رفتن به محتوای اصلی

 ترور و تروريست ها در هر كجاى جهان محكومند! 
18.08.2022 - 20:09

 

ترور و تروريست ها در هر كجاى جهان محكومند! 

سلمان رشدى نويسنده بریتانیایی-آمریکایی هندی‌ تبار در روز جمعه  ٢١ مرداد ١٤٠١ خورشيدى با ضربات چاقوى یک تروريست آمريكائى- لبنانى تبار مورد سؤقصد قرار گرفت و بشدت مجروح شد. حکم به قتل سلمان رشدی، نویسنده رمان " آیه های شیطانی”  با فتوای خمینی که «بسیار فریبکارانه» نوشته شده بود، در تاريخ ۲۵ بهمن ماه سال ۱۳۶۷ با حکم ارتدادِ سلمان رشدی صادر شد. اين فتوا دقيقا پس از قبول قطعنامه ٥٩٨ "نه جنگ، نه صلح " در همین سال در تسلیم در جنگ ایران و عراق برای تغییر شرایط داده شد.

 بعد از مرگ خمينى، علی خامنه‌ای نیز در سال ۱۳۸۳ خورشیدی، این حکم را غیرقابل تغییر خواند و برخی از نهادهای دولتی ایران هم جایزه‌هایی برای کشتن سلمان رشدی تعیین کردند. فتوای خمینی موجب شد تا حق آزادی اندیشه‌، بیان و نشر و همچنین حق هرگونه بحث و نظر آزادانه درباره‌ محتوای کتاب «آیه‌های شیطانی» یکسر به فراموشي سپرده شود. پس از صدور این حکم بسیاری از مترجمان و ناشران مرتبط با این کتاب مورد سؤقصد قرار گرفتند و نویسنده‌ کتاب سال‌ها به زندگى مخفی ادامه داد.

ترور «سلمان رشدى» دنباله ترورهاى ديگرى همچون احمدى كسروى نويسنده ايرانى که بوسیله فدائیان اسلام ترور شد و دهها ترور ديگر كه در اين چهار دهه توسط رژيم تروريست پرور در ايران و خارج از كشور صورت گرفته از تفکرات پوسیده رژيم اسلامى و تروريست هاى وابسته به آن سرچشمه می گیرد. از ديدگاه ما این ترورها، ترور انديشه محسوب شده و محكوم ميباشند.  نويسندگانى كه نور بر تاريكى مى تابانند در هر كجاي جهان كه هستند بايد در امنيت كامل باشند.

 ما از کشورهای غربى ( اروپايى كه بيشترين ترور ها در آن صورت گرفته ) به ویژه آمريكا كه اين روزها جولانگاه  تروريست ها شده است، مي پرسيم سؤقصد «سلمان رشدى» كه حدود ٣٤ سال تحت مراقبتهاى امنيتى بوده است در اين مقطع چگونه براحتى صورت می گيرد؟ علاوه بر آن چگونه ميتوان تصور كرد كه دوبار پى در پى، يكبار به قصد ربودن و بار ديگر به قصد كشتن «مسيح علينژاد» روزنامه نگار، فعال سياسى و مخالف رژيم فاشيستى- مذهبى در كشور آمریكا  كه ادعای دموكرات ترين و امن ترین کشور را دارد، سؤقصد صورت می گیرد؟

 امروز كه بر همگان روشن شده است براساس حكم خمينى سؤقصد  به سلمان رشدی صورت گرفته است، چرا برای دفاع از آزادی بیان واندیشه و رعایت اصول جهانى حقوق بشر، سفیران خود را از ایران فرا نمى خوانید؟ چرا حضور چنين رژيم تروریست پرورى را در جوامع بین‌المللى محدود و محدود‌تر نمى كنيد؟ ما خواهان عدم صدور ويزا به ابراهيم رئيسى، رئيس جمهور اعدام در ايران براى حضور در اجلاس سالانه سازمان ملل در نیویورک هستیم.

ما هرگونه ترور در هر كجاى جهان را محكوم ميكنيم و از كشورهاى دموكرات ميخواهيم كه دست از سازش با رژيم تروريست پرور بردارند و از مردمان ايران حمايت كنند..

حزب آزادى و رفاه ايرانيان(آرا) ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ خورشیدی

  ۱۷ آگوست ۲۰۲۲ میلادی

araparty@gmail.com

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

هوآس اسدی

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما

افزودن دیدگاه جدید

لطفا در صورتیکه درباره مقاله‌ای نظر می‌دهید، عنوان مقاله را در اینجا تایپ کنید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

لطفا نظر خودتان را فقط یک بار بفرستید. کامنتهای تکراری بطور اتوماتیک حذف می شوند و امکان انتشار آنها وجود ندارد.

CAPTCHA
لطفا حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.