رفتن به محتوای اصلی

انقلاب مخملی دهه نودی های شیراز با طعم خداحافظ فرمانده
24.06.2022 - 05:50

دستگیری عوامل تجمع نوجوانان در شهر شیراز

محمدرضا امیری، فرماندار شهر شیراز در واکنش به تجمع نوجوانان در این شهر گفته است که «برخی از عوامل این تجمع دستگیر شده‌اند».

آقای امیری بدون اشاره به تعداد دستگیر شدگان گفت که «برخی از حرکات و رفتارهای این برنامه را حتی در زمان پیش از اسلام سراغ نداریم».

کاظم موسوی، رییس کل دادگستری استان فارس هم اقدام به صدور دستوری برای «بررسی و برخورد با عوامل برگزاری این تجمع» کرده است.

آقای موسوی گفته است که «عوامل اصلی برگزاری و هماهنگ کنندگان این برنامه تحت تعقیب قضایی قرار گیرند.»

مصطفی بحرینی، دادستان عمومی و انقلاب استان فارس هم از دستگیری ۵ نفر از «عوامل اصلی» خبر داده و گفته که «هیچ‌کدام از نوجوانان شرکت‌کننده در این مراسم در بازداشت نیستند.»

ویدیویی از حضور جمعی از نوجوانان در شهر شیراز در روزهای گذشته در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده بود که بازتاب گسترده‌ای یافته بود.

Social embed from twitter

فرماندار شیراز: شماری از نوجوانان حاضر در «تجمع هنجارشکنانه دهه نودی‌ها» را بازداشت کردیم

 

در پی انتشار ویدیویی از تجمع نوجوانان در پیاده‌راه چمران شیراز با عنوان «تجمع دهه نودی‌ها»، فرماندار شیراز از بازداشت شماری از این نوجوانان خبر داد و گفت:حرکات این تجمع هنجارشکنانه حتی پیش از اسلام سابقه ندارد و نیروی انتظامی تعدادی از این نوجوانان را شناسایی و بازداشت کرده است.

این ویدیو که با عنوان «تجمع دهه‌ هشتادی و نودی‌ها در شیراز» در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده، ده‌ها نوجوانان را نشان می‌دهد که در پیاده‌راه چمران شیراز تجمع کرده‌اند که در آن نوجوانان دختر نیز بدون حجاب حضور دارند.

لطف‌الله شیبانی، فرماندار شیراز، در واکنش به این تجمع آن را «تجمع هنجارشکنانه» خواند و گفت: نیروی انتظامی به محض ابلاغ، با هماهنگی دستگاه قضایی در جهت شناسایی عوامل موثر در برگزاری این مراسم اقدام کرد و تاکنون تعدادی از آنها دستگیر و با حکم قضایی تحویل مرجع انتظامی شده‌اند.

فرماندار شیراز این نوجوانان را متهم کرد که تجمع در بلوار چمران شیراز را با «با طرح و برنامه قبلی» برگزار کرده‌اند و گفت که این برنامه برای روزهای آتی نیز برنامه‌ریزی شده بود.

شیبانی گفت که پس از بازداشت تعدادی از نوجوانان حاضر در این تجمع، تحقیقات در حال انجام است و «سرتیم» این تجمع نیز شناسایی شده و بر اساس دستور مراجع قضایی برای دستگیری او اقدام شده است.

فرماندار شیراز افزود: «حرکات نوجوانان در این تجمع هنجارشکنی دینی و مذهبی است و برخی حرکات و رفتارهای این برنامه را حتی در زمان‌ پیش از اسلام سراغ نداریم یا در ایران باستان نیز چنین صحنه‌هایی در جامعه شاهد نبوده‌ایم و این حرکات را به شدت محکوم کرده و با آن برخورد قضایی می‌کنیم.»

در همین حال حسین حقایقی، مدیرکل حوزه اجتماعی و فرهنگی استاندار فارس، نیز گفت که در تجمع نوجوانان شیرازی «کشف حجاب» انجام شده و کشف حجاب جرم آشکار است و باید با آن برخورد شود.

حقایقی افزود: به دستور وزیر کشور، قرارگاه عفاف و حجاب یک ماهی است کار خود را با جدیت در شیراز آغاز کرده اما بی‌تفاوتی‌های گذشته سبب بروز این بیماری ریشه‌ای در تن جامعه شده است که مداوای آن کار یک روز و دو روز نیست.

 

 

 

 

 

 

 

بلوار چمران شیراز ، امروز همه بی حجاب بخاطر مبارزه با حجاب اجباری, تینیجرها قیام کردند

دهه نودی های شیراز خودشون سی خودشون فراخوان دادند اینجوری همو ببینن اون هم بی اعتنا به آرمان های امام و انقلاب…!

حالا هی برن با درماندگی هزینه کنن برای #سلام_فرمانده

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

انتشار از:

کیانوش توکلی

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما

افزودن دیدگاه جدید

لطفا در صورتیکه درباره مقاله‌ای نظر می‌دهید، عنوان مقاله را در اینجا تایپ کنید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

لطفا نظر خودتان را فقط یک بار بفرستید. کامنتهای تکراری بطور اتوماتیک حذف می شوند و امکان انتشار آنها وجود ندارد.

CAPTCHA
لطفا حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.