یکشنبه ۱۳ آذر دانش آموزان کرجی به یاد جان‌باختگان ۱۴۰۱ در حیاط مدرسه دست ترانه‌هایی را همخوانی کردند
04.12.2022 - 16:22

توهین معاون وزارت کشور جمهوری اسلامی به زنان آزادی‌خواه ایران

در حالی که خیزش سراسری علیه جمهوری اسلامی موجی از تحسین جامعه جهانی و رهبران جهان از مردم ایران را به دنبال داشته، مجید میراحمدی معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور، در گفت‌وگویی با اشاره به زنان معترض و نمادهای همبستگی مثل «آغوش رایگان»، به آنان توهین جنسیتی کرد.

میراحمدی در گفت‌وگو با صداوسیمای جمهوری اسلامی گفت که برخی دختران را مامور کرده بودند به جوانان پیشنهاد ‌دهند اگر «فلان اقدام ضد امنیتی» را انجام دهند می‌توانند «چند شب در کنار آنها باشند».

این مقام دولتی همچون دیگر مقام‌های جمهوری اسلامی مدعی مداخله «دشمنان» در خیزش سراسری ایرانیان علیه حکومت شد و گفت که «از ابزارهای غیراخلاقی هم» در این رابطه استفاده شده است.

او این ادعا را مطرح کرد که در «اعترافات» دستگیرشدگان، مشخص شده که «دشمنان قیمت می‌دادند، مثلا شعارنویسی سه میلیون تومان یا شعار شبانه دو میلیون تومان. حمله به مامور پنجاه میلیون تومان یا کشتن مامور برای افراد، شرایط پناهندگی یا فرصت خدمات قابل توجهی را در خارج از کشور فراهم می‌کرد.»

این رویه جمهوری اسلامی است که از دستگیرشدگان «اعترافات اجباری» اخد کند و اتهامی را از زبان خود آنان علیه‌شان مطرح کند.

اشاره این مقام امنیتی جمهوری اسلامی به «آغوش رایگان» در حالی است که این اقدام اعتراضی برای مردم ایران به یکی از جنبه‌های نمادین خیزش انقلابی علیه جمهوری اسلامی و نشانه‌ای از همبستگی و همدلی برای مبارزه با حکومت تبدیل شده است.

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

انتشار از:

ایران گلوبال

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما