مهدی مهدوی‌کیا: ننگ بر این بی‌شرفی
حمایت همایون شجریان از اعتراضات
21.09.2022 - 17:38

همایون شجریان و محسن چاووشی دو خواننده محبوب ایرانی، نسبت به اعتراضات اخیر در شهرهای مختلف ایران واکنش نشان داده‌اند.

همایون شجریان با انتشار پستی اینستاگرامی به مرگ مهسا امینی در بازداشت پلیس امنیت اعتراض کرد و نوشت: «در این روزهای تلخ حال هیچکدام‌مان خوب نیست».

این خواننده ایرانی در ادامه با انتقاد از مسئولین نوشت: «خواسته های معقول یک ملت شریف و نجیب و بالاتر از تامین رضایت اقشار مختلف جامعه از سوی کسانی که خود را وکیل ملت می دانند، وجود دارد؟ وکلایی که با رای مردم برای تحقق خواسته های آنها و برای اداره مُلک و مملکتشان، به آنها مسئولیت داده شده است.اگر این حق است، پس چرا اینهمه تعلل ؟ »

محسن چاوشی، خواننده پاپ هم با انتشار پستی در اینستاگرام نوشت: «در صحت عقل و سلامت جان اعلام می‌کنم از امروز تمام همکاری‌های خود با وزارت ارشاد و... برای مجوز و امثالهم را قطع می‌کنم و مثل همیشه به خواست و عشق مردم می‌خوانم. سکوت دیگر جایز نیست.»

مهدی مهدوی‌کیا: کتک زدن زنان؟ ننگ بر این بی‌شرفی

«مهدی مهدوی‌کیا» بازیکن سابق تیم ملی فوتبال ایران، بار دیگر نسبت به خشونت ماموران انتظامی و امنیتی در ایران با معترضین به قتل «مهسا امینی» اعتراض کرد.

mahdavi.jpgستاره سابق تیم ملی و باشگاه هامبورگ آلمان در صفحه اینستاگرام خود، تصویری از برخورد فیزیکی یک مامور انتظامی با دو زن را به تصویر کشیده و نوشته است: «مردم را بیشتر از خودتان متنفر می‌کنید. کتک زدن زنان؟ ننگ بر این بی‌شرفی.»

ساعاتی قبل نیز «علی کریمی» با انتشار همین پست، برای برخورد ماموران انتظامی با مردم ابراز تاسف کرده بود. او واکنش مردم معترض، در قبال ماموران را طبیعی دانست.

مهدی مهدوی‌کیا طی سال‌های اخیر به کرات از سوی خبرگزاری فارس وابسته به سپاه پاسداران مورد حمله قرار گرفته بود.

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

ایران گلوبال
برگرفته از:
ایران وایر

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما