رفتن به محتوای اصلی

من زنی هستم كه روزی صد بار فحش می‌خورم ولي هزاران بار قوی‌تَر مي شوم
03.09.2022 - 20:07

من زنی هستم كه ساعت خواب و بيداری‌ام را با ساعت كشوری كه عاشقش هستم تنظیم میکنم. من زنی هستم كه روزی صد بار فحش می‌خورم ولي هزاران بار قوی‌تَر مي شوم. من زني هستم كه عاشق رنگم اما نمی‌دانم چه مرگم شده كه وقتي آرايش میكنم خودم را دوست ندارم، يك طوری كه گويی با خودم غريبی میكنم. من زنی هستم كه تمام چين‌های صورتم را دوست دارم، تمام غم و شادی‌ام را جار می‌زنم، زنی هستم كه وقتي هر زنی می‌درخشد انگار خودم می‌درخشم.زنی هستم كه با صدای بلند گريه میکنم و آبرو برای خودم نمی‌گذارم، زنی هستم كه وقتی رقصم می‌گيرد هرجا كه باشم میرقصم،زنی هستم كه اخلاق های بد زياد دارم اما دلم می‌خواهد هواي همه را داشته باشم، من زنی هستم كه مدام عذاب وجدان می‌گيرم از اينكه كم هستم. زنی هستم كه هنوز عاشق مارالِ آتش بدون دودِ رمان نادر ابراهيمی و رسول دل كورِ اسماعيل فصيح ام. من زنی هستم كه در اوج دلتنگی با يك بغل و بوسه‌ی بی‌هوای همسرم رام می‌شوم.

من زنی هستم كه با در آغوش كشيدن پسرم براي مادرم دلتنگ می‌شوم كه ده سال دخترش را بغل نكرده. زنی هستم كه از عادت ماهانه بدم می‌آيد اما شرمگين نيستم. زني هستم كه از ازدواج متنفر بودم اما از وقتي كه ازدواج كردم تمام كابوسم اين است كه يك شب بی‌آغوشِ يار بخوابم.

من زنی هستم كه گاهي ناگهان هوس می‌كند ماتيك بخرد يا از خانه بهترين دوستش ماتيك بدزدد و با همان يك ماتيك لب و گونه را با هم سرخ كند. زنی هستم كه گاهی هوس میکند زنان مسن و محجبه را توی نيويورك بغل كند چون شبيه مادرم هستند.زنی هستم كه تقسيم كار كردم؛ تميز كردن خانه و رسیدگی به باغچه با من آشپزي با شوهر. من زنی هستم كه دلم برای دست‌های برادرم كه بخورد به شانه‌ام تنگ ميشود. زني هستم كه خواهرم ، آخ خواهرم..،من زنی‌ هستم كه آقاجانم را با آنكه هيچ وقت به من حق انتخاب نداد عاشقانه دوست دارم. زنی كه هرجا دلم بگيرد می‌زنم زير آواز. زنی كه هنوز دانه‌های انار جامانده از شب نشينی "سالهای ابری" دلم را می‌لرزاند. زنی هستم كه گاهی نمیفهمم چرا دوستم به خاطر آنكه عقائد سياسی‌مان مثل هم نبود مرا ترک کرده و من هنوز دلم برايش تنگ مي شود. زنی هستم كه از هزاران كامنت مهربان در روز قدرت می‌گيرم و از سوی دیگر عذاب وجدان كه نمی‌رسم به همه جواب دهم. زنی هستم كه گاهي عجيب دلم می‌خواهد تمام جهان را روي شانه‌ام بگذارم و ببرمش يك گوشه‌ی دنج به تماشای يك درخت تا انقدر پنجه به صورت هم نكشند. زنی هستم كه زود از كوره در میروم ولی كينه به دل نمی‌گيرم. زني هستم كه خیلی زود می‌توانم آشتی كنم.

من يك زن معمولی‌ام.

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

ایران گلوبال

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما

توجه داشته باشید کامنت‌هایی که مربوط به موضوع مطلب نباشند، منتشر نخواهند شد! 

دیدگاه‌ها

کیانوش توکلی

جهانسوز مهربخش نوشته است : " به نظر شما یک کم مسخره نمی‌آید که کسی در آمریکا باشد و آنوقت ساعت خواب و بيداری‌اش را با ساعت ایران، یعنی با ۱۲ ساعت اختلاف زمانی تنظیم کند؟!" این را باید از ایشان پرسید ؛ ولی پاسخ من این است که ژورنالیست ها که در ارتباط با ایران فعالیت می کنند ؛ نا گزیر هستند که وقت کار یشان را با ایران تنظیم کنند و این نکته خیلی مهمی است

س., 06.09.2022 - 09:44 پیوند ثابت
نظرات رسیده

Mir Mohammad Taher

به به درودبرشمامطب زیباست به زیبایی جهانی آزادوآزاد اندیشی که نمونه اش هستی ومستحکم واستواربه کوری چشم دشمنانت در سنگر مبارزه پابرجایی تو قابل ستایشی به عنوان یک زن آزادکه در خفقان وزن ستیزی علم افتخار آفرین زن رابه اهتزاز در آوردی

ی., 04.09.2022 - 20:43 پیوند ثابت
نظرات رسیده

  • Sarmad Malekian

    مسیح جان عزیزم ، دختر نازنین تو زنی هستی که به اندازه یک حزب به تنهایی بر علیه ملایان، این قوم نکبت کار میکنی و باندازه تمام ایرانزمین این قوم نکبت را حرص میدهی. تو زنی هستی که هزاران مادر و پدر داغ دیده با نام تو مسیح عزیز روزشان أغاز و در ادامه روز منتظر پیام امید بخشی از تو هستند و هزاران زن امید بخش که چشم من دیگر توان ادامه را ندارد . پیروز و پایدار باش تا جشن آزادی و آزادگی را در وطنمان باهم بپا کنیم??????

ی., 04.09.2022 - 20:42 پیوند ثابت
نظرات رسیده

جهانسوز مهربخش

اما برار جان Kianosh Tavakkoli عزیز، خودمانیم، به نظر شما مسخره نیست اگر کسی در آمریکا باشد و آنوقت ساعت خواب و بيداری‌اش را با ساعت ایران، یعنی با ۱۲ ساعت اختلاف زمانی تنظیم کند؟!.. آخر مگر این به آن معنی نمی‌شود که به طور مثال یک ایرانی در آمریکا ساعت ۱۲ ظهر بخوابد و ساعت ۸ شب بیدار شود !! بعد تازه اسم این کار ابلهانه و دروغ شاخدار و عوام فریبانه‌ را هم بگذارد عشق به کشورش!.

.

اما... با تمام این تفاصیل من باور دارم که این عامی دِتِرجان سرکار علّیّه معصومه خانم علی‌نژاد قمی کلایی دروغ نمی‌گوید و حرف‌هایش عین حقیقت است. من تردیدی ندارم که او ساعت خواب و بيداری‌اش را صددرصد با ساعت "كشوری كه عاشقش هست" تنظیم می‌کند. یعنی با ساعت آمریکا !!

ی., 04.09.2022 - 20:42 پیوند ثابت
نظرات رسیده

Iraj Javadi

مسیح جان زندگی خصوصی خودت و روحیاتت به خودت مربوطه. آنچه مهمه این که تو به‌تنهایی از صد نفر مردان مثل من که فقط غصه میخورن و کاری ازشون بر نمیاد با ارزش تری. حالا اونا که اصلا عین خیالشون نیست که چه به سر کشور میاد که اصلا حرفشون رو نمیزنیم.

ی., 04.09.2022 - 20:41 پیوند ثابت

افزودن دیدگاه جدید

لطفا در صورتیکه درباره مقاله‌ای نظر می‌دهید، عنوان مقاله را در اینجا تایپ کنید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

لطفا نظر خودتان را فقط یک بار بفرستید. کامنتهای تکراری بطور اتوماتیک حذف می شوند و امکان انتشار آنها وجود ندارد.

CAPTCHA
لطفا حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.