رفتن به محتوای اصلی

صحبت حکام ظلمت شب یلداست! به امید یلدای پیروز!
21.12.2022 - 21:17

صحبت حکام ظلمت شب یلداست!
نور ز خورشید جوی، بو که بر آید!

سخن خواجهٔ شیراز، وصف‌الحال حکومتی است که بیش از چهاردهه است با برپایی نظامی مبتنی بر اختناق و پیگرد و دستگیری و شکنجه و اعدام؛ با استقرار حکومتی بر پایهٔ روال و رویهٔ واحد و ضدانسانی سرکوب و کشتار، آرزوهای آزادی‌خواهانه، برابری‌طلبانه و عدالت‌پژوهانهٔ مردم میهن کهن ما را در شب ظلمانی ولایت خود به اسارت گرفته و در محاق افکنده است.
 اما بازگشت هرسالهٔ یلدا، نویدآور امید نامیرای نهفته در سرشت طبیعت است و بزرگ‌داشت آن تبلور آتش جاوید امید نهفته در قلب و جان نیاکان ما در غلبه بر ظلمت نهان در تاریکی دیجور شب؛ امید به آن که در پس هر شب، هر چه هم که طولانی و طویل باشد، حتی در پس شب یلدا، صبح خواهد بود، صبح! ظلماتی که تا شب یلدا، هر شب عمیق‌تر و دیرپاتر می‌شود، پس از یلدای سیاه و بلند، جای به روزهایی می‌دهد که هر روز طولانی‌تر و طولانی‌تر و طولانی‌تر می‌شوند و جانِ امیدوار مردمان را در غلبه بر شبان تاریک و بدخیم قوام‌تر می‌بخشد.
این تحول خودبه‌خود و ناخودآگاه صورت نمی‌پذیرد، برای غلبه بر ظلمت شب، برای زایش نور فزونی‌یابنده از دل درازترین شب جهان، مردمان باید بیدار بمانند و نور را در چیرگی بر ظلمت یاری بخشند.
 امسال در شرایطی به امید غلبهٔ نور آزادی بر ظلمت استبداد، در درازنای یلدای استبدادی اهریمنی و بدکنش، «شب که بیدار به ناچار به» هم‌راهی «هم می‌مانیم» که خیزش زنان و مردان آزاده، آزادی‌خواه، برابری‌طلب و عدالت‌پژوه میهنمان می‌رود که نفس‌های دیو استبداد را به شماره اندازد! به این امید جاوید به پیکار سرنوشت‌ساز دیرین خود ادامه می‌دهیم، که با مبارزهٔ هم‌سو، هم‌گام، هم‌راه و هم‌نفس نیروهای آزادی‌خواه، برابری‌طلب و عدالت‌پژوه ایران، بر یلدای کهنهٔ دیجور چیره آییم و نور را از میان درهم‌تنیدگی امید و آرزو و پیکارمان بر تارک میهن برکشانیم! نوری که قدر آن را می‌دانیم، صبحی که برای دست یافتن به آن دهه‌ها و سده‌هاست زنانه و مردانه می‌رزمیم و جان می‌بازیم و پای پس نمی‌کشیم!
 با این امید، با این استواری، با این باور ژرف نهفته در جان و دلمان، فرارسیدن شب یلدا، فرارسیدن روز نبرد پیروزمند نور علیه ظلمات را به یکایک آنانی که جان در گرو آزادی، برابری و عدالت دارند، شادباش می‌گوییم و فرخنده می‌خواهیم!

به صدق کوش که خورشید زاید از نفست!

چهارشنبه، ۳۰ آذر ۱۴۰۱ (۲۱ دسامبر ۲۰۲۲ میلادی)
هیئت سیاسی – اجرایی سازمان فداییان خلق ایران (اکثریت)

 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

فرید قاضی

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما

افزودن دیدگاه جدید

لطفا در صورتیکه درباره مقاله‌ای نظر می‌دهید، عنوان مقاله را در اینجا تایپ کنید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

لطفا نظر خودتان را فقط یک بار بفرستید. کامنتهای تکراری بطور اتوماتیک حذف می شوند و امکان انتشار آنها وجود ندارد.

CAPTCHA
لطفا حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.