رفتن به محتوای اصلی

نامه‌ی سرگشاده به اعضا کانون نویسندگان ایران وتمامی اهل قلم
06.08.2022 - 09:02

نامه‌ی سرگشاده به اعضا کانون نویسندگان ایران وتمامی اهل قلم

م. روان‌شید

۱۵ مرداد ۱۴۰۱

t.me/ravanshidpoet

در سیرِ آرام و بی‌صدای تسخیرِ کانون نویسندگان ایران و تغییرِ وظایف و اهداف آن با استفاده از اسب‌های تروا، در سناریویی خزنده و نامحسوس دارند کانون را به بخش مخفی وزارت اطلاعات تبدیل می‌کنند.

بی‌هیچ تعارف و اغماضی می‌گویم:

دوستان!

به اعتقاد من کانون نویسندگان ایران به دلایلِ مختلفی که کم‌و‌بیش همگان آگاهی دارند و نیز احضاریه‌های تهدید‌آمیز و سرکوبگرانه‌ی اخیر برای اعضاء، «فعلا» فاقد صلاحیت و موجودیت و به‌طور خودبه‌خودی از درجه‌ی اعتبار ساقط شده است.

 

پیشنهاد می‌کنم پیش از فروپاشی تشکلِ و هیمنه‌ی آزادیخواه و دموکراتیکِ کانون در ایران و جهان و تغییر زیرکانه‌ی اهداف و وظایفِ آن در قبال اعضاء و حکومت، و برای پیشگیری از خدشه‌دار کردنِ کارنامه‌ی کانون ـ‌‌ در اعلانی عمومی‌ـ و به‌سرعت، به صورت موقت و کوتاه‌مدت فعالیت کانون نویسندگان ایران را متوقف‌شده اعلام و پیش از آن‌که خلائی ایجاد شود، با شرکت تمام اهالی قلم در داخل و خارج از کشور، رای‌گیری اضطراری و هیئت دبیران و دیگر اجزاء کانون انتخاب، ترمیم و بازسازی شود.

 

پیش از این‌ها نوشتم بودم که حکومت بعد از شکست در قتل عام نویسندگان برای خاموشی کانون، بیش از یک دهه است با برنامه‌ریزی دقیق و طولانی‌مدت به فروپاشی کانون از درون همت کرده‌ که متاسفانه تا حدی هم موفق بوده‌اند، اما نباید گذاشت حکومت از کانون بادکنکی توخالی و بی‌خاصیت بسازد.

اگر این هشدارها جدی گرفته نشوند از کانون نویسندگان ایران تنها نامی و پوسته‌ای بی‌خاصت و توخالی خواهند ساخت که به قول احمد شاملو؛ در نهایت ما دارای کانونی خواهیم بود دولتی، نه دموکراتیک... و البته در این وضعیت، به‌نظرم باید طی نامه‌ای به کانون‌ها و انجمن‌های هم‌طراز جهانی و نیز خبرگزاری‌ها در خارج از ایران اعلام کرد که تا اطلاع ثانوی، کانون نویسندگان ایران از سوی اعضاء فاقد اعتبار تشخیص داده شده و از هرگونه تماس، مکاتبه یا مصاحبه با هیئت دبیران کنونی پرهیز کنند...

.

 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

م. روان‌شید

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما

افزودن دیدگاه جدید

لطفا در صورتیکه درباره مقاله‌ای نظر می‌دهید، عنوان مقاله را در اینجا تایپ کنید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

لطفا نظر خودتان را فقط یک بار بفرستید. کامنتهای تکراری بطور اتوماتیک حذف می شوند و امکان انتشار آنها وجود ندارد.

CAPTCHA
لطفا حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.