اطلاعات سپاه یا پنیر سؤییسی!؟
24.06.2022 - 04:21

راز سر به مهری نیست که اطلاعات سپاه، به مثابه مهم ترین نهاد اطلاعاتی و امنیتی نظام و بازوی اصلی سرکوب، از نفس افتاده است. انبوهی از حفره های امنیتی، این سازه را از درون پوکانده و آنرا به پنیر سؤیسی بدل کرده اند. در دهلیز های این قالب پنیر ، حشرات و کرم های دست پرورده سازمانهای اطلاعاتی اسراییل، روسیه، انگلستان، آمریکا، فرانسه و... آزادانه در گشت و گذارند. به محرمانه ترین اطلاعات نظام دسترسی دارند و با آنها و با نظام، هر طور که بخواهند بازی می کنند. آش آنقدر شور شده است که پایگاه عماریون، سایت وابسته به جوانان حزب اللهی، سازمان اطلاعات سپاه را غیر قابل پاکسازی دانسته، پیشنهاد میکد که در آنرا گل بگیرند.
این ساختار پنیری یک شبه بوجود نیامد. در خلاء اطلاعاتی بعد از انقلاب بهمن، سازمانهای با تجربه اطلاعاتی، آدم های خود را در ساختار های نوبنیاد اطلاعات و امنیت کاشتند. تخم هایی که در آن ایام کاشته شدند، در غیاب شایسته سالاری و شفافیت، بر زمین ظاهر سازی، مجیز گویی، فساد و سفله پروری ، رشد کردند. کرم ها حفره ها را ایجاد و بزرگ و بزرگ تر کرده اند و اکنون سازمان غول پیکر اطلاعات سپاه به جولانگاه جاسوسان، کارچاق کن ها و سارقان بدل شده است. حسین طائب، سیزده سال در راس این طویله متعفن، سازمانگر جنایت و تبهکاری در داخل، و بی کفایتی و شکست های پی در پی در خارج بوده است.
این نظریه که این جعبه سیاه حکومت و مردی که بسیار می داند، بدلیل بی کفایتی در مقابله با نفوذ بر کنار شده، چندان منطقی به نظر نمی رسد. مقابله با نفوذ وظیفه طائب نبود. این کار را باید سرپاس محمد کاظمی فرمانده حفاظت اطلاعات سپاه انجام می داد و اگر علت برکناری مساله نفوذ بود، مسول اول بی کفایتی در این امر را، بجای برکناری، ترفیع مقام نمی دادند و او را به ریاست « ساس» بر نمی کشیدند.
طائب دست دراز مجتبی خامنه ای و تنها روحانی در رده اول فرماندهی سپاه بود. عزل او در شرایطی که عوامل اسراییل هر روزه بر روی سبیل مقامات نقاره می زنند، رفت و آمد های سیاسی و نظامی در اطراف ایران به اوج خود رسیده و در روزی که لاوورف، یار غار فرماندهان سپاه در تهران است، نمی تواند به خاطر امری باشد که ربط مستقیمی به او نداشته است.
این برکناری دلایل نیرومندتری دارد. آیا لاوورف اطلاعاتی با خود آورد که عزل فوری طائب را ناگزیر ساخت و یا جنگ قدرت در بیت خامنه ای اوج تازه ای گرفته و گرگ ها برای رقص در اطراف جسد رهبر آماده می شوند؟ هر چه هست، طائب فقط یک جعبه سیاه قیمتی نیست. سینه او سرشار از اطلاعات هنوز نسوخته ایست که اگر افشا شوند، شاید نه از تاک نشان ماند و نه از تاکنشان! چنین گرگانی وقتی از گله جدا شوند، عمر چندانی نخواهند کرد!

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

مطالب مرتبط:

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما