رفتن به محتوای اصلی

سوء استفاده ازلغات و واژه ها !
02.10.2022 - 19:18

سوء استفاده از لغات و واژه ها (ضیاء مصباح )

 « زمانه را چو نکو بنگری همه پند است »

**حاصل عملکرد جماعت  تمامیت خواه که میزان  توانمندی خود را در فراهم سازی منزلت اجتماعی ، استقلال وخود کفائی نشات گرفته از رسالت دینی با تعریف خودشان  ،جهان بینی، درایت و مدیریت انهم با در اختیار داشتن تمامی امکانات مادی و معنوی طی 4 دهه  عرصه نموده اند ، بعنوان نمونه در موارد زیر بهتر و بیشتر مشخص میگردد :

 ثبات ارزش پول که دیگر نتوانش ملی اش دانست ، درجه  درستی و اثر بخشی ارزشها و معیارها، چگونگی رفتارهای اجتماعی، میزان دعاوی مطرح در دادگاهها، پندار ایرانیان دربند جهل و خرافات، روابط بین المللی از هر جهت، انتخاب مدیران کلیدی برحسب شرایط احراز و پیشینه ، میزان پاسخگوئی ، درجه علم اموزی و تحقیق در دانشگاهها ،تولید ملی ،چگونگی صنعت ،اشتغال مفید ،اعتبار پاسپورت این سند معرف عملکرد حکومتها ،  فرار مغزها ، تکدی گری و بی خانمانی ، سلامت فکر و روان،انحرافات  برامده از تنگناهای معیشتی و....

** اینان دقیقا برخلاف گفته ها و شعارهای پیوسته خود و مریدان مزدور فاقد احساس و مطیع اتش به اختیارشان ... از تاریخ و روزگاربا انهمه شواهد  پند نمی گیرند و با همه مشاهده « عواقب اشتباهات» و نتایج حاصل از سوء تدبیر برامده از حفظ قدرت و ادامه چپاول سرمایه های ملی - انهم با استقرار نیروهای محافظ  و حتی تزریق « بوتاکس !» تغییر مکان استقرار خود و خانواده هایشان ( که در این روزها بتوصیه اکید با تامین  بار مالی بسیار ان بر بودجه عمومی  بسیار میتوان دید ...) - نمیخواهند و شاید به اعتبار درجه الودگی و خیانت به ملک و ملت - نمیتوانند در روش و منش خود تجدید نظر نمایند و می پندارند :

اقرار و عقب نشینی همان و سر به نیست شدن و واگذاری هیمنه قدرت همان که « الملک یبقی مع الکفر و لا یبقی مع الظلم »

** میزان و درجه بد پنداری  هر کدام از این جماعت را خود شان بمراتب بهتر و بیشتر از دیگران حتی نزدیکان خود می دانند و بهمین علت به  راحتی  از منصب زر، زور و تزویر فرود نمی ایند تا انروز که «با بن بریدن برسر شاخه »به استحقاق مناسب برسند !

** این جمع رانت جو  بغلط و پیوسته بر مبارزه با منادیان ظلم و تعدی ،دقیقا برخلاف حقیقت می دمند ،البته برای اغفال عوام فاقد اندیشه که در تنگنا های معیشتی برای بهره برداری در چنین روزگارانی رندانه تدارک دیده وبا پشتوانه  و حضور فیزیکی انان  برنامه ریزی نموده اند ...

- وتعمدا براین نکته میدمند که اعتراضات معقول و ارام «اکثریتی که اقلیتشان میگویند !»  برامده از سوء تدبیر و ضد منافع ملیست و این واژه ارزشمند رابا «امر بر خود مشتبه نمودن » به خود و اطرافیان تنگ نظر القاء مینمایند  !

**مخرب دانستن هر گونه اعتراض ارام (طبعا بدون تخریب زیر ساختها و سرمایه های ملی و مهمتر از همه جان عزیز انسانها )  اغلب «پیشنهاد عوامل مجموعه حکومت » و روشی متداول طی سنوات اخیر برای بهره برداری های تبلیغاتی « برنامه ریزان تکنوکرات خود فروش مستقر در اطاق فکر » میباشد وجملگی حکومت های دیکتا توری حتی در رده «پوتین ها » برانند !

*بدون تردید این ایثار ها  ببار می نشیند و اجتناب نا پذیر، بمانند عقب نشینی ها (مشابه بر چیدن عملی گشت ارشادشان) اما عملا و بدون اعلام و اقرار ودر سایر موارد قطعا «دیر و زود » دارد اما «بدون سوخت و سوز» که حکم و قانون طبیعت است .

** بنابراین :

- بمصداق « پایداری و استقامت میخ – سزد ار پیشه بشر گردد / بر سرش هر چه بیشتر کوبند – پایداریش بیشتر گردد »  بایستی : «طرحی نو دراندازیم و فلک را سقف بشکافیم» تا بتوان «با ساقی بهم سازیم - تا لشکربیوطنی ،تباهی ،قساوت ،پلیدی و غم را با تدبیر لازم و تعقل شایسته ایرانیان ، تسلیم نمودو بنیادش را برانداخت »

- و بتبع این همت و کوشش جمعی به جامعه ای سرشار از امید و سازندگی رسید ، البته همراه با انگیزه خدمت به همنوع –

و این ملک اهورائی را با همراهی و همکاری تمامی طبقات اجتماعی از طریق تحلیل معقول وضعیت، کنترل اجتماعات ،وجود هماهنگی و وحدت رویه با پرهیز از هرگونه تند روی، هشیاری، شناخت و طرد ارام نفوذی ها ی بی رحم مخرب و انانکه تعمدا و با اهداف شوم بطور غیرمحسوس برخواسته ها میدمند و هیجان را جانشین رفتار ارام قانونمند مینمایند ،انچنانکه شایسته است به پیش برد ....

دقت  در حرکات احساسی نا معقول - که خواست نظام فاقد نظم و برنامه میباشد (که در مواردی بسیار حرفه ای عمل مینمایند و خلافش را بدفعات مخصوصا در هنگامه انتصخابات دیده ایم !) و اغلب عزیزان دهه های هفتاد ببعد - فعال در عرصه غرور افرین این روزها «با همه خطرات و خطیرات » به دلیل سن و سال نمیتوانند بیاد بیاورند-  بدون اغراق نمونه ای از سرشت « دزد با چراغ » را درپندار و کردار پلید خود بنمایش گذارده اند که «فاعتبرو یا اولی الابصار »
و توانسته اند با ابزار ارتباطی مصادره شده در دست - با همه نا شایستگی با بهره بردای خباثت امیزی از واژه «مردم » « اکثریت » «افکار عمومی » « اعتراض وتظاهرات قانونمند  ! »... از این عناوین  شرافتمندانه ، نهایت بهره برداری را بنماید ...
*** انچنانکه  مواردی را همین روزها در عرصه  اجتماعات فر مایشی دیدیم که خوشبختانه با توجه به گستردگی و دامنه اعتراضات -  با اتش زدن روسری  «اولین خاکریز تحمیلی » نوید توفیق در باورهای ملت دردمند گرفتار جهل مرکب و فساد عمیق را - القاء نمود .....و بیقین عرض خود بردن بیش از این راه به جائی نخواهد برد... وحقیقت پیروز این میدان 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

ضیاء مصباح
برگرفته از:
مطالعات و مشاهدات نگارنده

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما

افزودن دیدگاه جدید

لطفا در صورتیکه درباره مقاله‌ای نظر می‌دهید، عنوان مقاله را در اینجا تایپ کنید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

لطفا نظر خودتان را فقط یک بار بفرستید. کامنتهای تکراری بطور اتوماتیک حذف می شوند و امکان انتشار آنها وجود ندارد.

CAPTCHA
لطفا حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.