رفتن به محتوای اصلی

در محکومیت تخریب منازل بهائیان
06.08.2022 - 12:40

از نخستین روزهای پیدایش بهائیت تا امروز، پرچمداران سرکوب بهاییان آخوندها بوده‌اند. با به قدرت رسیدن آخوندها در ایران و در نظام جمهوری اسلامی این سرکوب به شدت جهش یافت و با اعدام گسترده بهائیان و مصادره اموال آنها در دهه ۶۰ و بدنبال آن تا امروز، پیگرد، محاکمه، آزار و اذیت بهائیان همواره در دستور کار دستگاه سرکوب رژیم بوده است. منع از تحصیل در دانشگاه‌‌ها، ممنوعیت کار، توهین و هتاکی سازمان‌یافته حکومتی، بازداشت‌های خودسرانه و احکام سنگین زندان بر پایه اتهامات ساختگی، تخریب خانه و گورستان ها، بخشی از زندگی روزمره جامعه بهاییان ایران است.

جمهوری اشغالگر اسلامی اخیرا دست به یک وحشی گری دیگر در روستای روشنکوه مازندران زد و مزدوران علی خامنه ای دیکتاتور، به سرپناه چندین خانواده بهایی یورش برده و منازل آنها را تخریب کردند.

نظام مذهبی شیعه دوازده امامی که از سال ۵۷ در ایران حاکم شده است، از همان آغاز، سرکوب شدید و گسترده پیروان مذاهب دیگر را دردستور کار خود قرار داده است. تبعیض ها، محدودیت ها و تهدیدهای اعمال شده بر پیروان مذاهب دیگر در ایران از سوی این نظام ددمنش حد و مرزی نداشته است. این قبیل رفتارها حتی گریبان پیروان شیعه اثنی عشری که با تفسیرهای دینی روحانیت حاکم مخالفت می کنند نیز می گیرد.

ما هرگونه رفتارهای ضد انسانی و ددمنشانه و اعمال تبعیض و ستم علیه بهائیان را محکوم می کنیم و امیدواریم جامعه جهانی برای پایان یافتن آزار و اذیت سازمان یافته دولتی برشهروندان بهائی و دیگر مذاهب در ایران و همچنین جلوگیری از نقض کنوانسیون بین المللی حقوق بشر توسط حکومت جمهوری اسلامی تلاش های مطلوب و موثری صورت دهد.

ما خواستار ایرانی سکولار و دموکرات هستیم که مذهب یک امر شخصی بوده و هیچ شهروندی بدلیل مذهب و یا اعتقاداتش مورد پیگرد و یا اذیت و آزار قرار نمی گیرد و پیروان همه مذاهب و ادیان دارای حقوق شهروندی برابر خواهند بود.

چهارم اوت ۲۰۲۲

نهاد مردمی

#روشنکوه

#بهائی_بودن_جرم_نیست

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

جاوید آزادی

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما

افزودن دیدگاه جدید

لطفا در صورتیکه درباره مقاله‌ای نظر می‌دهید، عنوان مقاله را در اینجا تایپ کنید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

لطفا نظر خودتان را فقط یک بار بفرستید. کامنتهای تکراری بطور اتوماتیک حذف می شوند و امکان انتشار آنها وجود ندارد.

CAPTCHA
لطفا حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.