جت‌های رادارگریز اسراییل در مانورهای اخیر توانستند رادارهای ایران و روسیه را دور بزنند
25.08.2022 - 05:07

همزمان با ارایه پاسخ آمریکا به جواب ایران به متن پیشنهادی اروپا برای احیای برجام، نشریه ایلاف روز چهارشنبه گزارش داد که جنگنده‌های رادارگریز اف-۳۵ اسراییل در دو ماه اخیر بارها حریم هوایی ایران را نقض کرده‌اند.

مقامات اسراییل با ضعیف خواندن توافق پیشنهادی، می‌گویند که با توافق هسته‌ای یا بدون آن از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای جلوگیری می‌کنند.

گزارش این نشریه که دفتر آن در لندن است، حاکی از آن است که جت‌های اسراییلی در جریان مانور نظامی رادارهای روسیه و ایران را دور زدند. مقامات تهران هنوز به این گزارش واکنش نشان نداده‌اند.

براساس این گزارش اسراییل و آمریکا مانورهای محرمانه‌ای برفراز دریای سرخ برای شبیه‌سازی حمله به ایران برگزار کرده‌اند که شامل شبیه‌سازی حمله از زمین و هوا و توقیف ناوهای ایران بوده است. در این مانور نظامی که گسترده توصیف شده است، پهپاد و جت‌های سوخت‌رسان نیز حضور داشته‌اند.

 

ایلاف می‌گوید، زیردریایی‌های اسراییلی نیز به‌طور محرمانه فعالیت کشتی‌های جاسوسی ایران شامل کشتی بهشاد، جماران و هنگام در دریای سرخ را زیر نظر دارند.

ایلاف در ماه ژانویه نیز از یک مانور نظامی بزرگ اسراییل برفراز مدیترانه خبر داده بود که هدف آن تمریم «حمله به ایران» گزارش شد. تمرکز این مانور براساس گزارش ایلاف، سوخت‌رسانی مجدد به جت‌های جنگی بوده است.

ایلاف با اشاره به مانور دیگری در ماه می که در دریای سرخ انجام شد، نوشت: در صورت حمله به ایران جت‌های اسراییلی به سوخت‌گیری دوباره در هوا نیاز دارند. این اقدام با جت‌های سوخت‌رسان بویینگ ممکن است و اسراییل در انتظار دریافت سوخت‌رسان‌های جدید و پیشرفته‌تر است.

ایلاف مانور مشترک اسراییل و آمریکا را نشان‌دهنده حمایت واشینگتن‌ از تل‌آویو در صورت حمله به ایران توصیف کرده است.

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

ایران گلوبال

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما