رفتن به محتوای اصلی

اپوزیسیون مبادی اخلاق وبامرام
02.06.2022 - 06:42

بوشهر ؛ دشمن ما همینجاست دروغ میگن آمریکاست

مسلما چنین عنوانی سخت خوش آیند اپوزیسیون جمهوری اسلامی بخصوص آن بخش از سازمان ها وجریان هائی خواهد بود که سال هاست زیرعنوان خط ومرزهای ایدولوژیک، اخلاق وصف مستقل طبقه کارگرمبادی اخلاق انقلابی! ازهر گونه اتحاد عمل با دیگر جریان های سیاسی سر بازمی زنند.

به اعتبار این که نماد مبارزه طبقاتی و نماینده بخش زحمت کش جامعه هستند از نزدیکی به دیگر جریان های اپوزیسیون بخصوص سلطنت طلبان وحتی جمهوری خواهانی که قد و قواره آنهارا در چهار چوب فکری خود نمی بینند خود داری می کنند.

هاله ای قدسی بدور خود می تنند!خود را تافته جدا بافته ای می دانند که رسالتی جهانی دارند. تلاش می کنند تنوری های گذشته را وصله پینه کرده وآن ها در شکل جدیدی از انقلابیگری ارائه نمایند.

خود را پرچمدار مبارزه ضد امپریالیستی و عدالت خواهی معرفی میکنند .پرچمی که آنها را از هر گونه اتحاد عمل با دیگر جریان های اپوزیسیون باز می دارد . پرچمی که بخواهی نخواهی آن هارا با حکومتگران اسلامی که آن ها نیز به اصطلاح پرچم مبارزه ضد امپریالیستی باشعار حکومت مستضعفان وعدالت عدل علی را بدوش گرفته وجار می زنند همسو می کند.مانع از دیدن واقعیت های جاری اجتماعی ،افکار عمومی جامعه بخصوص نسل جوان و شعار های داده شده توسط آن ها در خیزش های اعتراضی می شود.

داستان همسوئی این دو جریان فکری در عمل داستان غریبی است .

داستان چپی که هنوزبسیاری از آنان صمیمانه و با سادگی برکنار مانده از بازار مکاره بده بستان های مالی غرق در رویا های ایدولوژیک خود درمبارزه با امپربالیسم جهانی ودر انداختن طرح نوهستند! غرق شده در تعصب گروهی ورسالت تاریخی که برای خود تعریف کرده اند. رسالتی که چنان صلبشان می کند که مانع از دیدن بسیار فجایع از فاجعه اوکراین تا فاجعه های روزانه جاری در ایران می شود.

اما داستان دیگر داستان حکومتیست تا بن دندان فاسد و ومعامله گر که زیر شعار های بظاهر تند و تیزضد امپریالیستی وضد صیهونیستی وعدالتخواهانه خود مجموعه ای از رانت خواران ،دزدان، ، لات های ابن الواقت، پاچه ور مال های نان بنرخ روز خور، جانیان سخت مغز متعصب اسلامی و سرکوب گررا زیر عنوان نیروهای ارزشی گرد هم آورده وبا وقاحت تمام هر صدای اعتراض و آزادی خواهی در داخل کشوررا سرکوب میکند وهم زمان سخن از مبارزه انقلابی ودر انداختن طرح نو در جهان می کند!

تلخ است! اما واقعی است ! واقعی است چرا که طی چهل واندی سال حکومت اسلامی عمل کرد بزرکترین جریان چپ یعنی سازمان فدائیان اکثریت ناشی از چنین نگاهیست !نگاهی که ضربات سخت و ویران گری در درون خود به نیروهای درون سازمانی و در بیرون به نیرو های مخالف جمهوری اسلامی و افراد صادقی که با تمامی صداقت خویش دل در گرو آزادی وعدالت اجتماعی داشتند وارد آورده .

نگاهی که از نخستین روزهای انقلاب چشم بر جنایات خلخالی ها موسوی تبریزی ها بست !حتی نیم نگاهی به پشت بام مدرسه رفاه نیانداخت . آن همه جنایت را دید و خم به ابرو نیاورد.

بعد از جدائی اقلیت و اکثریت، اکثریتی که بخش عظیم بدنه و نیروهای هوادار را با خود داشت دریک پروسه زمانی کوتاه هم راستا با حزب توده خود را با ده ها رشته به انقلابیگری بس مرتجعانه خمینی بست ودر سیمای او رویاهای خود را جستجو نمود.از او یک دمکرات انقلابی ساخت کلماتش را به زر گرفت و درراستای سخت گول زنک خط امام براه افتاد.

رشته های تنیده شده ای که هر بار اگر یکی از آن ها با قیچی حکومتی و عمل کرد بس مرتجعانه آن بریده می شد اما باقی رشته ها به اندازه ای بودند که این اتصال ویران گر را نگاه دارند .رشته هائی که متاسفانه بخش بزرگی از چپ ایران هر دم به گونه ای آن را بر ضریح نیروئی از حکومتیان دخیل بست و به امید فرج نشست.

رشته های بسته شده بضریح اصلاح طلبان اولیه تازه نفس! جویای وجاهت! وتغیر در چهار چوب قانون اساسی! تا اصلاح طلبان پله پله نزول کرده ودلخوش به نان پاره حکومتی .

رشته های معینی که طی سال ها در کشاکش درون گروهی چپ هر جریانی هر فردی رشته ای از آن را بدست گرفت و بر راستای آن حرکت کرد .از حمایت تمام عیار اصلاح طلبان و گذاشتن تمامی تخم مرغ ها در سبد آن ها و دوری جستن از دیگر نیروهای اپوزیسیون که در این راستا نبودند!"نگاهی که متاسفانه تا امروز بشکل های مختلف ادامه دارد ."

تا رشته های سخت جان سخت تنیده شده با حکومت در دست بخشی دیگر که هنوزدل به امید تغیر در رفتار ولی فقیه مستکبری بسته اند که از او تنها صدا مانده است وبس.مستبد خونریزی که هنوزدادسخن می دهد و از مبارزه با استکبارجهانی میگوید وهم زمان اراذل واوباش را زیر عنوان نیرو های ارزشی عدالت خواه برای سرکوب هر صدای آزادی خواه ومخالفی سازمان دهی می کند .. ادامه دارد ابوالفضل محققی

 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

کیانوش توکلی

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما

توجه داشته باشید کامنت‌هایی که مربوط به موضوع مطلب نباشند، منتشر نخواهند شد! 

افزودن دیدگاه جدید

لطفا در صورتیکه درباره مقاله‌ای نظر می‌دهید، عنوان مقاله را در اینجا تایپ کنید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
CAPTCHA
لطفا حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.