مخالفین و دشمنان شورای ملی ایران را بشناسیم !

همایون نادری فر
حرکت برای تشکیل شورای ملی ایران ،پس از بیش از سه دهه ادعای مبارزه با جمهوری اسلامی از سوی بسیارانی ، امروز می رود تا به چالشی بزرگ برای آشکار شدن اهداف ، برنامه ها ،وابستگی ها و حتی ارتباطات اقتصادی برخی اپوزیسیون نماها تبدیل شود و نگارنده مطمئن است ،نخبگان درون کشور ،با اینکه امکان مشارکت فعال و حضوری در این پروسه ملی را نداشتند ،ولی همواره یار و پشتیبان و همراه بودند ؛و اکنون تمام اتفاقات این روزها را زیر ذره بین خود و بصورت موشکافانه دنبال می کنند و اجازه نخواهند داد...

همچنان که پیش بینی می شد ،حملات بر علیه پروسه تشکیل شورای ملّی ایران پس از انتخابات مربوط به اعضای نشست 27 و 28 آپریل در پاریس ، شدیدتر از قبل ادامه دارد و در این میان تعدادی اپوزیسیون نما نیز ،گوی سبقت را در این میدان ، از جمهوری اسلامی ربوده و در مخالفت و توهین و مغلطه و شبهه افکنی ،بر علیه این حرکت و منتخبین شرکت در آن ،سنگ تمام می گذارند .

البته جدای از این حملات هدف دار و برنامه ریزی شده ؛ انتقادات سازنده و در کنار آن پیشنهادات عملی ، از مواردی است که مورد استقبال تک تک پشتیبانان این حرکت بوده و مطمئنا در روزهای قبل از نشست و نیز در پاریس ،مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت. .
در این مقوله کوتاه ، روی سخن ، جمهوری اسلامی و حامیان و مزد بگیران شناسنامه دار آن ، نیستند . چرا که هدف و برنامه آنها مشخص بوده و نیازی به بحث و بررسی حملات و دشمنی های آنان که امری بدیهی است ،نمی باشد.
ولیکن آنچه که این روزها باعث سئوالات بسیاری در میان مردم عادی ودنبال کنندگان اخبار مربوط به فعالیت اپوزیسیون برانداز شده است؛ حملات و دشمنی های شدید از سوی اشخاص و گروههایی است که قبلا خود را مخالف رژیم جمهوری اسلامی معرفی می کردند ولی امروز در کنار آنها ،بر علیه این پروسه کاملا دمکراتیک و ملی و میهنی ، شمشیر را از رو بسته و در کنار جمهوری اسلامی قرار گرفته اند . اینها با اندک اعتباری که در اثر نمایشهای فریبنده خودبرای نشان دادن مخالفت با جمهوری اسلامی ،در سالهای گذشته ،به مردم ارائه داده اند ؛ امروز با توسل به انواع دروغ ، تهمت ، ایرادهای بنی اسرائیلی و ... موجبات سر در گمی و ایجاد شک و شبهه در میان مردم عادی که دسترسی کافی به اطلاعات درست را ندارند ،فراهم نموده اند ! 
این افراد و گروهها و سازمان نماها را می توان به چندین صورت، بر اساس چرایی عدم مشارکت در این حرکت ملی و دشمنی های قبلی وبعدی ، معرفی کرد : 

1 - تعدادی از افراد به ظاهر مخالف جمهوری اسلامی ، از ترس لو رفتن ماهیت واقعی خود ، در این حرکت که نیاز به معرفی حقیقی و سوابق آنها و عدم سوءسابقه مالی و ...بود ؛ نامزد شرکت در نشست نشدند و به تبع آن مدرکی برای آشکار شدن شخصیت حقیقی خود به کمیسیون ناطرین فرانسوی ،ارسال نکردند !

2 - تعدادی از مدعیان اپوزیسیون وسابقه داران بی عمل ! ،که خود را همواره در صف اول مخالفین جمهوری اسلامی قلمداد می کنند ؛ چون خود به جایگاه واقعی خود در میان هم میهنان واقفند ! از ترس آبروریزی و عدم اعتماد به آنان و کسب آرای کم ؛ از شرکت در این مرحله انتخاباتی آزاد و دمکراتیک ،خودداری کردند .

3 - کسانی که سالهاست خود را طرفدار و پشتیبان راه شاهزاده رضا پهلوی معرفی می کنند ،و گاها نیز از کم کاری ایشان در این عرصه مبارزاتی ،گله می کردند ، با عدم مشارکت در پروسه ای که مورد تایید و حمایت صد در صدی شاهزاده می باشد ؛نشان دادند که منظور از معرفی خود بعنوان طرفدار و پشتیبان و یا حتی فدایی ایشان ! تا کنون ، صرفا فریب مردم و استفاده از اعتبار نام شاهزاده برای مقاصد شخصی و گروهی خود بوده است .

4- عده ای دیگر در گام نخست با این حرکت همراه شدند ؛ ولیکن از آنجایی که به دنبال سهم خاص و جایگاه ویژه بودند ،در ادامه مسیر به گونه ای کنار رفتند و اکنون با استناد به مدارک دروغ و غیر مستند به مخالفین و دشمنان این حرکت تبدیل شده اند .

5- عافیت طلبانی نیز با پر رویی تمام اعلام می کنند ،منتظر نتیجه کار هستند تا اگر نتیجه مورد نظر حاصل شد ،به این حرکت بپیوندند و شان و مقام خود را آنقدر بالا می دانند، که خود را درگیر مشکلات دو سال گذشته ، از ابتدای شروع این پروسه ، نکرده و بعدا نیزحتما به دنبال جایگاه ویژه برای خود و گروه و سازمان خود ،خواهند بود! !
و...

در نهایت به نظر می رسد که فضای رنگارنگ جامعه اپوزیسیون خارج از کشور، این روزها شفاف تر از همیشه در معرض دید و قضاوت هم میهنان و بخصوص ایرانیان داخل کشور است ؛ تا بدرستی در مورد تک تک مدعیان داشتن دغدغه ایران و ایرانی ،قضاوت کنند و جایگاه واقعی آنها را در معادلات سیاسی و اجتماعی حال و آینده ایران ، در ذهن خود ترسیم کنند .
حرکت برای تشکیل شورای ملی ایران ،پس از بیش از سه دهه ادعای مبارزه با جمهوری اسلامی از سوی بسیارانی ، امروز می رود تا به چالشی بزرگ برای آشکار شدن اهداف ، برنامه ها ،وابستگی ها و حتی ارتباطات اقتصادی برخی اپوزیسیون نماها تبدیل شود و نگارنده مطمئن است ،نخبگان درون کشور ،با اینکه امکان مشارکت فعال و حضوری در این پروسه ملی را نداشتند ،ولی همواره یار و پشتیبان و همراه بودند ؛ و اکنون تمام اتفاقات این روزها را زیر ذره بین خود و بصورت موشکافانه دنبال می کنند و اجازه نخواهند داد اشتباهات گذشته در تاریخ سیاسی ایران ،تکرار شود .
در پایان بار دیگر به اپوزیسیون خارج از کشور باید گوشزد کرد که ، حرف آخر و تصمیم آخر را درباره آینده ایران ، جمعیت بالای 50 میلیونی جوانان داخل کشور خواهند زد . 


پاینده ایران و ایرانی
همایون نادری فر
19/4/2013
 
 
ایمیل نویسنده: 
منبع: 
http://h-naderifar.blogspot.com/2013/04/blog-post_19.html
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب نادری فر هنوز هم در تشخیص ارتباط پرسش ها ناتوانند و پاسخی برای آن نمی یابند. حضور اسامی مستعار از ایران در لیست پشتیبانان مجمع عمومی پاریس مشکل و مسئله نیست. مشکل رای دادن 80 یا 90 نفر به یک اسم مستعار و ناشناخته هست که گویا از آنها خواسته شده است که به این شجاعان رای دهند و شیفتگان شورای ملی هم رای داده اند. جناب نادری فر آیا رای دادن بنا به توصیه این و یا آن را شما می پذیرید؟ مگر قرار نیست رای هر شهروند برمبنای خرد و اندیشه باشد. اگر با توصیه می توان رای داد پس با ساندیس و یا یک دست چلوکباب هم رای دادن درست هست. امیدوارم این رای دهندگان در مجمع عمومی پاریس بنا به توصیه و یا خواهش و تمنای دیگران رای ندهند که فاجعه بار خواهد بود. جالب هست که جناب نادری فر به نام من حساسیت نشان می دهند و آنرا مستعار می دانند ولی مستعاران شورای ملی را که فقط حقوقدانان قسم خورده فرانسوی آنها را

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب نادری٬ایکاش ترجمه فرمایشاتتان را هم ضمیمه میفرمودید تا دریک دیالوگ درست میتوانستیم برای رسیدن به حقیقت به هم کمک کنیم. من ساده نوشتم ملت ایران چند صد نفری که در انتخابات شورایتان شرکت کرده اند نیست که شورایتان را ملی نام نهاده اید. ضمنا من هنوز متوجه ضرورت ایجاد منشور نشده ام. ما همگی دارای ۲ اصل ذاتی هستیم؛ ذاتاً انسان و ایرانی بدنیا آمده ایم بنابراین اعلامیه جهانی حقوق بشر و ملت یگانه ایران تنها اصول ذاتی وبدون بحث ما هستند , بقیه مسايل تابع نظرات شخصی و رای اکثریت. بنده عرض کردم شما برای تشکیل شورای ملی میبایست امکان انتخاب کردن را برای همه ایرانیان و حق کاندید شدن را برای معتقدین به دو اصل مذکورفراهم میکردید نه چند صد نفر. اگر نکرده اید؛ یا ناتوانسته اید یا نخواسته اید.که اگر توانسته یا خواسته بودید مطمئنا قحط الرجال نبود که ناشناسهایی چون جناب پیرزاده به عنوان دومین منتخب این

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب آرش در مورد مقوله شرکت همه گروهها و افرادی که خود را صاحب نظر می دانند بارها سخن گفته شده و خود بهتر می دانید که برای شرکت و مشارکت در این حرکت ،تنها پیش شرط ،امضا و قبول منشور پیشنهادی بود که به یقین و با اطمینان می توان گفت که خلل و اعتراض جدی به هیچ بندی از آن بغییر از سوء تعبیرهای جزئی در برخی بندها ،ندیدیم . و حتی اگر هم می بود ،بارها اشاره شد که این منشور پیشنهادی است و فقط به عنوان بهانه ای است برای دور هم جمع شدن اپوزیسیون واقعی...
پس اگر مشکلی به جهت شرکت نکردن افراد در این پروسه دارید ،از آنها دلیل را بپرسید و نه از پشتیبانان و همراهان این حرکت!
در ضمن به یقیین می توان گفت کهآشنایی با مبانی ریاضی و آمار مهندسی داشتید ،می توانستید استدلالی درست از پروسه رای گیری و تعداد رای ها و نمودارهای تحلیلی و آنالیز آن داشته باشید که از حوصله و وقت من در اینجا برای قانع کردن شما خارج

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب کیکاووس با نام مستعار ! پاسخ به سئوالات و انتقادات سازنده ،در برنامه های رسانه ای مختلف از مصاحبه های تلویزیونی تا مقالات و نوشته های پشتیبانان تشکیل شورای ملی ایران، داده شده است ،بنابر این این ایراد شما وارد نیست !
در مورد نسبتهایی که به من دادید ،نیاز به جواب نمی بینم و در نهایت : عاقلان دانند !
در مورد اسامی مستعاراز ایران هم قبلا توضیح داده شده ولی برای آگاهی سایر هم میهنان عرض میکنم : این افراد با نام واقعی در این فراخوان ثبت نام کرده اند و مدارک هویت و شناسایی خود را به دفتر وکلای قسم خورده فرانسوی فرستاده اند واحراز هویت شده و نامشان برای نامزدی برای نشست ،به گروه تکنولوژی اعلام شده است . ولیکن بنا به خواسته خودشان و نیز عقل سلیم نیز چنین حکم می کرد که تنها نام کوچک آنها بدون ذکر نام خانوادگی ،به خاطر مسائل امنیتی ذکر شود . پس کمی فکر کنید و بعد سئوال کنید

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب نادری فروقتی اصل واساس شورایی که شما ملی میخوانید جعلی(نادرست)است٬مخالفت با آن نیزبی معنی است. ملت ایران دهها میلیون شهروند واجد شرایط رای دادن دارد نه چند صد نفر.بنابراین اگرآن شورا را به درستی شورای چند صد نفره(نماینده چند صد نفر) بخوانید آنگاه است که آن شورا قابلیت ارزیابی میابد و سپس موافق و مخالف. البته در آن صورت هم فقط همان چند صد نفری که در گیر تشکیل شورا بوده اند توان نقد و اظهار نظر راجع به آن را دارند نه دیگرانی که دراین پروسه نه به عنوان انتخاب شونده و نه به عنوان انتخاب کننده سهیم نبوده ٬فاقد اطلاعات کافی هستند. در پایان اگر شما واقعا در فکر تشکیل شورای ملی هستید میبایست امکان انتخاب کردن را برای همه ایرانیان(حتی علی خامنه ای واز آن بالاترمحمد خاتمی٬ رجوی ها٬٬٬ وهمفکرانشان) و امکان کاندید یا انتخاب شدن را برای همه ایرانیان معتقد به اعلامیه جهانی حقق بشروملت یگانه ایران

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
مشکل شورای ملی منجمله آقای نادری فر که عضو کمیته موقت این شورا بودند و شاید در کمیته تدارک مجمع عمومی هم باشند این است که به جای پاسخگوئی به انتفادات در سایت رسمی فراخوان شورای ملی، بصورت فردی و برای خود شیرینی و آنهم در قالب یک کلی گوئی و بدون آدرس های مشخص در سایت های دیگر قلمفرسائی می کنند و وعده تصمیم گیری جمعیت 50 میلیونی جوان کشور را می دهند. یکی از مدارک دروغ و غیر مستند مورد اشاره ایشان در انتخابات اخیر این جریان صورت گرفت و تعدادی از اسامی مستعار از ایران بیش از 80 رای رای دهندگان را کسب کردند. آقای نادری فر باید به این پروسه پاسخ دهند که با کدام شناسائی و آگاهی از این اسامی مستعار، رای دهندگان کیلوئی رای داده اند. روند تصمیم گیری در مجمع پاریس باهمین رای دهندگان پیش خواهد رفت و شیفتگان و مریدان رای خود را نه به اندیشه و طرح و سیستم بلکه به مراد خود خواهند داد.