فیلم‌های تظاهرات بروجرد و شلیک به تظاهرکنندگان توسط ماموران

فیلم‌های تظاهرات بروجرد و شلیک به تظاهرکنندگان توسط ماموران
مردم بروجرد در اعتراض به گرانی نان و دیگر کالاهای اساسی به خیابان آمده و شعارهای ضدحکومتی می‌دهند

مردم بروجرد روز جمعه ۲۳ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۱، در ساعت اولیه شب، تظاهرات خود بر علیه گرانی را آغاز نمودند. جمعیت شرکت کننده در حرکت اعتراضی مردم بروجرد، در حالی که در خیابان شهر حرکت می‌کنند شعار «مرگ بر دیکتاتور» سر دادند.

مردم بروجرد همچنین شعار می‌دادند: «نترسید نترسید ما همه با هم هستیم» «توپ تانک فشفشه آخوند باید گم بشه»

نیروهای امنیتی به منظور سرکوب تظاهرات مردم بروجرد اقدام به شلیک به سمت تظاهرکنندگان کردند. تا لحظه تنظیم خبر، هنوز گزارشی از مجروحین یا کشته شدگان نرسیده است.

اعتراض مردم به گرانی از یک هفته پیش با گران شدن آرد و سایر کالاهای اساسی آغاز شد. مردم ابتدا در استان خوزستان و در شهرهای ایذه، شادگان، حمیدیه، دزفول، ایذه، اندیمشک به اعتراض و تظاهرات پرداختند. در ادامه این اعتراضات به سایر شهرهای ایران مانند  اردبیل، شهرکرد، خرم‌آباد، دهدشت،رشت و جونقان هم گسترش یافته است.

قطع اینترنت با شروع اعتراضات

مقامات دولتی، اینترنت در بیشتر شهرهای استان خوزستان و چهار محال و بختیاری را قطع کرده‌اند. مردم در حال حاضر در بی‌خبری مطلق از وضعیت این شهرها می‌باشند. قطع اینترنت به منظور قطع ارتباط شهرها می‌باشد تا در صورت بروز اعتراضات، اخبار آن به سایر شهرها نرسد..

رئیسی تلاش می‌کند، با حضور گسترده نیروهای امنیتی و ایجاد جو رعب و وحشت مردم را به ساکت کند. اما مردم از هر فرصتی برای تظاهرات و ابراز مخالفت استفاده می‌کنند.

این روزها جهش سرسام‌آور قیمت‌ها باعث بالا گرفتن نارضایتی در سراسر کشور شده است. افزایش قیمت‌ها باعث هرچه کوچکتر شدن سفره مردم حتی در دهک‌های ۷ و ۸ هم شده است. مردم برای خرید مرغ، ماکارونی و… باید ساعت‌ها در صف‌های طولانی منتظر بمانند.

برگرفته از: 
سایت ایران کارگر
بخش: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: