خانواده زهرا_جلیلیان به شدت تحت فشار است که قتل را خودکشی اعلام کند.
اخبار کوتاه جنبش انقلابی
05.12.2022 - 19:17

خانواده زهرا_جلیلیان به شدت تحت فشار است که قتل را خودکشی اعلام کند.

تارنگار حقوق بشر ایران اعلام کرد

دانشجوی نخبه برجسته دانشگاه تهران ‎#زهرا_جلیلیان توسط جمهوری اسلامی شهید شد.

خانواده به شدت تحت فشار است که قتل را خودکشی اعلام کند.

منبعی که خبر را به کانون حقوق بشر ایران داد، بدلیل شرایط امنیتی نتوانست اطلاعات بیشتری بدهد و ما از جزئیات خبر مطلع نیستیم

تظاهرات کرج درختی - مرگ بر خامنه ای! - ویدئو

سوگواری خواهر عاطفه نعامی( عرب ایرانی ) که زیر شکنجه های وحشتناک جان باخت

اعتراض‌های شبانه؛ نیایش و ستارخان تهران

 

 

خادم در واکنش به پاداش فوتبالیست‌ها؛اینها بخشی از رفتارهای قلدرمآبانه صاحبان قدرت است

امیررضا خادم قهرمان کشتی جهان، نماینده مجلس و رییس پیشین فدراسیون کشتی در صفحه اینستاگرام خود نوشته است: متاسفانه تیم فوتبال ایران حذف شد اما چرا مسئولان سعی دارند این نتایج را افتخار آمیز جلوه دهند

و پاسخی که می شود حدس زد: ادامه سیاستِ دهن کجیِ عامدانه به خواسته طیف وسیعِ مردمیست که تلاش می‌کنند بدون توسل به خشونت، حرف خود را از طریقِ "اعتراضات مدنی" بیان کنند؛ و مصادیق آن: حساسيت نشان دادن به عدم خواندنِ سرود ملی توسطِ برخی ورزشکاران و تیم ها؛ گسیلِ نیروهای سرکوب، برای ابراز شادی پس از تک پیروزی ایران! اعزامِ لجوجانه عده ای نا آشنا با ورزش، آن هم با هزینه بیت المال به قطر برای تشویق تیم ملی! صدور رگباریِ پیام های تبریک توسطِ مقامات عالی کشور، پس از پیروزی بر ولز! تشویق تیمِ شکست خورده با صدور مجوز ورود خودرو خارجی! اینها تنها بخشی از رفتارهای غیرمدبرانه و قلدرمابانه صاحبان قدرت در کشور ماست که زمینه سازِ رشد تصاعدیِ احساساتِ سرکوب شده اقشار گوناگون جامعه و افزایشِ شکاف میان حاکمیت و مردم شده و می شود!

ویدئو های اعتصابات در ۸۲ شهر ، دوشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۱ یکجا در ۲۷دقیقه ببینید

بر اساس گزارش‌های رسیده به ایرانگوبال ، بازاریان و کسبه در روز دوشنبه ۱۴ آذر، در شهرهایی از جمله تهران، اسلامشهر (استان تهران) اراک، کرمان، شیراز، اِوَز، زرقان و کازرون (استان فارس)، ایلام، کرمانشاه، پاوه (استان کرمانشاه)، اصفهان و یزدانشهر (استان اصفهان)، دشتیاری (سیستان و بلوچستان)، سنندج، سقز، کامیاران و قروه (استان کردستان)، ارومیه و بوکان (آذربایجان غربی) و بجنورد (خراسان شمالی) اعتصاب کردند.

همچنین گرمسار (استان سمنان)، سبزوار، لاهیجان (استان گیلان)، بهبهان (استان خوزستان)، از دیگر شهرهایی است که صحنه اعتصاب‌های سراسری بودند.

اعتراض‌های ایران؛ آزادی یک خبرنگار و یک دانشجو با وثیقه و کفالت

نسترن فرخه خبرنگار اجتماعی روزنامه شرق با قرار وثیقه آزاد شد.

او یکشنبه پیش بازداشت و به زندان اوین منتقل شده بود. ماموران او را در منزلش بازداشت و تلفن همراه خود و خانواده و لپ‌تاپش را ضبط کرده بودند.

سارینا صادقی ‌دانشجوی ارتباطات تصویری دانشگاه الزهرا هم که از هفدهم آبان در بازداشت بود امروز به قید کفالت آزاد شد.

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

ایران گلوبال

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما