درگیری و جنگ و گریز خیابانی مردم اردبیل با نیروهای امنیتی – ویدئو

درگیری و جنگ و گریز خیابانی مردم اردبیل با نیروهای امنیتی – ویدئو
نیروهای امنیتی تلاش می‌کنند از برگزاری تظاهرات ممانعت به عمل بیاورند اما مردم اردبیل از هر فرصتی برای تجمع استفاده می‌کنند
مردم اردبیل در اعتراض به گرانی و کمبود کالاهای اساسی تظاهرات کردند. این تظاهرات از عصر روز جمعه ۲۳ اردیبهشت‌ماه آغاز شد. نیروهای امنیتی و ضدشورش تلاش می‌کنند، از شکل‌گیری تظاهرات گسترده جلوگیری کنند.‌

نیروهای امنیتی با حضور گسترده در خیابان‌ها تلاش می‌کنند، با ایجاد جو رعب و وحشت از برگزاری تظاهرات جلوگیری کنند. اما جوانان معترض از هر فرصتی برای جمع شدن و دادن شعار استفاده می‌کنند. مردم اردبیل مانند سایر نقاط ایران به گرانی و تورم بی‌سابقه اعتراض دارند.

اعتراض مردم به گرانی از یک هفته پیش با گران شدن آرد و سایر کالاهای اساسی آغاز شد. مردم ابتدا در استان خوزستان و در شهرهای ایذه، شادگان، حمیدیه، دزفول، ایذه، اندیمشک به اعتراض و تظاهرات پرداختند. در ادامه این اعتراضات به سایر شهرهای ایران مانند شهرکرد، خرم‌آباد، اصفهان، و جونقان هم گسترش یافته است.

قطع اینترنت با شروع اعتراضات

مقامات دولتی، اینترنت در بیشتر شهرهای استان خوزستان و چهارمحال و بختیاری را قطع کرده‌اند. مردم در حال حاضر در بی‌خبری مطلق از وضعیت این شهرها می‌باشند. قطع اینترنت به منظور قطع ارتباط شهرها می‌باشد تا در صورت بروز اعتراضات، اخبار آن به سایر شهرها نرسد.

رئیسی تلاش می‌کند، با حضور گسترده نیروهای امنیتی و ایجاد جو رعب و وحشت مردم را به ساکت کند. اما مردم از هر فرصتی برای تظاهرات و ابراز مخالفت استفاده می‌کنند.

این روزها جهش سرسام‌آور قیمت‌ها باعث بالا گرفتن نارضایتی در سراسر کشور شده است. افزایش قیمت‌ها باعث هرچه کوچکتر شدن سفره مردم حتی در دهک‌های ۷ و ۸ هم شده است. مردم برای خرید مرغ، ماکارونی و… باید ساعت‌ها در صف‌های طولانی منتظر بمانند.

برگرفته از: 
سایت ایران کارگر
بخش: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: