حرف‌های مقام اطلاعاتی در فایل بی بی سی را شنیدی؟
: آره، کدوم قسمتش برات تازگی داشت؟
15.11.2022 - 14:20

اطلاعات!

اولی: حرف‌های مقام اطلاعاتی در فایل بی بی سی را شنیدی؟

دومی: آره، کدوم قسمتش برات تازگی داشت؟

اولی: تازگی که نه، ولی اذعان خودشون جالب بود که از بخشی از روندها و گرایش‌ها و اتفاقاتی که رو و زیر پوست جامعه می‌گذره بی‌خبرند. طرف می‌‌گوید که در جریان بازجویی‌ها به نکات و شناختی از این روندها و گرایش‌ها و اتفاقات در جامعه رسیده‌اند که اصلا خبر نداشته‌اند و کاملا حیرت کرده‌اند.

دومی: این حرف از این بابت برای من هم جالبه که دائم این‌ها تبلیغ و ارعاب می‌کنند که بعله ما همه روندها و تحرکات و اتفاقات را در منطقه و جهان زیر رصد خودمان داریم، بعد معلوم می‌شه که از این که زیر گوششون چی می‌گذره هم، اطلاع درستی ندارند.

اولی: جنبه بدتر ماجرا اینه که اطلاعات ناقص خودشون را با مقداری سس و لعاب که مورد پسند حضرت آقا باشه به اطلاع او می‌رسونند و او هم این اطلاعات مخدوش و کژ و کوله را با توهمات خودش قاطی می‌کنه و می‌شه محتوای تصمیم‌‌گیری و سخنرانی‌هاش و تعیین خط برای اظهارات و مواضع ابواب جمعی. همین است که می‌بینی در منابر و میکروفون‌ها از خودش تا این ابواب جمعی شاه‌بیت کلامشون چیزی نیست جز توصیفی رویایی از وضعیت "پیشرفت مملکت" و "اسلامی‌ و ولایی‌شدن" همه شئون وقشرهای جامعه، به خصوص جوانان، عنقریب‌بودن "برقراری تمدن بزرگ اسلامی"، "فروپاشی عنقریب تمدن غرب" و ...

دومی: ظاهرا همین اطلاعات غریب و تازه‌ای را که مقام اطلاعاتی می‌گوید از عمق و سطح جامعه به دست آورده‌اند هم هنوز به گوش حضرت آقا نرسیده، وگرنه در سخنرانی‌هاش در باره ماهیت و ابعاد اعتراضات جاری کمی محتاط‌تر می‌شد و شاید در رویکردها و راهبردها تغییری می‌دادند.

اولی: شاید هم اطلاعات به دستش رسیده، ولی او (و حلقه اصلی دور و برش) به جای پی بردن به اشتباهات ذهنی و توهمات خودش همچنان اطلاعات را نادرست و غیردقیق می‌دونه. حکایت جمله معروف شاید باشه که "بدا به حال واقعیت‌ها اگر با تصورات من سازگار نباشند"!

دومی: و خب با همین فرمون سی سال و بیشتر است که ایران را به سوی قهقرا می‌راند...

اولی: اعتراضات ولی ...

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

ایران گلوبال
برگرفته از:
فیسبوک نویسنده

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما