اعتراض ضد حکومتی به استان اصفهان رسید
18.05.2022 - 06:29

اعتراض ضد حکومتی در ایران با وجود فضای به شدت امنیتی و استقرار هزاران نیروی امنیتی و یگان ویژه در سطح شهرها، سه‌شنبه شب در تعدادی از شهرهای چهارمحال بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد ادامه یافت و با به خیابان آمدن مردم گلپایگان به استان اصفهان گسترش یافت.

مردم گلپایگان در استان اصفهان اعتراضات ضد حکومتی سه‌شنبه شب خود را با شعار «رئیسی حیا کن، مملکت را رها کن» آغاز کردند و در ادامه شعارهایی چون «مرگ بر دیکتاتور»، «رضا شاه روحت شاد» و «توپ، تانک، فشفشه، آخوند باید گم بشه» سر دادند.

نیروهای امنیتی و یگان ویژه نیروی انتظامی پس از آغاز اعتراضات خیابانی مردم گلپایگان به معترضان هجوم برده و شماری از معترضان را بازداشت کردند.

نیروهای امنیتی همچنین از شوکر و گاز اشک‌آور برای سرکوب اعتراضات ضد حکومتی در گلپایگان استفاده کردند با این حال معترضان همچنین به تظاهرات خیابانی خود ادامه دادند و در برابر حملات شدید نیروهای امنیتی لباس شخصی و نیروهای یگان ویژه شعار «می‌جنگیم، می‌میریم، ایران رو پس می‌گیریم» و «خامنه‌ای قاتله، ولایتش باطله» سر دادند.

در شهرکرد، مرکز استان چهار محال بختیاری، اعتراضات حکومتی سه‌شنبه شب نیز با وجود حاکم شدن فضای امنیتی و استقرار هزاران نیروی یگان ویژه در این شهر ادامه یافت.

اعتراضات در شهرکرد درحالی سه‌شنبه شب تداوم داشت که براساس ویدیویی اعتراضات شب پیش منتشر شد نشان می‌دهد یکی از فرماندهان میدانی نیروهای امنیتی در بلندگوی خودروی خود به نیروهای یگان ویژه و نیروهای امنیتی دستور می‌دهد تا «هرکس» در اعتراضات بوده را بازداشت کنند.

گزارش‌ها همچنین حاکی است که با وجود اعزام گسترده نیروهای یگان ویژه به شهر جونقان در استان چهارمحال و بختیاری، اعتراضات ضد حکومتی مردم این شهر سه‌شنبه شب نیز ادامه داشت.

این شهر یکی از اولین شهرهایی بود که از هفته گذشته اعتراضات ضد حکومتی در آن اوج گرفت و در جریان اعتراضات پنج‌شنبه گذشته این شهر یک پایگاه بسیج نیز به آتش کشیده شد و مردم معترض شعارهایی علیه سپاه پاسداران و بسیج و نیز شعار «مرگ بر خامنه‌ای» سر دادند.

بر اساس گزارش‌ها و تصاویر منتشر شده، نیروهای امنیتی روز سه‌شنبه در مراسم خاکسپاری پیش‌علی حاجیوندی، از کشته‌شدگان اعتراضات اخیر، به مردم حاضر در این مراسم که در روستای شول‌آباد الیگودرز برگزار می‌شد، حمله کردند.

حضور خودروها و ماموران امنیتی و برخورد آنها با حاضران در مراسم خاکسپاری پیش‌علی حاجیوندی با واکنش اعتراضی مردم این منطقه مواجه شد.

در شهر گچساران استان کهگیلویه و بویراحمد نیز با وجود استقرار پرشمار نیروهای امنیتی و یگان ویژه در این شهر، سه شنبه شب معترضان به شکل پراکنده در این شهر به اعتراضات ضد حکومتی ادامه دادند.

در همین حال گزارش‌ها از تهران و کرج نیز حامی از فضای شدید امنیتی و استقرار نیروهای امنیتی و یگان ویژه در سطح خیابان‌ها و میدان‌های اصلی است.

شهرهای مشهد، شیراز، کرمانشاه و اهواز و همچنین تعدادی از شهرهای دیگر خوزستان نیز از فضای امنیتی این شهرها حکایت دارد.

مقام‌های قضایی و انتظامی تاکنون درباره سرنوشت و محل نگهداری بازداشت شدگان اعتراضات در خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، لرستان و اصفهان توضیحی ارائه نکرده‌اند و تعداد کشته شدگان این اعتراضات را اعلاام نکرده‌اند.

با این حال در چند روز گذشته پیکر تعدادی از کشته شدگان این اعتراضات تحت تدابیر امنیتی و درحالی به خاک سپرده شده که گزارش‌ها حاکی از فشار شدید دستگاه‌های امنیتی به خانواده‌های کشته شدگان است.

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

مطالب مرتبط:

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما