رفتن به محتوای اصلی

طرح یک حمله توپخانه‌ای به دفتر خامنه‌ای و فروش اطلاعات توسط نیروهای سپاه قدس به اسرائیل
19.03.2023 - 19:15

طبق سند سری رسیده به ایران اینترنشنال از نشست مقام‌های ارشد جمهوری اسلامی با حضور علی خامنه‌ای، فرماندهان سپاه پاسداران و مقامات ارشد نظام از ریزش در نیروهای درون حکومت سخن گفته‌اند و فرمانده قرارگاه خاتم الانبیا از خنثی شدن طرح یک حمله توپخانه‌ای به دفتر خامنه‌ای خبر داده است.

بر اساس موارد موجود در سند این جلسه که ۱۳ دی برگزار شده، فروش اطلاعات توسط نیروهای سپاه قدس به اسرائیل از جمله دیگر موضوعاتی است که در این جلسه مطرح شده است. در پایان این جلسه خامنه‌ای نیز برای فرماندهان سخنرانی کرده است.

بنا بر گزارش این جلسه محرمانه فرماندهان ارشد سپاه پاسداران و مقام‌های امنیتی در دفتر رهبر جمهوری اسلامی که نخستین بار کانال تلگرام «وقت آزادی» منتشر کرده بود، این فرماندهان با اعتراف به ریزش شدید نیروها در سپاه و بسیج گفته‌اند مهار خیزش انقلابی مردم علیه جمهوری اسلامی بسیار سخت شده و امکان فروپاشی وجود دارد.

اصل سند را در اینجا بخوانید

غلامعلی رشید، فرمانده قرارگاه مرکزی خاتم الانبیا، در این جلسه گفته همزمان با اعتراضات مردمی، «ما سه بار تمرد از دستور و اقدام خودسر به معنی اقدام به آتش كردن توپخانه برای هدف گرفتن اهدافی در تهران را پشت سر گذاشته‌ايم كه موردی از آن محل بيت رهبری را مقصد هدف توپخانه خود قرار داده بود».

رشید افزوده این طرح‌ها خنثی شده و این افراد بازداشت شده‌اند.

در این جلسه محمود محمدی شاهرودی، مسئول سازمان بسیج طلاب و روحانیون هم گفته است «با وجود دو محافظ» عمامه او را از درون خودرویی که سوار بوده، برداشته و در جوی آب انداخته‌اند.

عبدالله حاجی صادقی، نماینده خامنه‌ای در سپاه پاسداران، در این جلسه اذعان کرده پیش از آن با اسماعیل خطیب، وزیر اطلاعات، گفت‌و‌گو کرده و او گفته که برخی از مراجع تقلید به رهبر جمهوری اسلامی «جسارت» می‌کنند.

 

او ریزش در نیروهای سپاه پاسداران و حامیان حکومت را تایید کرده افزوده: «نهادهای امنيتي كشور گزارشات بسياری كه از ۱۲درصد شروع شده و تا ۶۸ درصد ريزش هم گزارش داده‌اند.» عبدالله حاجی صادقی در عین حال گفته همه این افراد «حاضر به مقابله با نظام» نیستند و معترض‌اند.

در این جلسه حسن خورشیدی، فرمانده سپاه کرج، هم اظهار کرده که به تازگی «متوجه كارشكنی و كمک نيروها به مردم شده‌ايم».

بر اساس این سند سری، تعداد زیادی از فرماندهان سپاه در این جلسه گفته‌اند که کشور دچار مشکلات شدید اقتصادی است و حل آن از توان ابراهیم رئیسی، رییس دولت سیزدهم خارج است. به گفته آن‌ها، اعضای خانواده تعداد زیادی از نیروهای سپاه در جمع بازداشت‌شدگان خیزش انقلابی بوده‌اند.

فرماندهان استانی سپاه پاسداران هم در جلسه با خامنه‌ای گفته‌اند که دستگاه‌های اطلاعاتی کشور کارایی‌شان را از دست داده‌اند چون اطلاعات محرمانه به راحتی درز می‌کند.

به گفته آن‌ها، دستگاه‌های اطلاعاتی در دو هفته اول می‌گفتند خیزش ادامه‌دار نخواهد بود.

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

ایران گلوبال

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما

توجه داشته باشید کامنت‌هایی که مربوط به موضوع مطلب نباشند، منتشر نخواهند شد! 

افزودن دیدگاه جدید

لطفا در صورتیکه درباره مقاله‌ای نظر می‌دهید، عنوان مقاله را در اینجا تایپ کنید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
CAPTCHA
لطفا حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.