تغییر تصمیم شورای ملی تصمیم
14.07.2022 - 11:45
شورای ملی تصمیم

تغییر تصمیم شورای ملی تصمیم

خوشبختانه بعد از پیشنهادات و انتقادات سازنده جمع کثیری از هموطنان از جمله بنده, شورای ملی تصمیم در اولین تصمیم خود, تصمیم به تغییر لوگو (آرم) خود گرفت. ابتدا پرچم سه رنگ ایران را در پس زمینه نقشه ایران گذاشتند و چند روز بعد  سه تا قلب شکسته دیگر به قلوب شکسته افزودند تا تعداد کلی آنها به هشت برسد. سپس شیر و خورشید را هم در میان "قلوب شکسته" جای دادند. مضافا, آب های آبی دریاهای ایران را هم به رنگ آبی نشان دادند. قرار است بزودی اسم خلیج فارس را هم با آن اضافه کنند.

بعقیده من هیچگونه ایرادی نیست اگر ١٦٤ نفر (امضاء کننده و حامی) یک سال تمام نشستند و با حکمت و درایت مشورت کردند اما بقول عامه به عقل هیچکدام از آنها نرسید که مثلا از تجربه شورای مدیریت گذار در مورد پرچم استفاده کنند و از همان ابتدای "نهادن خشت اول" حساسیت ها در مورد تمامیت ارضی (بدون قید و شرط) و پرچم و شیر و خورشید و اسم خلیج فارس و غیره را در نظر داشته باشد. بقول شاهنامه "سر راستی دانش آمد نخُست، خنک آنکه ز آغاز فرجام جُست". اما بازهم جلوی ضرر را از هر کجا بگیری منفعت است.

از همه آنهایی که با خردورزی و ادب جواب مقاله بنده را دادند سپاسگزارم. حرجی نیست اگر هم یک جاهل بی ادب پیدا شد و بقول معروف "دي در حق ما يکي بدي گفت, ما نیز دل را زغمش نمي خراشيم" یا به مصداق آن شعر معروف که می گوید: "این عوعو سگان شما نیز بگذرد" . زیرا بقول شیخ اجل حکیم سعدی این سنت دیرینه جاهلان است که چون به دلیل از خصم فرو مانند سلسله توهین و خصومت بجنبانند.

برای آنهایی که علاقمند هستند این بحث را دنبال کنند؛ باید بگویم دیشب در تلویزیون کانال یک به همین موضوع پرداختیم. امشب (پنج شنبه ٢۳ تیر) ساعت یازده و نیم  به وقت ایران ( ساعت ٩ اروپای مرکزی) در تلویزیون آی تی سی (www.itctv.ca/live ) در خدمت آقایان افشین جم و محمد مهدوی فر (دو امضاء کننده بیانیه) خواهم بود. یک ساعت بعد از آن (یعنی ساعت ده اروپای مرکزی) در خدمت آقای سعید بهبهانی در تلویزیون میهن (http://www.mihantv.com ) خواهم بود

دوشوکی

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

دكتر عبدالستار دوشوكي

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما

دیدگاه‌ها

دكتر عبدالستار…

عنوان مقاله
تغییر تصمیم شورای ملی تصمیم

در ضمن امشب مجددا ساعت  هشت شب اروپای مرکزی (ساعت هفت لندن) با جناب آقای دکتر کنگرلو میهمان کانال یک  و جناب آقای شهرام همایون خواهیم بود تا در همین زمینه صحبت کنیم.

https://ch1.cc/live-tv

 

پ., 14.07.2022 - 18:01 پیوند ثابت