رفتن به محتوای اصلی

حرف‌های مقام اطلاعاتی در فایل بی بی سی را شنیدی؟
: آره، کدوم قسمتش برات تازگی داشت؟
15.11.2022 - 14:20

اطلاعات!

اولی: حرف‌های مقام اطلاعاتی در فایل بی بی سی را شنیدی؟

دومی: آره، کدوم قسمتش برات تازگی داشت؟

اولی: تازگی که نه، ولی اذعان خودشون جالب بود که از بخشی از روندها و گرایش‌ها و اتفاقاتی که رو و زیر پوست جامعه می‌گذره بی‌خبرند. طرف می‌‌گوید که در جریان بازجویی‌ها به نکات و شناختی از این روندها و گرایش‌ها و اتفاقات در جامعه رسیده‌اند که اصلا خبر نداشته‌اند و کاملا حیرت کرده‌اند.

دومی: این حرف از این بابت برای من هم جالبه که دائم این‌ها تبلیغ و ارعاب می‌کنند که بعله ما همه روندها و تحرکات و اتفاقات را در منطقه و جهان زیر رصد خودمان داریم، بعد معلوم می‌شه که از این که زیر گوششون چی می‌گذره هم، اطلاع درستی ندارند.

اولی: جنبه بدتر ماجرا اینه که اطلاعات ناقص خودشون را با مقداری سس و لعاب که مورد پسند حضرت آقا باشه به اطلاع او می‌رسونند و او هم این اطلاعات مخدوش و کژ و کوله را با توهمات خودش قاطی می‌کنه و می‌شه محتوای تصمیم‌‌گیری و سخنرانی‌هاش و تعیین خط برای اظهارات و مواضع ابواب جمعی. همین است که می‌بینی در منابر و میکروفون‌ها از خودش تا این ابواب جمعی شاه‌بیت کلامشون چیزی نیست جز توصیفی رویایی از وضعیت "پیشرفت مملکت" و "اسلامی‌ و ولایی‌شدن" همه شئون وقشرهای جامعه، به خصوص جوانان، عنقریب‌بودن "برقراری تمدن بزرگ اسلامی"، "فروپاشی عنقریب تمدن غرب" و ...

دومی: ظاهرا همین اطلاعات غریب و تازه‌ای را که مقام اطلاعاتی می‌گوید از عمق و سطح جامعه به دست آورده‌اند هم هنوز به گوش حضرت آقا نرسیده، وگرنه در سخنرانی‌هاش در باره ماهیت و ابعاد اعتراضات جاری کمی محتاط‌تر می‌شد و شاید در رویکردها و راهبردها تغییری می‌دادند.

اولی: شاید هم اطلاعات به دستش رسیده، ولی او (و حلقه اصلی دور و برش) به جای پی بردن به اشتباهات ذهنی و توهمات خودش همچنان اطلاعات را نادرست و غیردقیق می‌دونه. حکایت جمله معروف شاید باشه که "بدا به حال واقعیت‌ها اگر با تصورات من سازگار نباشند"!

دومی: و خب با همین فرمون سی سال و بیشتر است که ایران را به سوی قهقرا می‌راند...

اولی: اعتراضات ولی ...

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

ایران گلوبال
برگرفته از:
فیسبوک نویسنده

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما

توجه داشته باشید کامنت‌هایی که مربوط به موضوع مطلب نباشند، منتشر نخواهند شد! 

افزودن دیدگاه جدید

لطفا در صورتیکه درباره مقاله‌ای نظر می‌دهید، عنوان مقاله را در اینجا تایپ کنید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
CAPTCHA
لطفا حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.