقال به کشورهای دیگر را دارد، قاچاقچیان هم از این لباس‌ها (به بهانه فروش و سوغات) استفاده کردند که پوششی باشد برای کارهایشان.

هدف مشخص ما در سریال «ساخت ایران» همین بوده است.

با احترام و ادب به همه مردم سرزمینم

سید امیر پروین حسینی

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: