هدف تازه اپوزیسیون سازمان‌یافته: لانه‌ جاسوسی خامنه‌ای در سوئد
23.01.2023 - 13:14

 

درخواست تعطیلی مسجد «امام علی» در سوئد

شنبه اعتراضی ایرانیان خارج کشور در همبستگی با خیزش انقلابی مردم این هفته نیز در شهرهای مختلف جهان برگزار شد. در سوئد، معترضان ایرانی با تجمع مقابل مسجد «امام علی» در شمال شهر استکهلم، خواهان تعطیلی این مرکز شدند و آن را «لانه جاسوسی جمهوری اسلامی» خواندند.

ایرانیان مقیم استرالیا، اروپا و آمریکای شمالی این هفته نیز در تجمع‌ها و تظاهرات خود خواستار حمایت جهانی از معترضان ایران، افزایش فشارها بر جمهوری اسلامی و تروریست شناختن سپاه پاسداران شدند.

از آغاز خیزش سراسری در ایران، در ده‌ها شهر خارجی نیز ایرانیان مقیم و غیر‌ایرانیان، هر هفته و در روزهای مختلف دست به برگزار کردن تجمعات و راهپیمایی‌هایی زده‌اند که تا امروز ادامه دارد.

 

آمریکا: واشینگتن‌دی‌سی، لس‌آنجلس، سن دیه‌گو

جمعیت گسترده‌ای از ایرانیان و کنشگران در واشینگتن‌دی‌سی در همراهی با خیزش انقلابی مردم ایران تظاهرات کردند. تظاهرات‌کنندگان به نشانه قدردانی از پارلمان اروپا در تروریست شناختن سپاه پاسداران، مقابل دفتر نمایندگی اتحادیه اروپا تجمع کردند.

ایرانیان و کنشگران حاضر در تظاهرات واشینگتن‌دی‌سی در مسیر خود همچنین مقابل دفتر حافظ منافع جمهوری اسلامی تجمع کرده و خواستار توجه و واکنش جامعه جهانی به جنایت‌های حکومت ایران علیه مردم شدند.

بابک امینی، موسیقی‌دان، که در تظاهرات واشینگتن‌دی‌سی حضور داشت در گفت‌وگو با ایران‌اینترنشنال با تاکید بر لزوم همراهی هنرمندان با خیزش انقلابی مردم، آثار انقلابی هنرمندان در این مدت را حمایتی بسیار مهم از معترضان دانست.

ایرانیان و کنشگران ساکن لس‌آنجلس نیز با برگزاری تجمعی علیه جمهوری اسلامی شعار دادند. شرکت‌کنندگان در این تجمع خواستار حمایت جهانی از خیزش انقلابی مردم ایران شدند.

 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

انتشار از:

ایران گلوبال

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما